ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 06:35

Rikthehet moti me diell, ky është parashikimi motit për sot

Rikthehet moti me diell, ky është parashikimi motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.
Top Channel | 16-Dec-2019 07:01
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...
ikub.al | 15-Nov-2019 10:06
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...

Moti e hënë, 16 Dhjetor 2019!
Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...
VizionPlus | 16-Dec-2019 06:28
Sipas MeteoAlb: VIJON ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave në zonat malore, por ...

Temperatura të larta? Ja si nis java në vend
Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e hënë 16 dhjetor 2019. RESHJET Nesër (e ...
Telegraf | 15-Dec-2019 23:41
Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe me rritje të temperaturave. Njihuni me parashikimin e Institut të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e hënë 16 dhjetor 2019. RESHJET Nesër (e ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...
Telegrafi | 16-Dec-2019 07:56
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Në disa lugina do të ketë mjegull dhe do të jetë më ftohtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 0 gradë celcius, ndërsa ato ...

Javë me diell dhe vranësira
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Telegrafi | 16-Dec-2019 07:26
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot
Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot nuk priten reshje shiu (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 3 / 14 °C ...
Newsbomb | 27-Feb-2019 07:44
Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot nuk priten reshje shiu (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 3 / 14 °C ...

Plane për të dielën? Ja si parashikohet moti për sot
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 09:12
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 21:09
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...

Moti për ditën e diel, 15 dhjetor 2019!
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 10:08
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...

Parashikimi i motit per sot, reshje shiu dhe vranesira
Vranesirat do te vazhdojne edhe sot ne Shqiperi. Sipas Meteoalb, mbi vendin tone vazhdon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. ...
Lajmi i Fundit | 16-Dec-2019 07:59
Vranesirat do te vazhdojne edhe sot ne Shqiperi. Sipas Meteoalb, mbi vendin tone vazhdon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. ...

Moti, kjo javë me diell dhe vranësira
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Lajminet | 16-Dec-2019 07:39
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Pas mjegullës së mëngjesit, mot stabil dhe më i ngrohtë
Shkup, 15 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja. Për sot sinoptikët ...
Medial | 16-Dec-2019 07:38
Shkup, 15 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë stabil dhe më i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira. Reshje të reja të shiut priten nga enjtja. Për sot sinoptikët ...

A do të je ketë borë kë javë? Tregojnë meteorologët
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell dhe nuk priten reshje bore. Ditëve në vijim, nën kushtet e një moti më stabil dhe pa qarkullim të mjaftueshëm ajror, vlerat e cilësisë së ...
Gazeta Express | 16-Dec-2019 07:21
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell dhe nuk priten reshje bore. Ditëve në vijim, nën kushtet e një moti më stabil dhe pa qarkullim të mjaftueshëm ajror, vlerat e cilësisë së ...

Moti në Shqipëri
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta pothuajse në të gjithë vendin. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Parashikohet që gjatë ...
Arbresh | 19-May-2016 08:35
Pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta pothuajse në të gjithë vendin. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat veriore dhe verilindore të vendit. Parashikohet që gjatë ...

So do të jetë moti për këtë javë dhe kur rikthehen reshjet e shiut
Edhe në muajin Dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditët e para të javës (e Hënë, Martë, Mërkurë) pritet të ketë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Ditët me ...
Politiko | 16-Dec-2019 07:21
Edhe në muajin Dhjetor duket se moti ka “kapricot” e tij. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditët e para të javës (e Hënë, Martë, Mërkurë) pritet të ketë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Ditët me ...

Moti këtë javë me diell dhe pjesërisht i vranët
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, si pasojë ...
Klan Kosova | 16-Dec-2019 07:21
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, si pasojë ...

Moti merr kthesë, mësoni çfarë do të ndodhë në orët në vijimm me temperaturat
Postuar: 16/12/2019 - 07:16 Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të ...
Sot.Al | 16-Dec-2019 07:18
Postuar: 16/12/2019 - 07:16 Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i vlerave të larta barike në vendin tonë. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të mbizotërojnë në vend. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të ...

Moti në pesë ditët e ardhshme
Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqërojë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, si pasojë e depërtimit të masave të freskëta pasditen e së martës do të ketë ...
Arbresh | 17-Apr-2016 16:23
Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqërojë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme. Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, si pasojë e depërtimit të masave të freskëta pasditen e së martës do të ketë ...

Moti nga sot deri të premten
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell. Prishtina Weather paralajmëron se në ultësira ekziston mundësia që të ketë mjegull. Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi ...
Indeks Online | 16-Dec-2019 07:12
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell. Prishtina Weather paralajmëron se në ultësira ekziston mundësia që të ketë mjegull. Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved