ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:43

Kundër virusit kinez është e mundur prodhimi i vaksinës

Kundër virusit kinez është e mundur prodhimi i vaksinës
Madje ka te dhena se ne Kine jane duke punuar ne kete drejtim, por ende nuk ka te informacione zyrtare per sa me siper. Misioni i prodhimit te vaksines qe mund te jete gati edhe ne harkun e vetem nje jave, eshte ...
ikub.al | 22-Jan-2020 21:04
Madje ka te dhena se ne Kine jane duke punuar ne kete drejtim, por ende nuk ka te informacione zyrtare per sa me siper. Misioni i prodhimit te vaksines qe mund te jete gati edhe ne harkun e vetem nje jave, eshte ...

Rasti i parë me virusin kinez në SHBA, Trump: E kemi nën kontroll. Merren masa në Angli, Tajvan e Hong Kong
SHBA Ka shkuar në 17 numri i të vdekurve në Kinë nga koronavirusi misterioz i cili u shfaq fillimisht në një dyqan mishi dhe prodhimesh deti në Ëuhan dhe më pas u përhap, edhe përtej oqeanit. Një person ka shfaqur ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 18:11
SHBA Ka shkuar në 17 numri i të vdekurve në Kinë nga koronavirusi misterioz i cili u shfaq fillimisht në një dyqan mishi dhe prodhimesh deti në Ëuhan dhe më pas u përhap, edhe përtej oqeanit. Një person ka shfaqur ...

Aeroportet ndërkombëtare në alarm nga virusi kinez
Kjo është mënyra si i evidentojnë me skanerë të posaçëm në aeroportet koreanojugore, personat që mund të jenë prekur nga koronavirusi i përhapur në Kinë. Po ashtu, shumë aeroporte ndërkombëtare në Europë e gjithë botën ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 19:56
Kjo është mënyra si i evidentojnë me skanerë të posaçëm në aeroportet koreanojugore, personat që mund të jenë prekur nga koronavirusi i përhapur në Kinë. Po ashtu, shumë aeroporte ndërkombëtare në Europë e gjithë botën ...

Virusi në Kinë, shkon në 17 numri i viktimave dhe më shumë se 400 të prekur
Koronavirusi i ri ka shkaktuar të tjera viktima në Kinë. Në të gjithë vendin regjistrohen 400 të prekur dhe numri i viktimave ka shkuar në 17. Lajmin e bëjnë me dije mediat shtetërore kineze që saktësojnë që të vdekurit ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 16:14
Koronavirusi i ri ka shkaktuar të tjera viktima në Kinë. Në të gjithë vendin regjistrohen 400 të prekur dhe numri i viktimave ka shkuar në 17. Lajmin e bëjnë me dije mediat shtetërore kineze që saktësojnë që të vdekurit ...

Kërcënimi nga virusi kinez, humbin jetën 17 persona
Të paktën 17 persona janë konfirmuar të vdekur deri më tani si pasojë e virusit kinez, ndërsa janë më shumë se 500 të infektuar nga koronavirusi Ëuhan që po vazhdon të përhapet në Azi dhe në të gjithë botën. Një shtetas ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 18:51
Të paktën 17 persona janë konfirmuar të vdekur deri më tani si pasojë e virusit kinez, ndërsa janë më shumë se 500 të infektuar nga koronavirusi Ëuhan që po vazhdon të përhapet në Azi dhe në të gjithë botën. Një shtetas ...

Çfarë është virusi që ka alarmuar Kinën dhe a mund të përhapet në botë?
291 raste dhe 6 viktima është bilanci i përkohshëm, i epidemisë së shkaktuar nga virusi i ri që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit 2019, dhe infeksioni i të cilit tashmë është i përhapur në Japoni, Tajlandë dhe ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 15:35
291 raste dhe 6 viktima është bilanci i përkohshëm, i epidemisë së shkaktuar nga virusi i ri që u shfaq në Kinën qendrore në fund të vitit 2019, dhe infeksioni i të cilit tashmë është i përhapur në Japoni, Tajlandë dhe ...

Koreai e Veriut mbyll kufijtë për turistët për shkak të… virusit kinez
Koreja e Veriut ka mbyllur përkohësisht kufirin e saj për të gjithë turistët e huaj si përgjigje ndaj një lloji të ri të koronavirusit të zbuluar në Kinën Qendrore. ‘’Kufiri do të mbyllet si një masë paraprake’’, ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 13:31
Koreja e Veriut ka mbyllur përkohësisht kufirin e saj për të gjithë turistët e huaj si përgjigje ndaj një lloji të ri të koronavirusit të zbuluar në Kinën Qendrore. ‘’Kufiri do të mbyllet si një masë paraprake’’, ...

Virusi misterioz në Kinë, ndalohet udhëtimi
Autoritetet kineze u kanë kërkuar qytetarëve që të ndalojnë udhëtimin brenda dhe jashtë Wuhan, qyteti ku është përhapur virusi i cili u ka marrë jetën nëntë njerëzve deri më tani. Ata që jetojnë në qytetin prej 8,9 ...
Telegraf | 22-Jan-2020 16:11
Autoritetet kineze u kanë kërkuar qytetarëve që të ndalojnë udhëtimin brenda dhe jashtë Wuhan, qyteti ku është përhapur virusi i cili u ka marrë jetën nëntë njerëzve deri më tani. Ata që jetojnë në qytetin prej 8,9 ...

ISHP: Nuk ka nevojë për zbatimin e masave të veçanta për korona virusin
Nuk ka nevojë për panik dhe vendosjen e masave speciale në vend në lidhje me korona virusin e ri, i cili është shfaqur në qytetin kinez Vuhan dhe është regjistruar në vende të tjera. Komisioni për sëmundje infektive në ...
Telegrafi | 22-Jan-2020 17:52
Nuk ka nevojë për panik dhe vendosjen e masave speciale në vend në lidhje me korona virusin e ri, i cili është shfaqur në qytetin kinez Vuhan dhe është regjistruar në vende të tjera. Komisioni për sëmundje infektive në ...

Koronavirusi shkon edhe në SHBA, alarm në OBSH
Organizata botërore e shëndetësisë vijon takimin urgjent në Gjenevë mbi rastin e koronavirusit që ka lënë të vdekur nëntë persona dhe më shumë se 440 të prekur. Virusi që tashmë njihet si 2019-nCoV, është bërë e ditur ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 12:52
Organizata botërore e shëndetësisë vijon takimin urgjent në Gjenevë mbi rastin e koronavirusit që ka lënë të vdekur nëntë persona dhe më shumë se 440 të prekur. Virusi që tashmë njihet si 2019-nCoV, është bërë e ditur ...

Kinë: Virusi i ri “mund të pësojë ndryshime dhe të shpërndahet më shumë”
Një virus i ri që ka lënë të vdekur nëntë persona mund të pësojë ndryshime dhe të shpërndahet edhe më shumë, kanë paralajmëruar zyrtarët shëndetësorë kinezë, teksa marrin masa kundër shpërndarjes së tij. Aktualisht ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 10:28
Një virus i ri që ka lënë të vdekur nëntë persona mund të pësojë ndryshime dhe të shpërndahet edhe më shumë, kanë paralajmëruar zyrtarët shëndetësorë kinezë, teksa marrin masa kundër shpërndarjes së tij. Aktualisht ...

Ndalohet transporti publik në qytetin kinez ku u përhap virusi i ri
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...
Shprehja | 23-Jan-2020 01:52
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...

Ndalohet transporti publik në qytetin kinez ku u përhap virusi i ri
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...
Arbresh | 22-Jan-2020 23:59
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...

Ndalohet transporti publik në qytetin kinez ku u përhap virusi i ri
Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos largohen, në një javë kur miliona kinezë po udhëtojnë për festën e ardhshme Lunar të Vitit të Ri, njofton Klan Kosova. Aeroporti dhe stacionet e trenit do të jenë të ...
Lajminet | 22-Jan-2020 23:55
Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos largohen, në një javë kur miliona kinezë po udhëtojnë për festën e ardhshme Lunar të Vitit të Ri, njofton Klan Kosova. Aeroporti dhe stacionet e trenit do të jenë të ...

Virusi kinez nuk përbën rrezik ndërkombëtar, vlerëson OBSH-ja
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka vendosur se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar. Një komitet ekspertësh ...
TetovaSot | 22-Jan-2020 23:42
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka vendosur se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar. Një komitet ekspertësh ...

?OBSH: Koronavirusi nuk përbën emergjencë ndërkombëtare
Një komitet ekspertësh të OBSH-së nuk ka parë arsye për një deklaratë të tillë, megjithatë nesër do të zhvillojnë një takim. Virusi që shkakton simptoma të ngjashme me pneumoninë është përhapur, gjithashtu në Japoni, ...
Lajminet | 22-Jan-2020 23:37
Një komitet ekspertësh të OBSH-së nuk ka parë arsye për një deklaratë të tillë, megjithatë nesër do të zhvillojnë një takim. Virusi që shkakton simptoma të ngjashme me pneumoninë është përhapur, gjithashtu në Japoni, ...

Koronavirusi, flasin specialistët
Vendet në të gjithë botën, veçanërisht në Azi kanë filluar kontrollet e temperaturës së pasagjerëve në aeroporte, stacione hekurudhore dhe përgjatë autostradave, me qëllim identifikimin e njerëzve të infektuar me një ...
Koha.mk | 22-Jan-2020 23:33
Vendet në të gjithë botën, veçanërisht në Azi kanë filluar kontrollet e temperaturës së pasagjerëve në aeroporte, stacione hekurudhore dhe përgjatë autostradave, me qëllim identifikimin e njerëzve të infektuar me një ...

Ndalohet transporti publik në qytetin kinez ku u përhap virusi i ri
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...
Klan Kosova | 22-Jan-2020 23:24
Wuhan, një qytet kinez me afro nëntë milionë banorë, do të mbyllë përkohësisht transportin publik duke u përpjekur që të ndalojë shpërthimin e virusit të ri Coronavirus. Ata që jetojnë në qytet janë këshilluar që të mos ...

?OBSH: Koronavirusi nuk përbën emergjencë ndërkombëtare
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar. Një komitet ekspertësh ...
Indeks Online | 22-Jan-2020 23:05
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar. Një komitet ekspertësh ...

?OBSH: Koronavirusi nuk përbën emergjencë ndërkombëtare
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar.
Kosova Press | 22-Jan-2020 22:57
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar se koronavirusi i përhapur në Kinë dhe disa vende të tjera, për momentin nuk përbën emergjencë shëndetësore publike me shqetësim ndërkombëtar.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved