ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:54

Haradinaj: Grenell nuk më takoi se e di qëndrimin tim

Haradinaj: Grenell nuk më takoi se e di qëndrimin tim
Kryeministri Ramush Haradinaj nuk pati një takim zyrtar me ambasadorin amerikan në Berlin Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Por, i ftuar ...
Top Channel | 23-Jan-2020 22:21
Kryeministri Ramush Haradinaj nuk pati një takim zyrtar me ambasadorin amerikan në Berlin Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Por, i ftuar ...

Haradinaj në Open: Taksa hiqet vetëm kur Serbia të njohë Kosovën
Ramush Haradinaj zbuloi në Open se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së zotin Grenell ku kemi diskutuar për disa çështje për Kosovën.
Top Channel | 23-Jan-2020 21:39
Ramush Haradinaj zbuloi në Open se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së zotin Grenell ku kemi diskutuar për disa çështje për Kosovën.

Grenell në Beograd: Trump nuk do të lejojë që zgjidhja e marrëveshjes Beograd-Prishtinë të zgjasë shumë
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pas takimeve që pati me liderët kosovarë, ka udhëtuar drejt Beogradit, ku edhe atje pritet të zhvillojë takim me ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 19:48
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pas takimeve që pati me liderët kosovarë, ka udhëtuar drejt Beogradit, ku edhe atje pritet të zhvillojë takim me ...

Grenell: Trump kërkon sa më shpejt një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë
Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi pas Prishtinës ka arritur për vizitë zyrtare në Beograd. Atje Grenell ka folur sa i përket dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, dhe ka ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 21:33
Përfaqësuesi Special i presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi pas Prishtinës ka arritur për vizitë zyrtare në Beograd. Atje Grenell ka folur sa i përket dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, dhe ka ...

Prioritetet e ndryshme të “fitimtarëve” dhe SHBA, për Kosovën
Nga Mero Baze Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë në javën e fundit të dështimit të mundshëm të formimit të qeverisë, së dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por kjo duket se nuk është fare shqetësim i SHBA . I dërguari i ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 19:42
Nga Mero Baze Albin Kurti dhe Isa Mustafa janë në javën e fundit të dështimit të mundshëm të formimit të qeverisë, së dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, por kjo duket se nuk është fare shqetësim i SHBA . I dërguari i ...

I derguari i Trump: Kosova të heqë taksën, Serbia të ndalë fushaten kunder njohjeve
Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Ambasadori Richard Grenell, ka vizituar sot edhe Beogradin. Gjatë takimit me presidentin ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 18:42
Pas vizitës që e zhvilloi në Prishtinë, i dërguari i Posaçëm Presidencial për Negociatat e Paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Ambasadori Richard Grenell, ka vizituar sot edhe Beogradin. Gjatë takimit me presidentin ...

Ambasadori Grenell: Komuniteti i biznesit ka rol të rëndësishëm në dialogun Kosovë-Serbi
Zgjidhja e çështjeve të hapura politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të ndihmonte të dyja shtetet në aspektin e zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të punës, ku komunitetet e biznesit duhet të luajnë rolin e ...
Top Channel | 23-Jan-2020 18:07
Zgjidhja e çështjeve të hapura politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të ndihmonte të dyja shtetet në aspektin e zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të punës, ku komunitetet e biznesit duhet të luajnë rolin e ...

“Serbia të ndalë fushatën kundër pavarësisë”, Daçiç reagon pas deklaratës së të dërguarit të Trump
Pas deklaratave të së dërguarit të Posaçëm Donald Trump për marrëveshjen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, vjen një reagim nga ministri i Jashtëm serb Iviça Daçiç. Grenell në vizitat e tij më Thaçin dhe Kurtin ka ...
BalkanWeb | 23-Jan-2020 15:59
Pas deklaratave të së dërguarit të Posaçëm Donald Trump për marrëveshjen Kosovë-Serbi, Richard Grenell, vjen një reagim nga ministri i Jashtëm serb Iviça Daçiç. Grenell në vizitat e tij më Thaçin dhe Kurtin ka ...

Grenell: Hiqni taksën 100%/ I dërguari i Trump takon liderët politikë në Kosovë
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ua ka bërë të qartë dy partive që janë në diskutime për formimin e qeverisë se duhet ta shfuqizojnë vendimin për masën mbrojtëse 100 për qind ndaj produkteve ...
Top Channel | 23-Jan-2020 15:48
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ua ka bërë të qartë dy partive që janë në diskutime për formimin e qeverisë se duhet ta shfuqizojnë vendimin për masën mbrojtëse 100 për qind ndaj produkteve ...

Grenell: Zhvillimi ekonomik duhet të jetë prioritet për gjithë rajonin
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se zhvillimi ekonomik duhet të jetë prioritet për gjithë rajonin.
Top Channel | 23-Jan-2020 15:39
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se zhvillimi ekonomik duhet të jetë prioritet për gjithë rajonin.

“Ftohtë e shkurt në VV, gjatë e ngrohtë në LDK”, takimet e Grenellit zbulojnë preferencat e tij për Kosovën
Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump, po qëndron për vizitë në Kosovë, ku po zhvillon takime me krerë të partive politike. Grenell ka nisur ditën e takimeve në selinë e Lëvizjes ...
GazetaTema | 23-Jan-2020 16:59
Richard Grenell, i dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump, po qëndron për vizitë në Kosovë, ku po zhvillon takime me krerë të partive politike. Grenell ka nisur ditën e takimeve në selinë e Lëvizjes ...

Haradinaj: Grenell nuk më takoi se e di qëndrimin tim
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj nuk pati një takim zyrtar me ambasadorin amerikan në Berlin Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 22:28
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj nuk pati një takim zyrtar me ambasadorin amerikan në Berlin Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. ...

Veliu: Miqësia me SHBA-të është besim
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur për takimin e sotëm me përfaqësuesin special të SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Veliu përmes një postimi në Facebook ka shkruar se miqësia me ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 21:36
Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka folur për takimin e sotëm me përfaqësuesin special të SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Veliu përmes një postimi në Facebook ka shkruar se miqësia me ...

Vizita e Grenell në Kosovë, analistët: Presion për formimin e Qeverisë
Analistët politikë në emision “Debat Plus” në RTV Dukagjini, kanë komentuar vizitën e emisarit special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorit Richard Grenell. ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 21:25
Analistët politikë në emision “Debat Plus” në RTV Dukagjini, kanë komentuar vizitën e emisarit special të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorit Richard Grenell. ...

Abrashi: Do ta hiqja sot taksën, para se Grenell të shkonte në Serbi
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, ka thënë se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të arrihet sa më shpejt, sepse zvarritja e këtij procesi i konvenon Serbisë. “Unë jam një prej ithtarëve më të mëdhenj që të kemi marrëveshje ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 19:15
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, ka thënë se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të arrihet sa më shpejt, sepse zvarritja e këtij procesi i konvenon Serbisë. “Unë jam një prej ithtarëve më të mëdhenj që të kemi marrëveshje ...

Haradinaj i përgjigjet Grenell: Taksa 100% hiqet kur Serbia të njohë Kosovën
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur sot se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm, të SHBA për dialogun Kosovës-Serbi, Richard Grenell, ku tha se kishin diskutuar për shumë ...
Lapsi | 23-Jan-2020 21:50
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur sot se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm, të SHBA për dialogun Kosovës-Serbi, Richard Grenell, ku tha se kishin diskutuar për shumë ...

Grenell në Beograd: Trump nuk do të lejojë që zgjidhja e marrëveshjes Beograd – Prishtinë të zgjas shumë
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pas takimeve që pati me liderët kosovarë, ka udhëtuar drejt Beogradit, ku edhe atje pritet të zhvillojë takim me ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 18:54
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, pas takimeve që pati me liderët kosovarë, ka udhëtuar drejt Beogradit, ku edhe atje pritet të zhvillojë takim me ...

Grenell: Trump kërkon sa më shpejt një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë
Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi pas Prishtinës ka arritur për vizitë zyrtare në Beograd. Atje Grenell ka folur sa i përket dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, dhe ka ...
Lapsi | 23-Jan-2020 20:40
Përfaqësuesi Special i Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi pas Prishtinës ka arritur për vizitë zyrtare në Beograd. Atje Grenell ka folur sa i përket dialogut ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, dhe ka ...

Grenell pas takimit me Kurtin: Nuk përfshihem në krijimin e qeverisë, është çështje e brendshme
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, u shpreh gjatë vizitës në Prishtinë se nuk do të ndërhyjë në debatet e ...
Top Channel | 23-Jan-2020 13:04
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, u shpreh gjatë vizitës në Prishtinë se nuk do të ndërhyjë në debatet e ...

Ambasadori Grenell: Komuniteti i biznesit ka rol të rëndësishëm në dialogun Kosovë-Serbi
Zgjidhja e çështjeve të hapura politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të ndihmonte të dyja shtetet në aspektin e zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të punës, ku komunitetet e biznesit duhet të luajnë rolin e ...
Telegrafi | 23-Jan-2020 18:22
Zgjidhja e çështjeve të hapura politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të ndihmonte të dyja shtetet në aspektin e zhvillimit ekonomik dhe krijimit të vendeve të punës, ku komunitetet e biznesit duhet të luajnë rolin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved