ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:01

Rama për rindërtimin: Fatura e dëmeve rreth 1 miliardë euro.Do takoj Merkel dhe zyrtarë të lartë

Rama për rindërtimin: Fatura e dëmeve rreth 1 miliardë euro.Do takoj Merkel dhe zyrtarë të lartë
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falenderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.
Top Channel | 23-Jan-2020 15:56
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falenderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.

Rama takon kryeministrin italian/ Kryeministri vizitë në Itali për konferencën e donatorëve
Kryeministri Edi Rama nga Roma, nisi një tur vizitash në kryeqytetet evropiane, në funksion të para-përgatitjeve për konferencën e donatorëve fiksuar të mbahet më 17 Shkurt në Bruksel.
Top Channel | 23-Jan-2020 15:56
Kryeministri Edi Rama nga Roma, nisi një tur vizitash në kryeqytetet evropiane, në funksion të para-përgatitjeve për konferencën e donatorëve fiksuar të mbahet më 17 Shkurt në Bruksel.

Rama zbulon faturën financiare të tërmetit gjatë takimit me Di Maion
Kryeministri Edi Rama zbulon për herë të parë faturën financiare të dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit të vitit të shkuar në Durrës, Tiranë dhe Laç. Bëhet fjalë për 1 miliard euro. Këtë kryeministri Rama ja bëri ...
ABCNews | 23-Jan-2020 17:34
Kryeministri Edi Rama zbulon për herë të parë faturën financiare të dëmeve që shkaktoi tërmeti i 26 nëntorit të vitit të shkuar në Durrës, Tiranë dhe Laç. Bëhet fjalë për 1 miliard euro. Këtë kryeministri Rama ja bëri ...

Tërmeti/ Rama nga Roma: Javën tjetër takoj Merkelin
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maip, kryeministri Edi Rama, ka thënë se javën tjetër do të takojë kancelaren e Gjermanisë Anxhela Merkel. Rama tha se e ka të qartë që ...
Dritare | 23-Jan-2020 21:47
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maip, kryeministri Edi Rama, ka thënë se javën tjetër do të takojë kancelaren e Gjermanisë Anxhela Merkel. Rama tha se e ka të qartë që ...

Di Maio: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE
Romë, 23 janar – Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, deklaroi se do të japin përpjekjen më të lartë që në Këshillin e Bashkimit Evropian (BE) në muajin mars të jepet sa më shpejt një vendim pozitiv në lidhje me ...
Koha.mk | 23-Jan-2020 21:47
Romë, 23 janar – Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, deklaroi se do të japin përpjekjen më të lartë që në Këshillin e Bashkimit Evropian (BE) në muajin mars të jepet sa më shpejt një vendim pozitiv në lidhje me ...

“Planet” për rindërtimin, Rama: Takim me Merkel dhe zyrtarë të lartë
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falenderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 14:59
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falenderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...

Di Maio: Mbështesim anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE
Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, deklaroi se do të japin përpjekjen më të lartë që në Këshillin e Bashkimit Evropian (BE) në muajin mars të jepet sa më shpejt një vendim pozitiv në lidhje me procesin e ...
TetovaSot | 23-Jan-2020 21:16
Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, deklaroi se do të japin përpjekjen më të lartë që në Këshillin e Bashkimit Evropian (BE) në muajin mars të jepet sa më shpejt një vendim pozitiv në lidhje me procesin e ...

VIDEO/ ‘Konferenca e Donatorëve nuk përmbush të gjitha nevojat’, Rama nga Italia: Javën tjetër takoj Merkelin dhe disa kontakte të nivelit të lartë
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maio Rama ka thënë se ka të qartë që Konferenca e Donatorëve më 17 shkurt nuk përmbush dot të gjitha nevojat që ka Shqipëria por do të ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 14:47
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maio Rama ka thënë se ka të qartë që Konferenca e Donatorëve më 17 shkurt nuk përmbush dot të gjitha nevojat që ka Shqipëria por do të ...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe zyrtarë të tjerë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.Rama tha se Konferenca e ...
Aktuale.MK | 23-Jan-2020 17:52
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.Rama tha se Konferenca e ...

“Planet” e Ramës për rindërtimin: Do takoj Merkel dhe zyrtare të lartë
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me Conte Di Maio shpreh falenderimet për ministrin e jashtëm, për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.
Top Channel | 23-Jan-2020 14:46
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me Conte Di Maio shpreh falenderimet për ministrin e jashtëm, për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit.

Rama publikoi vlerën e dëmeve nga tërmeti
Afro 1 mld euro llogaritet dëmi që shkaktoi dëmi i 26 nëntorit që goditi vendin tonë. Shifrën e ka zbuluar kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Romë, ku u takua me homologun Giuseppe Conten dhe me ministrin e ...
Portalb | 23-Jan-2020 17:46
Afro 1 mld euro llogaritet dëmi që shkaktoi dëmi i 26 nëntorit që goditi vendin tonë. Shifrën e ka zbuluar kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Romë, ku u takua me homologun Giuseppe Conten dhe me ministrin e ...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe zyrtarë të tjerë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...
Zeri | 23-Jan-2020 17:22
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...

Rama me video-mesazh nga Roma: Po, duhen 1 miliard euro për tërmetin
Kryeministri Rama përcolli një mesazh video nga Roma, me temë vetëm pasojat e tërmetit, ku konfirmoi shifrën afro 1 miliard euro të kostove. Pas takimit me homologun Conte, Rama tha se javës tjetër do takojë dhe ...
Tesheshi | 23-Jan-2020 17:19
Kryeministri Rama përcolli një mesazh video nga Roma, me temë vetëm pasojat e tërmetit, ku konfirmoi shifrën afro 1 miliard euro të kostove. Pas takimit me homologun Conte, Rama tha se javës tjetër do takojë dhe ...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe zyrtarë të tjerë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...
Gazeta Observer | 23-Jan-2020 17:13
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe zyrtarë të tjerë
Rama tha se Konferenca e Donatorëve më 17 shkurt nuk përmbush dot të gjitha nevojat që ka Shqipëria por do të përpiqet që ajo të ketë sukeses. Po ashtu tha se do të takojë kancelaren gjermane dhe disa kontakte kyçe të ...
Lajminet | 23-Jan-2020 17:07
Rama tha se Konferenca e Donatorëve më 17 shkurt nuk përmbush dot të gjitha nevojat që ka Shqipëria por do të përpiqet që ajo të ketë sukeses. Po ashtu tha se do të takojë kancelaren gjermane dhe disa kontakte kyçe të ...

“Fluturon” fatura e bonusit të strehimit – Tërmeti/ Kërkesat kapin vlerën e 2.6 miliardë lekëve
Kërkesat e ardhura deri më tani nga qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit për bonus strehimi, llogariten në një fature prej 2.6 miliardë lekësh për vitin 2020, ndërkohë që për këtë zë ishin parashikuar vetëm 1 ...
ScanTv | 23-Jan-2020 16:56
Kërkesat e ardhura deri më tani nga qytetarët e prekur nga tërmeti i 26 Nëntorit për bonus strehimi, llogariten në një fature prej 2.6 miliardë lekësh për vitin 2020, ndërkohë që për këtë zë ishin parashikuar vetëm 1 ...

Rama: Fatura e dëmeve të tërmetit rreth 1 miliard euro, do takoj Merkelin dhe zyrtarë të tjerë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...
Klan Kosova | 23-Jan-2020 16:56
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një video-mesazhi nga Roma, pas takimeve me kryeministrin Conte dhe ministrin Di Maio shpreh falënderimet për ndihmën pas tërmetit të 26-nëntorit. Rama tha se Konferenca e ...

Rama pas takimeve: Faleminderit Italisë për ndihmën e madhe!
Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Italinë për ndihmën dhe mbështetjen ndaj Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit.
Top Channel | 23-Jan-2020 14:08
Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Italinë për ndihmën dhe mbështetjen ndaj Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit.

Tërmeti/ Rama nga Roma: Javën tjetër takoj Merkelin
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maip, kryeministri Edi Rama, ka thënë se javën tjetër do të takojë kancelaren e Gjermanisë Anxhela Merkel. Rama tha se e ka të qartë që ...
Lexo | 23-Jan-2020 16:50
Pas takimit në Romë me kryeminstrin italian Conte dhe ministrin e jashtëm Di Maip, kryeministri Edi Rama, ka thënë se javën tjetër do të takojë kancelaren e Gjermanisë Anxhela Merkel. Rama tha se e ka të qartë që ...

Miratohet akti normativ II për buxhetin e 2019/ Financat: 2.6 mld lekë për bonus qiraje! Deri tani 15 mln euro donacione
Komisioni i Ekonomisë ka miratuar aktin dytë normativ për buxhetin e vitit 2019, që kishte dy objektiva kryesore, dhënien e shpërblimit për pensionistët dhe kategoritë e tjera që trajtohen me pension si dhe përballimi i ...
Lexo | 23-Jan-2020 16:30
Komisioni i Ekonomisë ka miratuar aktin dytë normativ për buxhetin e vitit 2019, që kishte dy objektiva kryesore, dhënien e shpërblimit për pensionistët dhe kategoritë e tjera që trajtohen me pension si dhe përballimi i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved