ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:34

Presidentja e parë femër në Greqi, Meta: Zgjedhje historike

Presidentja e parë femër në Greqi, Meta: Zgjedhje historike
Ditën e sotme në Greqi është zgjedhur presidentja e parë femër në vendin fqinj. Meta ka përshëndetur vendimin dhe e quaj zgjedhje historike.
Top Channel | 22-Jan-2020 13:22
Ditën e sotme në Greqi është zgjedhur presidentja e parë femër në vendin fqinj. Meta ka përshëndetur vendimin dhe e quaj zgjedhje historike.

Presidentja e re e Greqisë, Meta: Marrëdhëniet e mira do të zhvillohen më tej
Presidenti i Republikës, Ilir Meta përshëndeti zgjedhjen historike të presidentes së Greqisë, Katerina Sakellaropoulou. Në “Facebook”, Meta u shpreh se presidentja e re do të ndihmojë në forcimin e mëtejshëm të ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 13:54
Presidenti i Republikës, Ilir Meta përshëndeti zgjedhjen historike të presidentes së Greqisë, Katerina Sakellaropoulou. Në “Facebook”, Meta u shpreh se presidentja e re do të ndihmojë në forcimin e mëtejshëm të ...

Meta përshëndet zgjedhjen e Presidentes së Greqisë: I bindur se marrëdhëniet mes dy vendeve do zhvillohen më tej
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Presidentes së Greqisë, duke i uruar asaj suksese në detyrën e rëndësishme. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Meta shpreh bindjen se marrëdhëniet e ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 12:52
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshëndetur zgjedhjen e Presidentes së Greqisë, duke i uruar asaj suksese në detyrën e rëndësishme. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Meta shpreh bindjen se marrëdhëniet e ...

Kush është presidentja e parë e Greqisë
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...
TetovaSot | 22-Jan-2020 23:15
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...

Kush është presidentja e parë grua e Greqisë?
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...
Arbresh | 22-Jan-2020 22:54
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...

Kush është presidentja e parë grua e Greqisë
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...
Gazeta Observer | 22-Jan-2020 22:51
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...

Kush është presidentja e parë grua e Greqisë
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...
Gazeta Express | 22-Jan-2020 22:48
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për zgjedhjen e Katerina Sakellaropoulou si presidente e ardhshme të vendit. 63-vjeçarja fitoi ...

Katerina Sakellaropoulou votohet për presidente edhe nga partitë opozitare në Greqi
Gjykatësja e Gjykatës së Lartë, Katerina Sakellaropoulou, është bërë presidentja e parë grua në Greqi, pas një votimi në Parlament. Dy parti opozitare e votuan propozimin e Qeverisë së djathtë për t'i dhënë ...
Koha.net | 22-Jan-2020 21:56
Gjykatësja e Gjykatës së Lartë, Katerina Sakellaropoulou, është bërë presidentja e parë grua në Greqi, pas një votimi në Parlament. Dy parti opozitare e votuan propozimin e Qeverisë së djathtë për t'i dhënë ...

Presidentja e re e Greqisë, Meta: Zgjedhje historike, suksese znj. Sakellaropoulou!
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka përshëndetur zgjedhjen e znj. Katerina Sakellaropoulo si Presidenten e re të Greqisë. Në mesazhin e tij të publikuar në rrjetet sociale, Meta shprehet: “Përshëndes zgjedhjen ...
Telegraf | 22-Jan-2020 13:04
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e ka përshëndetur zgjedhjen e znj. Katerina Sakellaropoulo si Presidenten e re të Greqisë. Në mesazhin e tij të publikuar në rrjetet sociale, Meta shprehet: “Përshëndes zgjedhjen ...

Thaçi uron presidenten e re të Greqisë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përgëzuar Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si presidente e Greqisë.
Kosova Press | 22-Jan-2020 19:59
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përgëzuar Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si presidente e Greqisë.

Profil/ Grekja pro emigrantëve që u bë presidentja e parë grua e Greqisë
Pas një propozimi të kryeministrit Kiriakos Micotaqis parlamenti grek ka zgjedhur në mënyrë unanime Ekaterini Sakellaropulu si presidenten e parë femër të Greqisë. Kjo juriste 63 vjeçare, arriti të sigurojë 261 vota, ...
Lapsi | 22-Jan-2020 14:30
Pas një propozimi të kryeministrit Kiriakos Micotaqis parlamenti grek ka zgjedhur në mënyrë unanime Ekaterini Sakellaropulu si presidenten e parë femër të Greqisë. Kjo juriste 63 vjeçare, arriti të sigurojë 261 vota, ...

Presidentja e re greke, “gruaja” që shembi çdo barrierë
Athinë, 22 janar – Katerina Sakellaropolu, presidentja e re e Greqisë, ka lindur më 30 maj 1956. Ajo u votua nga parlamenti grek si presidentja e tetë e republikës së tretë helene dhe e 13 në total. Ajo do të marrë ...
Koha.mk | 22-Jan-2020 19:51
Athinë, 22 janar – Katerina Sakellaropolu, presidentja e re e Greqisë, ka lindur më 30 maj 1956. Ajo u votua nga parlamenti grek si presidentja e tetë e republikës së tretë helene dhe e 13 në total. Ajo do të marrë ...

Greqi/ Zgjidhet për herë të parë presidente një grua
Parlamenti grek ka votuar dhe ka zgjedhur që në raundin e parë në mesditën e së mërkurës me shumicë votash 261 nga 294 deputetë të pranishëm, gruan e parë në postin e Presidentit të Republikës së Greqisë .
Top Channel | 22-Jan-2020 11:41
Parlamenti grek ka votuar dhe ka zgjedhur që në raundin e parë në mesditën e së mërkurës me shumicë votash 261 nga 294 deputetë të pranishëm, gruan e parë në postin e Presidentit të Republikës së Greqisë .

President Thaçi, e uron presidenten e re të Greqisë, Ekaterini Sakellaropoulou
President i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar presidenten e re të Greqisë, Ekaterini Sakellaropoulou. Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si ...
PortaliOnline | 22-Jan-2020 18:59
President i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar presidenten e re të Greqisë, Ekaterini Sakellaropoulou. Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si ...

HashimThaçi uron presidenten e re të Greqisë, Sakellaropoulou
President i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar presidenten e re të Greqisë, Ekaterini Sakellaropoulou. Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si ...
Arbresh | 22-Jan-2020 17:52
President i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar presidenten e re të Greqisë, Ekaterini Sakellaropoulou. Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si ...

Thaçi uron presidenten e re të Greqisë
Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si Presidente e Republikës së Greqisë. Kërkojmë të forcojmë marrëdhëniet miqësore midis dy vendeve, të ...
Lajminet | 22-Jan-2020 17:44
Thaçi ka kërkuar forcimin e marrëdhëniet midis dy vendeve. “Urime Katerina Sakellaropoulou për zgjedhjen e saj si Presidente e Republikës së Greqisë. Kërkojmë të forcojmë marrëdhëniet miqësore midis dy vendeve, të ...

Zgjidhet gruaja e parë presidente në Greqi
Parlamenti grek shpalli sot një grua si presidente të vendit. Kjo është një ditë historike për vendin, pasi Katerina Sakellaropoulou është presidentja e parë femër në Greqi, e cila u zgjodh me 261 vota. Përveçse ...
AlbInfo | 22-Jan-2020 15:41
Parlamenti grek shpalli sot një grua si presidente të vendit. Kjo është një ditë historike për vendin, pasi Katerina Sakellaropoulou është presidentja e parë femër në Greqi, e cila u zgjodh me 261 vota. Përveçse ...

Njihuni me presidenten e parë grua në Greqi
Parlamenti grek shpalli sot një grua si presidente të vendit. Kjo është një ditë historike për vendin, pasi Katerina Sakellaropoulou është presidentja e parë femër në Greqi, e cila u zgjodh me 261 vota. Përveçse ...
TetovaSot | 22-Jan-2020 15:35
Parlamenti grek shpalli sot një grua si presidente të vendit. Kjo është një ditë historike për vendin, pasi Katerina Sakellaropoulou është presidentja e parë femër në Greqi, e cila u zgjodh me 261 vota. Përveçse ...

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë
Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe ...
Gazeta Express | 22-Jan-2020 15:35
Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe ...

PROFILI: Njihuni me presidenten e parë grua, të Greqisë
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër, pasi kryeministri Qiriakos Mitsotaqis nominoi 62-vjeçaren Katerina Sakellaropoulou. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 11:32
Greqia ka bërë sot një hap historik duke zgjedhur presidenten e parë femër, pasi kryeministri Qiriakos Mitsotaqis nominoi 62-vjeçaren Katerina Sakellaropoulou. Parlamenti i Greqisë votoi që në raundin e parë për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved