ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 06:52

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.
Top Channel | 19-Jan-2020 08:09
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit. Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të ...
Telegraf | 19-Jan-2020 09:14
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit. Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...
VizionPlus | 22-Mar-2018 13:21
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...

Moti, e dielë 20 janar 2020
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 06:56
Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti do të jetë me vranësira të dendura në pjesën e parë të ditës në të gjithë vendin. Më pas do të kemi edhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të shoqërohen me ...

Parashikimi i motit për sot, 18 Janar 2020
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...
ikub.al | 18-Jan-2020 10:27
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 09:04
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...

Moti sot në Kosovë
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot i ngjashkm me ditët e fundit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 08:14
Mbi vendin tonë edhe sot do të mbajë mot i ngjashkm me ditët e fundit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi territorin tonë, mungon aktiviteti i ...

Reshje në bregdet, kurse në zonat malore… sinoptikanët nuk kanë lajme të mira për të dielën
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se, moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin ...
Telegraf | 18-Jan-2020 16:12
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton se, moti deri mesditën e së dielës përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin ...

Moti më i ftohtë dhe me vransira
Moti në vendin tonë nga e sot më ftohtë me vransira. Ndërsa, javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje. Kështu thuhet në njoftimin e Prishtina Ëeather, ku theksohet se nga sot, fusha të ulëta barike me masa ...
InFokusi | 19-Jan-2020 09:29
Moti në vendin tonë nga e sot më ftohtë me vransira. Ndërsa, javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje. Kështu thuhet në njoftimin e Prishtina Ëeather, ku theksohet se nga sot, fusha të ulëta barike me masa ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...
Aktuale.MK | 19-Jan-2020 09:21
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...

Moti në Shqipëri me shi dhe borë
Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi duke nisur nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.
Kosova Press | 19-Jan-2020 09:17
Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi duke nisur nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...
Arbresh | 19-Jan-2020 09:09
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...

Parashikimi i motit për sot
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 09:09
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...

Parashikimi i motit
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...
Shenja | 19-Jan-2020 09:06
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës në Shqipëri
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat herë pas here do sjellin reshje lokale shiu. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...
Lajminet | 19-Jan-2020 08:29
Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat herë pas here do sjellin reshje lokale shiu. Në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. Sipas Meteoalb, temperaturat do ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës në Shqipëri
Pas disa ditëve me mot të thatë, në Shqipëri janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe ...
Koha.net | 19-Jan-2020 08:28
Pas disa ditëve me mot të thatë, në Shqipëri janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit të sotëm. Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe ...

Parashikimi i motit për sot
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...
Shprehja | 19-Jan-2020 08:14
Situata meteorologjike në Kosovë nuk pritet të ketë ndryshime të mëdha në krahasim me ditët e fundit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për shkak të fushave anticiklonike, të cilat janë bllokuar mbi ...

Mot i vranët sot në Kosovë
Moti sot në Kosovë, e enjte 9 mars 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira. Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h. Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 5-C ndërsa ato maksimale ...
Arbresh | 09-Mar-2017 08:37
Moti sot në Kosovë, e enjte 9 mars 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira. Era do fryj nga Veri-Lindja 10 deri 35 km/h. Ndërkohë parashikohet që temperaturat minimale do të lëvizin nga 5-C ndërsa ato maksimale ...

Dëborë, ngrica dhe shtrëngata, ja si do të jetë moti sot!
Moti përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin karakter shtrëngatash. Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të ...
Dritare | 19-Jan-2020 08:11
Moti përgjatë vijës bregdetare, parashikohet me vranësira e reshje shiu me intensitet të ulët e mesatar. Përkohësisht, reshjet në këtë pjesë marrin karakter shtrëngatash. Dëbora e izoluar dhe ngricat, do të jenë të ...

Moti sot në Shqipëri
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët, prej orëve të mesditës e kryesisht ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Në orët e vona të ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 10:50
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në Shqipëri bën me dije se moti sot do të nisë i kthjellët, prej orëve të mesditës e kryesisht ato të pasdites, do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Në orët e vona të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved