ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 05:37

Thaçi, thirrja e fundit për Albin Kurtin/ Presidenti: Merr mandatin ose caktojmë dikë tjetër

Thaçi, thirrja e fundit për Albin Kurtin/ Presidenti: Merr mandatin ose caktojmë dikë tjetër
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
Top Channel | 18-Jan-2020 18:58
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

Thaçi: Kurti po nuk qe gati për emrin, le ta refuzojë mandatin e krijimit të qeverisë!
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës mes dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti Hashim Thaçi, të firmosw vendimin që Albin Kurti ...
Top Channel | 18-Jan-2020 14:54
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës mes dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti Hashim Thaçi, të firmosw vendimin që Albin Kurti ...

Thaçi ia përkujton Kurtit: Vendimi për mandatarin e Qeverisë po pret në tavolinën time
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se adresa e zgjidhjes në të cilën ndodhet vendi është tek partia fituese e zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje. “Vendimi im që e kam nënshkruar që Albin Kurti është mandatuar ...
Top Channel | 18-Jan-2020 14:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se adresa e zgjidhjes në të cilën ndodhet vendi është tek partia fituese e zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje. “Vendimi im që e kam nënshkruar që Albin Kurti është mandatuar ...

Marrëveshja LDK-VV ende larg, Thaçi mandaton Albin Kurtin për të formuar qeverinë
mapo.al Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të ...
Mapo | 18-Jan-2020 15:16
mapo.al Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të ...

Thaçi mandaton kryeministër Albin Kurtin: Të vijë ta marrë dekretin në zyrën time, ose ta refuzojë
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 14:24
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

“Partitë të respektojnë vullnetin e qytetarëve”, Thaçi firmos dhe pa marrëveshje: Vendimi për mandatimin e Kurtit në tavolinën time
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 13:28
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

Thaçi mandaton Albin Kurti: Nëse Vetëvendosje hesht, i drejtohem Kushtetueses
Presidenti i Kosovës e ka emëruar tashmë Albin Kurtin për mandatin e kryeministrit duke i bërë thirrje që ta pranojë sa më parë. Kreu i shtetit gjithashtu e ka bërë të qartë se Kurti edhe mund ta refuzojë mandatin nëse ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 15:14
Presidenti i Kosovës e ka emëruar tashmë Albin Kurtin për mandatin e kryeministrit duke i bërë thirrje që ta pranojë sa më parë. Kreu i shtetit gjithashtu e ka bërë të qartë se Kurti edhe mund ta refuzojë mandatin nëse ...

?Thaçi: Adresa e zgjidhjes së ngërçit është te VV-ja
?Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se adresa e zgjidhjes në të cilën ndodhet vendi është tek partia fituese e zgjedhjeve. “Ajo që duhet të ndodh është respektimi i plotë i vullnetit të qytetarëve të ...
Shprehja | 18-Jan-2020 21:10
?Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se adresa e zgjidhjes në të cilën ndodhet vendi është tek partia fituese e zgjedhjeve. “Ajo që duhet të ndodh është respektimi i plotë i vullnetit të qytetarëve të ...

Thaçi: Kam nominuar Kurtin për kryeministër (VIDEO)
Takimi i 6 janarit po duket se nuk ka ndikuar në afrimin e muhabetit në mes të Hashim Thaçit e Albin Kurtit. Por, ajo ngjarje, ka prodhuar mandatarin për formimin e qeverisë. Shefi i shtetit deklaroi sot se tani ka ...
Klan Kosova | 18-Jan-2020 20:27
Takimi i 6 janarit po duket se nuk ka ndikuar në afrimin e muhabetit në mes të Hashim Thaçit e Albin Kurtit. Por, ajo ngjarje, ka prodhuar mandatarin për formimin e qeverisë. Shefi i shtetit deklaroi sot se tani ka ...

Presidenti Thaçi mandaton Albin Kurtin për të krijuar qeverinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha të shtunën se pret që spektri politik të shterë të gjitha mundësitë e komunikimit për ndërtimin e institucioneve para se të ndërmerr hapa të tjerë. Ai i bëri këto komente në ...
Illyriapress | 18-Jan-2020 20:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha të shtunën se pret që spektri politik të shterë të gjitha mundësitë e komunikimit për ndërtimin e institucioneve para se të ndërmerr hapa të tjerë. Ai i bëri këto komente në ...

Presidenti Thaçi ‘ultimatum’ Kurtit: Të pres deri në këtë ditë, pastaj do të…!
“Kosova edhe gjatë nuk do të jetë e bllokuar, do t’i shikojmë të gjitha mundësitë dhe variacionet politike që kanë partitë për respektimin e vullnetit qytetarë. Të gjithë qytetarët që kanë votuar duhet t’i respektojmë ...
Albportali | 18-Jan-2020 18:55
“Kosova edhe gjatë nuk do të jetë e bllokuar, do t’i shikojmë të gjitha mundësitë dhe variacionet politike që kanë partitë për respektimin e vullnetit qytetarë. Të gjithë qytetarët që kanë votuar duhet t’i respektojmë ...

E thotë vetë Presidenti: Kam nënshkruar nominimin e Kurtit për kryeministër
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se adresa e zgjidhjes së ngërçit politik në të cilin ndodhet vendi është te partitë politike, ndërsa potencoi se në rast të kalimit në një fazë tjetër si president i ...
Albportali | 18-Jan-2020 18:49
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se adresa e zgjidhjes së ngërçit politik në të cilin ndodhet vendi është te partitë politike, ndërsa potencoi se në rast të kalimit në një fazë tjetër si president i ...

Thaçi: Vendimi për mandatimin e Kurtit, në tavolinën time
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
Shprehja | 18-Jan-2020 18:46
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

Albin Kurti dhe presidentit Thaçi as sot nuk i shtrengojnë duart, ja pamjet eksluzive
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh pretendenti kryesor për kryeministër, Albin Kurti nuk e ka ndërmend assesi t’i rregullojë raportet me presidentin e Republikës, Hashim Thaçin.Ata edhe sot nuk janë ...
Albportali | 18-Jan-2020 18:43
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh pretendenti kryesor për kryeministër, Albin Kurti nuk e ka ndërmend assesi t’i rregullojë raportet me presidentin e Republikës, Hashim Thaçin.Ata edhe sot nuk janë ...

Për herë të parë Thaçi thotë se s’është vetëm një adresë e vetme për formim të Qeverisë
Presidenti Hashim Thaçi për herë të parë ka dhënë shenja se Lëvizja Vetëvendosje s’është adresa e vetme për themelimin e Qeverisë së Kosovës. I pyetur se a do t’ia japë mandatin partisë së dytë, për herë të parë Thaçi ...
Albportali | 18-Jan-2020 18:40
Presidenti Hashim Thaçi për herë të parë ka dhënë shenja se Lëvizja Vetëvendosje s’është adresa e vetme për themelimin e Qeverisë së Kosovës. I pyetur se a do t’ia japë mandatin partisë së dytë, për herë të parë Thaçi ...

Thaçi: Vendimi për mandatimin e Kurtit, në tavolinën time
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
Aktuale.MK | 18-Jan-2020 18:17
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

Thaçi acarohet me Albin Kurtin dhe paralajmëron: të tjera variante për formimin e qeverisë
Presidenti Thaçi i kujtoi sërish kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti, se duhet që më shpejt të formojë qeverinë, përndryshe, aludon kreu i shtetit të Kosovës, do gjendet tjetër zgjidhje për formimin e një qeverie të re. ...
Tesheshi | 18-Jan-2020 17:19
Presidenti Thaçi i kujtoi sërish kreut të Vetëvendosjes Albin Kurti, se duhet që më shpejt të formojë qeverinë, përndryshe, aludon kreu i shtetit të Kosovës, do gjendet tjetër zgjidhje për formimin e një qeverie të re. ...

Thaçi: Vendimi për mandatimin e Kurtit, në tavolinën time
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
Alsat-M | 18-Jan-2020 17:12
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

Çështja e mandatarit – Hashim Thaçi tregon edhe sa do ta pres Albin Kurtin
Presidenti Hashim Thaçi tha të shtunën se pret që spektri politik të shterë të gjitha mundësitë e komunikimit për ndërtimin e institucioneve para se të ndërmerr hapa të tjerë. Ai i bëri këto komente si përgjigje ndaj ...
Gazeta Monitor | 18-Jan-2020 17:07
Presidenti Hashim Thaçi tha të shtunën se pret që spektri politik të shterë të gjitha mundësitë e komunikimit për ndërtimin e institucioneve para se të ndërmerr hapa të tjerë. Ai i bëri këto komente si përgjigje ndaj ...

Formimi i qeverisë, Thaçi: Kam nënshkruar mandatimin e Kurtit si kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas përfundimit të Akademisë Solemne për Falënderimin e Shqipërisë, foli për formimin e qeverisë së re të vendit. Kreu i shtetit njoftoi se ka nënshkruar nominimin e kreut të ...
Gazeta Dita | 18-Jan-2020 17:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas përfundimit të Akademisë Solemne për Falënderimin e Shqipërisë, foli për formimin e qeverisë së re të vendit. Kreu i shtetit njoftoi se ka nënshkruar nominimin e kreut të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved