ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 06:33

“Video-mesazhet për LDK-në s’janë qasje e mirë”/ Vjosa Osmani kritikon Kurtin

“Video-mesazhet për LDK-në s’janë qasje e mirë”/ Vjosa Osmani kritikon Kurtin
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se veprimet e Kurtit me postimin e video-mesazheve nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje.
Top Channel | 20-Jan-2020 14:44
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani tha se veprimet e Kurtit me postimin e video-mesazheve nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje.

Mandatohet Albin Kurti: Refuzojmë qëndrimin e LDK, por vijojmë negociatat
Tre muaj pas zgjedhjeve të 6 tetorit, tashmë Albin Kurti është zyrtarisht kandidati për kryemintrin e ardhshëm të kosovës. Pa humbur kohë, presidenti hashim thaci, pasi ka marrë propozimin e lëvizjes Vetëvendosje me ...
VizionPlus | 20-Jan-2020 15:28
Tre muaj pas zgjedhjeve të 6 tetorit, tashmë Albin Kurti është zyrtarisht kandidati për kryemintrin e ardhshëm të kosovës. Pa humbur kohë, presidenti hashim thaci, pasi ka marrë propozimin e lëvizjes Vetëvendosje me ...

Thaçi mandaton Kurtin për kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mandatuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për postin e kryeministrit. Dekretin ai e dërgoi në Kuvendin e Kosovës. Dekreti i Presidentit Hashim Thaçi “Ky është hap ...
Shprehja | 20-Jan-2020 18:40
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mandatuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për postin e kryeministrit. Dekretin ai e dërgoi në Kuvendin e Kosovës. Dekreti i Presidentit Hashim Thaçi “Ky është hap ...

AKTI/ Më në fund: Thaçi mandaton Albin Kurtin. Po tani?
Të hënën pak pas mesditës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se e dërgoi në parlament dekretin me të cilin kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, mandatohet për formimin e qeverisë së re. “Ky është hap ...
Tesheshi | 20-Jan-2020 17:18
Të hënën pak pas mesditës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se e dërgoi në parlament dekretin me të cilin kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, mandatohet për formimin e qeverisë së re. “Ky është hap ...

Presidenti Thaçi e dekreton Albin Kurtin mandatar për kryeministër
Prishtinë, 20 janar 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e dekretoi kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mandatar për formimin e qeverisë së re. Thaçi ia dërgoi dekretin Kuvendit të Kosovës, pasi Kurti ...
Illyriapress | 20-Jan-2020 17:01
Prishtinë, 20 janar 2020 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e dekretoi kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mandatar për formimin e qeverisë së re. Thaçi ia dërgoi dekretin Kuvendit të Kosovës, pasi Kurti ...

Emri i Kurtit shkon tek Thaçi, LDK: Pavarësisht veprimeve të njëanshme nga Vetëvendosja, jemi të hapur për marrëveshje
Pasi Vetëvendosja i dorëzoi sot presidentit Hashim Thaçi, emrin e Albin Kurtit për postin e kryeministrit, vjen një reagim nga LDK-ja. Kjo e fundit e ka cilësuar veprim të njëanshëm nga ana e Vetëvendosjes, ndërsa ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 12:11
Pasi Vetëvendosja i dorëzoi sot presidentit Hashim Thaçi, emrin e Albin Kurtit për postin e kryeministrit, vjen një reagim nga LDK-ja. Kjo e fundit e ka cilësuar veprim të njëanshëm nga ana e Vetëvendosjes, ndërsa ...

Vjosa Osmani ka një porosi për Kurtin
Nënkryetarja e LDKsë Vjosa Osmani ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin njëra-tjetrës. ...
TetovaSot | 20-Jan-2020 16:15
Nënkryetarja e LDKsë Vjosa Osmani ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin njëra-tjetrës. ...

Osmani kritikon Kurtin për video mesazhet, megjithatë thotë se ka vullnet për marrëveshjen me LVV-në
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se dy javët e ardhshme duhet të shfrytëzohen maksimalisht për të arritur një marrëveshje me LVV-në. Sipas saj, duhet lënë anash të gjitha çështjet që i kanë ndarë deri më ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 13:27
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se dy javët e ardhshme duhet të shfrytëzohen maksimalisht për të arritur një marrëveshje me LVV-në. Sipas saj, duhet lënë anash të gjitha çështjet që i kanë ndarë deri më ...

Kurti mesazh Isës: Hajde merremi vesh
“Në mbledhjen konstituive të Kuvendit me 26 dhjetor shkova pa pasur një marrëveshje, edhe te Presidenti me 6 janar shkova pa marrëveshje paraprake, dhe, tani, dy javë pas atij takimi katër minutësh, ende nuk kemi ...
Albportali | 20-Jan-2020 15:28
“Në mbledhjen konstituive të Kuvendit me 26 dhjetor shkova pa pasur një marrëveshje, edhe te Presidenti me 6 janar shkova pa marrëveshje paraprake, dhe, tani, dy javë pas atij takimi katër minutësh, ende nuk kemi ...

Koalicion i mundshëm me LVV-në, LDK-ja thërret nesër mbledhjen e kryesisë
Nesër në orën 14:00, LDK-ja do të thërrasë mbledhjen e kryesisë. Burime për Top Channel bëjnë me dijeni se tema e diskutimit do të jetë koalicioni i mundshëm me LVV-në. Ndërkohë ditën e sotme, kryetari i Lëvizjes ...
Aktuale.MK | 20-Jan-2020 15:16
Nesër në orën 14:00, LDK-ja do të thërrasë mbledhjen e kryesisë. Burime për Top Channel bëjnë me dijeni se tema e diskutimit do të jetë koalicioni i mundshëm me LVV-në. Ndërkohë ditën e sotme, kryetari i Lëvizjes ...

Thaçi mandaton Kurtin për kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mandatuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për postin e kryeministrit. Dekretin ai e dërgoi në Kuvendin e Kosovës. Dekreti i Presidentit Hashim Thaçi “Ky është hap ...
Alsat-M | 20-Jan-2020 15:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mandatuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti për postin e kryeministrit. Dekretin ai e dërgoi në Kuvendin e Kosovës. Dekreti i Presidentit Hashim Thaçi “Ky është hap ...

Vjosa Osmani reagon ndaj video-mesazheve të Albin Kurtit
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë sot se veprimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, me postimin e video-mesazheve, nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje. “Unë ...
Gazeta Monitor | 20-Jan-2020 14:30
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë sot se veprimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, me postimin e video-mesazheve, nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje. “Unë ...

Vjosa Osmani kritikon Kurtin: Videomesazhet për LDK-në s’janë qasje e mirë
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...
Albportali | 20-Jan-2020 14:24
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...

Albin Kurti: Ende nuk kemi marrëveshje për Qeverinë e Kosovës, thirrje LDK-së
mapo.al Albin Kurti ka njoftuar sot me anë të një videomesazhi qytetarët e Kosovës, se “ende nuk e kemi një marrëveshje për Qeverinë e re”. Sipas Kurtit, pala tjetër e thirrur në koalicion, LDK-ja, po vepron sipas ...
Mapo | 20-Jan-2020 11:04
mapo.al Albin Kurti ka njoftuar sot me anë të një videomesazhi qytetarët e Kosovës, se “ende nuk e kemi një marrëveshje për Qeverinë e re”. Sipas Kurtit, pala tjetër e thirrur në koalicion, LDK-ja, po vepron sipas ...

Osmani: Video-mesazhet e Kurtit s’janë qasje e mirë për arritjen e marrëveshjes
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...
Arbresh | 20-Jan-2020 13:59
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...

Vjosa Osmani kritikon Kurtin: Videomesazhet për LDK-në s’janë qasje e mirë
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...
Indeks Online | 20-Jan-2020 13:57
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...

Osmani: Video-mesazhet e Kurtit s’janë qasje e mirë për arritjen e marrëveshjes
“Qëndrimin LDK-së është thënë qartë është thënë qartë gjatë ditëve që shkuan është konfirmuar dhe nga ne që jemi pjesë e organeve të LDK-së dhe nga vet kryetari që LDK-ja ka vullnet që të arrihet një marrëveshje me ...
Lajminet | 20-Jan-2020 13:46
“Qëndrimin LDK-së është thënë qartë është thënë qartë gjatë ditëve që shkuan është konfirmuar dhe nga ne që jemi pjesë e organeve të LDK-së dhe nga vet kryetari që LDK-ja ka vullnet që të arrihet një marrëveshje me ...

Vjosa Osmani reagon ndaj Video-mesazheve të Albin Kurtit
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë sot se veprimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, me postimin e video-mesazheve, nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje. “Unë ...
IliriaNews | 20-Jan-2020 13:39
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë sot se veprimet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, me postimin e video-mesazheve, nuk janë qasje e mirë për arritje të marrëveshjes për bashkëqeverisje. “Unë ...

Vjosa Osmani: Këto javë t’i shfrytëzojmë për marrëveshje e jo për fajësime
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në dhe tani pas nominimit të Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t`ia lënë fajin njëra – tjetrës, njofton ...
Shenja | 20-Jan-2020 13:34
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në dhe tani pas nominimit të Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t`ia lënë fajin njëra – tjetrës, njofton ...

Osmani thotë se LDK e VV duhet të shfrytëzojnë maksimalisht ditët në vijim për të arritur marrëveshje
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...
Koha.net | 20-Jan-2020 13:17
Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, ka thënë se ka vullnet për marrëveshje me VV-në. Sipas saj, tani pas dekretimit të Albin Kurti këto dy javë duhet të shfrytëzohen për marrëveshje e jo për t’ia lënë fajin ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved