ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 04:12

Takimi Kurt-Mustafa, dështojnë bisedimet për qeverinë e re të Kosovës

Takimi Kurt-Mustafa, dështojnë bisedimet për qeverinë e re të Kosovës
Pas disa orësh bisedë kokë më kokë kryetari i VV dhe kryetari i LDK nuk arritën një marrëveshje për qeverinë. Glauk Konjufca nenkryetar i VV, tha se ajo që mund të thoshtë se nuk pari marrëveshje dhe vetëm në ditët e ...
Top Channel | 14-Dec-2019 19:50
Pas disa orësh bisedë kokë më kokë kryetari i VV dhe kryetari i LDK nuk arritën një marrëveshje për qeverinë. Glauk Konjufca nenkryetar i VV, tha se ajo që mund të thoshtë se nuk pari marrëveshje dhe vetëm në ditët e ...

Nis takimi Kurti-Mustafa
Ka filluar takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa në përpjekje të arritjes së marrëveshjes bashkëqeverisëse.
Top Channel | 14-Dec-2019 16:56
Ka filluar takimi i radhës mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa në përpjekje të arritjes së marrëveshjes bashkëqeverisëse.

LDK i mohon barrikadat, kërkohen kompromise
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk është duke bërë barrikada në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit qeverisëse, derisa gjithë anëtarët e kryesisë janë unik dhe të bashkuar për arritjen e një ...
Top Channel | 14-Dec-2019 15:07
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk është duke bërë barrikada në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formimin e koalicionit qeverisëse, derisa gjithë anëtarët e kryesisë janë unik dhe të bashkuar për arritjen e një ...

Haxhiu: Derisa ka barrikadime nga LDK, nuk mund të ketë koalicion qeverisës
Pas mbledhjes disa orëshe të kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka deklaruar se nuk mund të thotë me garancë se do të ndodhë marrëveshja për koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës, meqë ...
Top Channel | 14-Dec-2019 13:25
Pas mbledhjes disa orëshe të kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka deklaruar se nuk mund të thotë me garancë se do të ndodhë marrëveshja për koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës, meqë ...

Nuk ka marrëveshje LVV-LDK
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, as në takimin e sotëm nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike. Dështimin në ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 19:23
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, as në takimin e sotëm nuk kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike. Dështimin në ...

Takimi Kurti-Mustafa po vazhdon tash tri orë
(E PLOTËSUAR) Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje, po vazhdon tash e më tepër se dy tri orë ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 16:26
(E PLOTËSUAR) Takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, për arritjen e një marrëveshjeje për bashkëqeverisje, po vazhdon tash e më tepër se dy tri orë ...

Veliu: Me VV’në takohemi prapë kur të thotë Zoti
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...
InFokusi | 14-Dec-2019 23:52
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...

Veliu: Me VV’në takohemi prapë kur të thotë Zoti
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...
Gazeta Express | 14-Dec-2019 23:34
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...

“Problematikja” e LDK-së – përplasjet e Vjosa Osmanit me nënkryetarët e partisë
Gjithçka nisi gjatë ditës së djeshme ku Osmani u fotografua tek shkoi bashkë me kryetarin e VV-së, Albin Kurti të regjistrohej si deputete, shkruan . Kjo do t’i pengonte nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu që tha se ...
Lajminet | 14-Dec-2019 23:02
Gjithçka nisi gjatë ditës së djeshme ku Osmani u fotografua tek shkoi bashkë me kryetarin e VV-së, Albin Kurti të regjistrohej si deputete, shkruan . Kjo do t’i pengonte nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu që tha se ...

Astrit Gashi zbulon se cila ishte marrëveshja mes VV-së e LDK-së para takimit të parë zyrtar
Analisti Astrit Gashi ka thënë se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti e ai i LDK-së, Isa Mustafa duet të kthehen tek parimet e ndarja e pushtetit, të cilat sipas tij u dakorduan para takimit të parë zyrtar. Gashi ka ...
InFokusi | 14-Dec-2019 22:58
Analisti Astrit Gashi ka thënë se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti e ai i LDK-së, Isa Mustafa duet të kthehen tek parimet e ndarja e pushtetit, të cilat sipas tij u dakorduan para takimit të parë zyrtar. Gashi ka ...

Vetëvendosje propozon një figurë apartiake për president
Edhe pse janë zhvilluar disa takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se palët ende janë larg arritjes së marrëveshjes për ...
EkonomiaOnline | 14-Dec-2019 22:28
Edhe pse janë zhvilluar disa takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se palët ende janë larg arritjes së marrëveshjes për ...

Mustafa nuk tërhiqet nga kërkesa për postin e presidentit
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodh sot për të diskutuar në lidhje zhvillimet politike në vend, gjegjësisht për negociatat që po i zhvillon kjo parti me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje. Në ...
Koha.net | 14-Dec-2019 22:01
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodh sot për të diskutuar në lidhje zhvillimet politike në vend, gjegjësisht për negociatat që po i zhvillon kjo parti me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje. Në ...

Agim Veliu: Takimi i ardhshëm me Vetëvendosjen “kur të thotë Zoti”
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...
PortaliOnline | 14-Dec-2019 21:55
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...

Detaje nga brenda takimeve Albin Kurti- Isa Mustafa: Ky është “Propozimi Ideal” i Vetëvendosjes për postin e presidentit
Edhe pse janë zhvilluar disa takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se palët ende janë larg arritjes së marrëveshjes për ...
Zeri | 14-Dec-2019 21:52
Edhe pse janë zhvilluar disa takime ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, duket se palët ende janë larg arritjes së marrëveshjes për ...

Ironizimi i fortë i Pal Lekajt për takimet mes VV-së e LDK-së
Përmes një postimi në Facebook, Lekaj ka cituar një deklaratë të Isa Mustafës në vitin 2014, shkruan . “Miku im Isa Mustafa mirë e pati thënë në 2014 – “Me kanë lehtë me mbajtë sh’pi, Kola jem i kish mbajtë dy”, ka ...
Lajminet | 14-Dec-2019 21:44
Përmes një postimi në Facebook, Lekaj ka cituar një deklaratë të Isa Mustafës në vitin 2014, shkruan . “Miku im Isa Mustafa mirë e pati thënë në 2014 – “Me kanë lehtë me mbajtë sh’pi, Kola jem i kish mbajtë dy”, ka ...

Pajtohen dy partitë për vazhdimin e bisedave, s’ka marrëveshje
Negociatat në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vazhduar për më shumë se dy orë në objektin e Kuvendit të Kosovës, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje, por ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 21:41
Negociatat në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vazhduar për më shumë se dy orë në objektin e Kuvendit të Kosovës, në përpjekje për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje, por ...

Ironizimi i fortë i Pal Lekajt për takimet mes VV-së e LDK-së
Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka ironizuar me të madhe lidhur me tentativat e dështuara të VV-së e LDK-së për të lidhur koalicion. Përmes një postimi në Facebook, Lekaj ka cituar një deklaratë të Isa ...
Gazeta Observer | 14-Dec-2019 21:37
Ministri në detyrë i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka ironizuar me të madhe lidhur me tentativat e dështuara të VV-së e LDK-së për të lidhur koalicion. Përmes një postimi në Facebook, Lekaj ka cituar një deklaratë të Isa ...

Agim Veliu: Takimi i radhës kur t’thotë Zoti
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...
Medial | 14-Dec-2019 21:25
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...

Vazhdojnë takimet Kurti-Mustafa
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe sot në përpjekje për arritje të koalicionit qeverisës.
Top Channel | 14-Dec-2019 09:15
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa do të takohen edhe sot në përpjekje për arritje të koalicionit qeverisës.

Agim Veliu: Takimi i radhës kur t’thotë Zoti
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...
Arbresh | 14-Dec-2019 21:19
Albin Kurti dhe Isa Mustafa as pas një takimi tre orësh nuk janë marrë vesh për “koalicionin e shpresës”. Agim Veliu, nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, që ishte pjesë e takimit, ka thënë se janë duke bërë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved