ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:01

Johnson kërkon realizimin e Brexit dhe bën thirrje për bashkim

Johnson kërkon realizimin e Brexit dhe bën thirrje për bashkim
Zgjedhur masivisht me premtimin se do të realizojë Brexit-in më 31 janar, kryeministri konservator Boris Johnson bëri dje një thirrje për bashkim, në një Britani të Madhe të prekur nga ndarjet për daljen nga Bashkimi ...
GazetaTema | 14-Dec-2019 14:05
Zgjedhur masivisht me premtimin se do të realizojë Brexit-in më 31 janar, kryeministri konservator Boris Johnson bëri dje një thirrje për bashkim, në një Britani të Madhe të prekur nga ndarjet për daljen nga Bashkimi ...

BM, Liderët botërorë urojnë Johnson-in për fitoren në zgjedhjet legjislative
Liderët botërorë uruan sot kryeministrin britanik Boris Johnson, pas fitores vendimtare të partisë së tij Konservatore në zgjedhjet legjislative britanike. Kancelarja gjermane Angela Merkel, e përshkroi fitoren e ...
BalkanWeb | 14-Dec-2019 06:54
Liderët botërorë uruan sot kryeministrin britanik Boris Johnson, pas fitores vendimtare të partisë së tij Konservatore në zgjedhjet legjislative britanike. Kancelarja gjermane Angela Merkel, e përshkroi fitoren e ...

Johnson viziton veriun e Anglisë pas fitores në zgjedhjet e parakohshme
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, do të vizitojë veriun e Anglisë të shtunën, pas festimeve për fitoren e madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vendit. Partia Konservatore e kryeministrit britanik, ...
VizionPlus | 14-Dec-2019 16:50
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, do të vizitojë veriun e Anglisë të shtunën, pas festimeve për fitoren e madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vendit. Partia Konservatore e kryeministrit britanik, ...

ANALIZA: Borisi fitoi, por humbi Britania e Madhe
Kjo ishte më shumë një garë jopopullariteti sesa një zgjedhje. Rezultati i këtyre zgjedhjeve përcakton rolin e ardhshëm të Mbretërisë së Bashkuar në botë. Epo, të gjithë e prisnim që të ndodhte, apo jo? Vetëm për ta ...
GazetaTema | 14-Dec-2019 09:03
Kjo ishte më shumë një garë jopopullariteti sesa një zgjedhje. Rezultati i këtyre zgjedhjeve përcakton rolin e ardhshëm të Mbretërisë së Bashkuar në botë. Epo, të gjithë e prisnim që të ndodhte, apo jo? Vetëm për ta ...

Johnson: Vendi të “shërojë plagët” e krijuara nga Brexit
Kryeministri konservator, Boris Johnson u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij të “shërojnë plagët” e krijuara nga Brexit, në një deklaratë para zyrës së tij pas fitores së thellë në zgjedhjet legjislative. Duke ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 17:46
Kryeministri konservator, Boris Johnson u kërkoi sot bashkëqytetarëve të tij të “shërojnë plagët” e krijuara nga Brexit, në një deklaratë para zyrës së tij pas fitores së thellë në zgjedhjet legjislative. Duke ...

Fitore vendimtare, liderët botërorë urojnë Boris Johnson
Boris Johnson ka rezultuar fitues në zgjedhjet legjislative që u zhvilluan në Britani. Liderit botërorë kanë shprehur urimet e tyre për fitoren e kryeministrit britanik Boris Johnson. Kancelarja gjermane Angela Merkel, ...
ABCNews | 14-Dec-2019 09:42
Boris Johnson ka rezultuar fitues në zgjedhjet legjislative që u zhvilluan në Britani. Liderit botërorë kanë shprehur urimet e tyre për fitoren e kryeministrit britanik Boris Johnson. Kancelarja gjermane Angela Merkel, ...

Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit-in
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 23:47
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...

Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit’in
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...
InFokusi | 14-Dec-2019 23:22
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...

Fjalimi i mbretëreshës mbi zgjedhjet britanike, pritet të jetë javën e ardhshme
Triumfi i zgjedhjeve të përgjithshme të Kryeministrit do të thotë se ai tani mund të vazhdojë me planet e tij për të mbajtur një fjalim në tek Mbretëresha javën e ardhshme. Pra, kur do të ndodhë në të vërtetë? Së pari, ...
ABCNews | 14-Dec-2019 09:24
Triumfi i zgjedhjeve të përgjithshme të Kryeministrit do të thotë se ai tani mund të vazhdojë me planet e tij për të mbajtur një fjalim në tek Mbretëresha javën e ardhshme. Pra, kur do të ndodhë në të vërtetë? Së pari, ...

Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit’in
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...
Gazeta Express | 14-Dec-2019 23:04
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...

Pas fitores Johnson feston gjithandej Anglisë (VIDEO)
Kryeministri britanik, Boris Johnson, po vazhdon aktivitetet e tij të shumta. Ai vizitoi disa përkrahës të tij, të cilëve u tha se kanë bërë mirë që e votuan atë. As kësaj radhe nuk e la pa e përmendur daljen nga ...
Klan Kosova | 14-Dec-2019 20:36
Kryeministri britanik, Boris Johnson, po vazhdon aktivitetet e tij të shumta. Ai vizitoi disa përkrahës të tij, të cilëve u tha se kanë bërë mirë që e votuan atë. As kësaj radhe nuk e la pa e përmendur daljen nga ...

Londrës i kërkohet ta miratojë marrëveshjen e BREXIT-it
Presidenti i Këshillit Evropian i ka bërë thirrje Londrës që të votojë sa më shpejt të jetë e mundur marrëveshjen e propozuar për BREXIT. BE-ja synon ta ndërtojë një marrëdhënie të fortë strategjike me Mbretërinë e ...
Koha.net | 14-Dec-2019 20:09
Presidenti i Këshillit Evropian i ka bërë thirrje Londrës që të votojë sa më shpejt të jetë e mundur marrëveshjen e propozuar për BREXIT. BE-ja synon ta ndërtojë një marrëdhënie të fortë strategjike me Mbretërinë e ...

Boris Johnson: Brexiti i pandalshëm
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...
Aktuale.MK | 14-Dec-2019 19:02
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...

“Javën që vjen fillon procesi për daljen e Britanisë nga BE”
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...
Lexo | 14-Dec-2019 18:33
Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që njihet edhe si zemra e klasës punëtore që i ktheu shpinën ...

Boris Johnson: Brexit tani është i pandalshëm
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...
Gazeta Observer | 14-Dec-2019 18:11
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...

Boris Johnson: Brexit tani është i pandalshëm
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...
EkonomiaOnline | 14-Dec-2019 18:02
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...

Boris Johnson: Brexit tani është i pandalshëm
Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët refuzuan Partinë e Punës dhe ua dhuruan votën e tyre konservatorëve, sepse ishte “koha për ne si një vend të vazhdojmë”. “Është koha që ne të bashkohemi dhe të dorëzohemi ...
Lajminet | 14-Dec-2019 18:00
Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët refuzuan Partinë e Punës dhe ua dhuruan votën e tyre konservatorëve, sepse ishte “koha për ne si një vend të vazhdojmë”. “Është koha që ne të bashkohemi dhe të dorëzohemi ...

Boris Johnson: Brexit tani është i pandalshëm
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...
Klan Kosova | 14-Dec-2019 17:47
Kryeministri britanik Boris Johnson tha se Brexit tani ishte “i pandalshëm” duke folur gjatë turneut të tij në zemrën e klasës punëtore të Anglisë veriore të shtunën. Johnson u tha mediave në Sedgefield, ku banorët ...

Kryeministri Johnson siguron mbështetësit për Brexit-in
Lexoni edhe këtë Boris Johnson, fitore historike në zgjedhje Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që ...
Zeri Amerikes | 14-Dec-2019 17:06
Lexoni edhe këtë Boris Johnson, fitore historike në zgjedhje Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhur të Partisë Konvervatore, zonë që ...

Johnson viziton veriun e Anglisë pas fitores në zgjedhjet e parakohshme
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, do të vizitojë veriun e Anglisë të shtunën, pas festimeve për fitoren e madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vendit. Partia Konservatore e kryeministrit britanik, ...
Arbresh | 14-Dec-2019 16:47
Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson, do të vizitojë veriun e Anglisë të shtunën, pas festimeve për fitoren e madhe në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vendit. Partia Konservatore e kryeministrit britanik, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved