ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 06:44

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes

Qeveria e re në Kosovë, Kurti takohet sot me Mustafën: Optimist për arritjen e marrëveshjes
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:25
KOSOVË Kreu i LVV-së, Albin Kurti ka deklaruar se sot do të takohen me të parin e LDK-së, Isa Mustafën. Kurti tha nga Prizreni se takimi i fundit me LDK-në ishte të premten dhe nuk është mbajtur në Prapashticë. Ai ka ...

Afati nga LDK për koalicion përfundoi, Vjosa Osmani nuk kërkon kryeparlamentarin, Veliu: I qëndrojmë ofertës
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...
BalkanWeb | 27-Jan-2020 14:20
KOSOVË Duket se në LDK janë të ndarë përsa i përket koalicionit qeverisës edhe pse afati i përcaktuar nga Isa Mustafa javën e kaluar përfundoi, dhe me gjasa sot duhet të ishte shpallur moskrijimi i koalicionit. Por ...

“I përkushtuar të arrij një marrëveshje për bashkëqeverisje”/ Lideri I LDK-së, takim me Kurtin
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.
Top Channel | 27-Jan-2020 14:02
Lideri i LDK-së Isa Mustafa thotë se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin e LVV-së Albin Kurtin, por ende nuk është caktuar koha e mbajtjes.

Kurti e Mustafa në Kuvend, edhe një tentim për marrëveshje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të tentojnë sërish sot për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Edhe pse nga partitë nuk u konfirmua ora e saktë e takimit, të dy liderët e partive, ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 16:45
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të tentojnë sërish sot për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje. Edhe pse nga partitë nuk u konfirmua ora e saktë e takimit, të dy liderët e partive, ...

Mustafa do të takohet me Kurtin, pritet arritja e marrëveshjes
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, këtë të hënë ka konfirmuar se do të zhvillojë një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa është shprehur optimist se marrëveshja me Albin Kurtin mund të arrihet ...
VizionPlus | 27-Jan-2020 13:59
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, këtë të hënë ka konfirmuar se do të zhvillojë një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin. Mustafa është shprehur optimist se marrëveshja me Albin Kurtin mund të arrihet ...

Haxhiu flet për takimin e paralajmëruar Kurti-Mustafa
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot ka paralajmëruar mundësinë e takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Por, anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha se ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:44
Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa sot ka paralajmëruar mundësinë e takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Por, anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu tha se ...

Fillon takimi Kurti-Mustafa
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Takimi po zhvillohet në mënyrë të fshehtë dhe gazetarët nuk janë lejuar të marrin as pamjet e hyrjes, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 22-Nov-2019 15:06
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Takimi po zhvillohet në mënyrë të fshehtë dhe gazetarët nuk janë lejuar të marrin as pamjet e hyrjes, njofton Klan Kosova. ...

Po ose jo, Veliu: Epilogu i bisedimeve me LVV-në duhet të mbyllet sot
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se ka gjasa që sot të ketë takim në mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe liderit të LVV-së, Albin Kurti. Veliu më tej theksoi se çështja e bisedimeve me LVV-në duhet të ...
Telegrafi | 27-Jan-2020 14:07
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se ka gjasa që sot të ketë takim në mes kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa dhe liderit të LVV-së, Albin Kurti. Veliu më tej theksoi se çështja e bisedimeve me LVV-në duhet të ...

Isa Mustafa: Në takim shkojmë për të arritur marrëveshje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, gjithmonë shkon për të arritur një marrëveshje. Këto deklarata ai i bëri para gazetarëve në ...
Klan Kosova | 27-Jan-2020 16:55
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, gjithmonë shkon për të arritur një marrëveshje. Këto deklarata ai i bëri para gazetarëve në ...

VV e LDK dakordohen për takim, shihen në 16 e 30
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa do të takohen edhe një herë me gjasë për herë të fundit për të vendosur për koalicionin. Merret vesh se takimi Kurti – Mustafa, ku të pranishëm ...
Gazeta Monitor | 27-Jan-2020 16:49
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe lideri i LDK-së, Isa Mustafa do të takohen edhe një herë me gjasë për herë të fundit për të vendosur për koalicionin. Merret vesh se takimi Kurti – Mustafa, ku të pranishëm ...

Isa Mustafa: Në takim shkojmë për të arritur marrëveshje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, gjithmonë shkon për të arritur një marrëveshje. Kështu ka thënë ai para gazetarëve në prag ...
Medial | 27-Jan-2020 16:45
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Isa Mustafa, ka thënë se në takim me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, gjithmonë shkon për të arritur një marrëveshje. Kështu ka thënë ai para gazetarëve në prag ...

Mustafa: Po shkojmë për marrëveshje
Lideri i LDK Isa Mustafa, para takimit me kryetarin e LVV Albin Kurti, tha se po shkojnë për marrëveshje, siç tha ai “jemi të vullnetshëm ta arrijmë marrëveshjen”.
Kosova Press | 27-Jan-2020 16:45
Lideri i LDK Isa Mustafa, para takimit me kryetarin e LVV Albin Kurti, tha se po shkojnë për marrëveshje, siç tha ai “jemi të vullnetshëm ta arrijmë marrëveshjen”.

Mustafa para takimit me Kurtin: Po shkojmë që ta përfundojmë marrëveshjen
Ka nisur edhe një takim ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa. “Ne po shkojmë që ta përfundojmë marrëveshjen dhe jemi të vullnetshëm për këtë se kur do të ...
Gazeta Observer | 27-Jan-2020 16:45
Ka nisur edhe një takim ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa. “Ne po shkojmë që ta përfundojmë marrëveshjen dhe jemi të vullnetshëm për këtë se kur do të ...

Vetëvendosje hesht para takimit me LDK
Asnjë nga zyrtarët e lartë të Lëvizjes Vetëvendosje, përfshirë kryetarin Albin Kurti nuk janë parë te zyrat e partisë para takimit me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.
Kosova Press | 27-Jan-2020 16:45
Asnjë nga zyrtarët e lartë të Lëvizjes Vetëvendosje, përfshirë kryetarin Albin Kurti nuk janë parë te zyrat e partisë para takimit me krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Mustafa para takimit: Po shkojmë për të bërë marrëveshje
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është nisur për në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak fillon takimin me kreun e LV-së, Albin Kurtin. Shkurtimisht para mediave, Mustafa i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri ka ...
Arbresh | 27-Jan-2020 16:45
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është nisur për në Kuvend të Kosovës, aty ku për pak fillon takimin me kreun e LV-së, Albin Kurtin. Shkurtimisht para mediave, Mustafa i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri ka ...

Nis takimi Kurti-Mustafa
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, shkruan Indeksonline. Ata janë takuar në qendër të kryeqytetit, në njërin nga restaurantet e Prishtinës. Kurti dje duke ...
Indeks Online | 22-Nov-2019 15:08
Ka filluar takimi mes kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa, shkruan Indeksonline. Ata janë takuar në qendër të kryeqytetit, në njërin nga restaurantet e Prishtinës. Kurti dje duke ...

VV luan “hajgare” me LDK-në, Konjufca ia “therr” në Bruksel
Janë bërë afër 4 muaj prej që përfunduan zgjedhjet e 6 tetorit, por nuk ka Qeveri. Kjo pasi VV e LDK nuk po arrijnë një marrëveshje për Qeverisje, shkruan gazeta inFokus. Tash problem për të bërë ujdinë ka dal posti i ...
InFokusi | 27-Jan-2020 16:38
Janë bërë afër 4 muaj prej që përfunduan zgjedhjet e 6 tetorit, por nuk ka Qeveri. Kjo pasi VV e LDK nuk po arrijnë një marrëveshje për Qeverisje, shkruan gazeta inFokus. Tash problem për të bërë ujdinë ka dal posti i ...

Mustafa para takimit me Kurtin: Po shkojmë që ta përfundojmë marrëveshjen
Ka nisur edhe një takim ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, raporton Ekonomia Online. Para takimit kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se po shkojnë në ...
EkonomiaOnline | 27-Jan-2020 16:38
Ka nisur edhe një takim ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, dhe kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, raporton Ekonomia Online. Para takimit kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se po shkojnë në ...

Pas Kurtit, delegacioni i LDK-së arrin në Kuvendin e Kosovës
Pas ardhjes së Albin Kurtit, në Kuvendin e Kosovës janë parë duke hyrë edhe zyrtarët e LDK-së, Isa Mustafa, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Lutfi Haziri, Kujtim Shala dhe Vjosa Osmani. Po ashtu edhe Liburn Aliu nga radhët e ...
Indeks Online | 27-Jan-2020 16:38
Pas ardhjes së Albin Kurtit, në Kuvendin e Kosovës janë parë duke hyrë edhe zyrtarët e LDK-së, Isa Mustafa, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Lutfi Haziri, Kujtim Shala dhe Vjosa Osmani. Po ashtu edhe Liburn Aliu nga radhët e ...

Mustafa para takimit me Kurtin: Për marrëveshje po shkojmë e ta shohim (Video)
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me nënkryetarin Lutfi Haziri dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë arritur në Kuvendin e Kosovës. Në pyetjen e gazetarëve se a do të ketë sot marrëveshje LDK-VV, Mustafa u ...
Shprehja | 27-Jan-2020 16:38
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, bashkë me nënkryetarin Lutfi Haziri dhe zyrtarë të tjerë të kësaj partie, kanë arritur në Kuvendin e Kosovës. Në pyetjen e gazetarëve se a do të ketë sot marrëveshje LDK-VV, Mustafa u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved