ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:52

“Anti-Shpifja” përfundon në Komisionin e Venecias, “Zëri i Amerikës”: I paqartë nxitimi i shumicës për të kaluar me urgjencë këtë paketë

“Anti-Shpifja” përfundon në Komisionin e Venecias, “Zëri i Amerikës”: I paqartë nxitimi i shumicës për të kaluar me urgjencë këtë paketë
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 22:06
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...

‘Anti-Shpifja’ në Venecia’/ VOA: Mbetet i paqartë nxitimi i mazhorancës
mapo.al Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar ...
Mapo | 22-Jan-2020 22:04
mapo.al Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar ...

“Ant-shpifja”/ Ja kur do e shqyrtojë “Venecia”
Dy ligjet e paketës së shumë diskutuar, Anti-Shpifje do të shqyrtohen në mars nga Komisioni i Venecias.
Top Channel | 22-Jan-2020 16:35
Dy ligjet e paketës së shumë diskutuar, Anti-Shpifje do të shqyrtohen në mars nga Komisioni i Venecias.

Antishpifja, LSI thirrje qeverisë: Pranoni vërejtjet e Metës, liria e medias në rrezik
mapo.al Lëvizja Socialiste për Integrim i bën thirrje mazhorancës që të ndryshojë paketën Antishpifje. Pas vërejtjeve të presidentit Ilir Meta, i cili ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin, zv/kryetari i LSI-së, Luan ...
Mapo | 22-Jan-2020 17:29
mapo.al Lëvizja Socialiste për Integrim i bën thirrje mazhorancës që të ndryshojë paketën Antishpifje. Pas vërejtjeve të presidentit Ilir Meta, i cili ktheu për rishqyrtim në Kuvend ligjin, zv/kryetari i LSI-së, Luan ...

KE dërgon Ramën në Komisionin e Venecias për paketën anti-shpifje
Këshilli i Europës dërgon paketën anti-shpifje në Komisionin e Venecias, duke kërkuar opinionin e saj pas debateve të shumta mes palëve politike. Dy projekligjet e kësaj pakete janë dërguar për shqyrtim në Komisionin e ...
Telegraf | 22-Jan-2020 19:19
Këshilli i Europës dërgon paketën anti-shpifje në Komisionin e Venecias, duke kërkuar opinionin e saj pas debateve të shumta mes palëve politike. Dy projekligjet e kësaj pakete janë dërguar për shqyrtim në Komisionin e ...

Paketa “Anti-Shpifje” mbërrin në Komisionin e Venecias, ja kur do të bëhet shqyrtimi
Komisioni i Venecias do të shqyrtojë dy ligjet e paketës Anti-Shpifje, në muajin mars të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar një gjë të tillë në faqen e tij zyrtare. ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 16:18
Komisioni i Venecias do të shqyrtojë dy ligjet e paketës Anti-Shpifje, në muajin mars të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar një gjë të tillë në faqen e tij zyrtare. ...

Taulant Balla: Do të rrëzojmë dekretet e presidentit Meta
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, përmes një statusi në rrjetin e tij social, u shpreh se dekretet e presidentit Meta, do të rrëzohen, ndërsa do të vijojë bashkëpunimi për të përmirësuar paketën ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 16:14
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, përmes një statusi në rrjetin e tij social, u shpreh se dekretet e presidentit Meta, do të rrëzohen, ndërsa do të vijojë bashkëpunimi për të përmirësuar paketën ...

“Do t’i rrëzojmë dekretet e Metës”, Balla: Mbrojnë nje statukuo, ku shpifja ndaj personit ka triumfuar dhe dizinformimi është kthyer në normë
TIRANË Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, mbrojnë nje statukuo, ku shpifja ndaj personit ka triumfuar gjërësisht dhe ku ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 15:57
TIRANË Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, mbrojnë nje statukuo, ku shpifja ndaj personit ka triumfuar gjërësisht dhe ku ...

Antishpifja, Balla: Dekretin e Metës e rrëzojmë në Kuvend, ligjin do ta përmirësojmë
mapo.al Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës mbrojnë nje statukuo, ku shpifja ndaj personit ka triumfuar gjërësisht dhe ku dizinformimi ...
Mapo | 22-Jan-2020 16:08
mapo.al Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se dekretet e Presidentit të Republikës mbrojnë nje statukuo, ku shpifja ndaj personit ka triumfuar gjërësisht dhe ku dizinformimi ...

Paketa “Anti-Shpifje” mbërrin në Komisionin e Venecias, ja kur do të bëhet shqyrtimi
Komisioni i Venecias do të shqyrtojë dy ligjet e paketës Anti-Shpifje, në muajin mars të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar një gjë të tillë në faqen e tij zyrtare. ...
Telegraf | 22-Jan-2020 16:32
Komisioni i Venecias do të shqyrtojë dy ligjet e paketës Anti-Shpifje, në muajin mars të këtij viti. Lajmi bëhet i ditur nga vetë Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar një gjë të tillë në faqen e tij zyrtare. ...

“Antishpifja” në Venecia/ Balla: Të përmirësojmë më tej ligjin
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh i hapur për të ndërhyrë në paketën antishpifje sipas rekomandimeve të ndërkombëtarëve. Pasi AKPiE e çoi paketën në Komisionin e Venecias, Balla tha ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 16:20
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh i hapur për të ndërhyrë në paketën antishpifje sipas rekomandimeve të ndërkombëtarëve. Pasi AKPiE e çoi paketën në Komisionin e Venecias, Balla tha ...

Edhe “anti-shpifja” shkon në Venecia, PS rrëzon Metën që ktheu ligjin për median online
Fati i paketes anti shpifje do te vendoset ne Venecia. Kete here nuk jane institucionet shqiptare por asambleja parlamentare e Keshillit te Europes e cila i ka kerkuar nje opinion komisionit te Venecias nese ndryshimet ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 16:05
Fati i paketes anti shpifje do te vendoset ne Venecia. Kete here nuk jane institucionet shqiptare por asambleja parlamentare e Keshillit te Europes e cila i ka kerkuar nje opinion komisionit te Venecias nese ndryshimet ...

Këshilli i Europës e dërgon në Komisionin e Venecias “paketën antishpifje”
Bruksel, 22 janar 2020 – Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë ...
Illyriapress | 22-Jan-2020 22:14
Bruksel, 22 janar 2020 – Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë ...

Luan Rama: Të reflektohet për paketën antishpifje, të shpëtohet imazhi i vendit
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i drejtoi një thirrje të drejtpërdrejt mazhorancës që të reflektojë për paketën antishpifje. Duke marrë shkas nga apeli i zëdhënëses së Komisionit Evropian ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 13:38
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama i drejtoi një thirrje të drejtpërdrejt mazhorancës që të reflektojë për paketën antishpifje. Duke marrë shkas nga apeli i zëdhënëses së Komisionit Evropian ...

‘Anti-Shpifja’ ne Venecia’/ VOA: Mbetet i paqarte nxitimi i shumices
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...
Lajmi i Fundit | 22-Jan-2020 20:21
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...

KiE dërgon në Komisionin e Venecias “paketën antishpifje”
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...
Zeri Amerikes | 22-Jan-2020 20:05
Komiteti i Monitorimit të Asmblesë parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për të kërkuar prej tij një opinion lidhur me të ashtuquajturën “paketë antishpifje” të propozuar nga ...

Socialistët mbyllin veshët përballë kritikave dhe vijojnë me paketën antishpifje
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Duke sfiduar vërejtjet e prera nga organizatat vendëse të të drejtave të njeriut, nga Komisioni Europian dhe Këshilli i ...
Reporter | 22-Jan-2020 19:11
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Duke sfiduar vërejtjet e prera nga organizatat vendëse të të drejtave të njeriut, nga Komisioni Europian dhe Këshilli i ...

Paketa antishpifje, rrëzohet dekreti i Metës, Presidenca: E çojmë në Kushtetuese
Edhe një tjetër rrëzim për Presidentin Ilir Meta nga mazhoranca në Parlament. Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese refuzoi ndryshimin e paketës ligjore për mediat elektronike. Ashtu siç kishin paralajmëruar, socialistët ...
Klan Kosova | 22-Jan-2020 18:48
Edhe një tjetër rrëzim për Presidentin Ilir Meta nga mazhoranca në Parlament. Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese refuzoi ndryshimin e paketës ligjore për mediat elektronike. Ashtu siç kishin paralajmëruar, socialistët ...

“Në kundërshtim me Kushtetutën”, Kuvendi diskuton dekretin e Metës për ‘Antishpifjen”, PS: Ja pse duhet rrëzuar
TIRANE Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese mori sot në shqyrtim dekretin e Presidentit Ilir Meta për paketën antishpifje. Institucioni i Presidentit përfaqësohej në këtë mbledhje nga këshilltari ligjor, Bledar Dervishi, ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 11:45
TIRANE Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese mori sot në shqyrtim dekretin e Presidentit Ilir Meta për paketën antishpifje. Institucioni i Presidentit përfaqësohej në këtë mbledhje nga këshilltari ligjor, Bledar Dervishi, ...

“Anti-Shpifja” do të shqyrtohet në mars 2020 nga Komisioni i Venecias
Paketa “Anti-Shpifje” do të shqyrtohet në mars nga Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar këtë gjë në faqen e tij zyrtare. Ka qenë Komiteti Monitorues i Asamblesë Parlamentare që më 20 janar kërkoi një mendim të ...
RTSH | 22-Jan-2020 18:30
Paketa “Anti-Shpifje” do të shqyrtohet në mars nga Komisioni i Venecias, i cili e ka publikuar këtë gjë në faqen e tij zyrtare. Ka qenë Komiteti Monitorues i Asamblesë Parlamentare që më 20 janar kërkoi një mendim të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved