ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 06:56

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019

Parashikimi i motit për sot, 15 Nëntor 2019
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...
ikub.al | 15-Nov-2019 10:06
Gjate dites se sotme, vendi yne do te mbizoterohet nga alternime kthjellimesh dhe vranesirash dhe ndonje shi i izoluar Temperaturat do te pesojne nje renie te lehte ne te dyja ekstremitet: Ne zonat malore nga 03ºC deri ...

FOTOT: I nxehtë ekstrem në Australia, temperaturat shkojnë mbi 40 gradë celsius
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar sinoptikanët. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, thotë Byroja vendase e ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 11:44
Australia mund të përballet me ditë shumë të nxehta gjatë javës së ardhshme, kanë paralajmëruar sinoptikanët. Temperaturat pritet të kalojnë 40 gradë celcius duke filluar nga dita e mërkurë, thotë Byroja vendase e ...

“Ciklon intensiv”! Shi, erë dhe reshje dëbore, Evropa do përballet me stuhi të fuqishme
Evropa do të përballet brenda disa ditësh me stuhi te fuqishme dëborë, parashikon BBC.
Top Channel | 15-Dec-2019 10:50
Evropa do të përballet brenda disa ditësh me stuhi te fuqishme dëborë, parashikon BBC.

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 21:09
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...

Plane për të dielën? Ja si parashikohet moti për sot
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 09:12
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se ditën e sotme priten reshje, në përgjithësi, të dobëta ndërsa temperaturat do të variojnë 6 deri në 17 °C. Në terrenet malore, reshjet do të jenë ...

Moti për ditën e diel, 15 dhjetor 2019!
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 10:08
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në Juglindje. Pasdite moti do të përmirësohet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale ...

Ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell. Prishtina Weather paralajmëron se në ultësira ekziston mundësia që të ketë mjegull. Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 22:27
Gjatë javës në vijim pritet që të mbajë mot stabil, i butë dhe kryesisht me diell. Prishtina Weather paralajmëron se në ultësira ekziston mundësia që të ketë mjegull. Zona anticikloni kanë filluar të shtrihen mbi ...

Moti për pesë ditët e ardhshme me diell dhe vranësira të pjesshme
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Medial | 15-Dec-2019 22:15
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Moti për pesë ditët e ardhshme me diell dhe vranësira të pjesshme
Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të krijohen kushte për mjegull, kryesisht gjatë orëve të para të ditës dhe gjatë natës. Të premten do të ketë mundësi të vogla për riga lokale dhe të......
Zeri | 15-Dec-2019 22:15
Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të krijohen kushte për mjegull, kryesisht gjatë orëve të para të ditës dhe gjatë natës. Të premten do të ketë mundësi të vogla për riga lokale dhe të......

Moti për pesë ditët e ardhshme me diell dhe vranësira të pjesshme
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...
Klan Kosova | 15-Dec-2019 22:10
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët. Si pasojë e temperaturave dhe radiacionit të lartë do të ...

Ky është parashikimi i motit, për pesë ditët e ardhshme
Nga dita e hënë deri të mërkurën, vendi do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta të cilat vijnë nga pjesa jugperëndimore e kontinentit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në këto kushte do të ...
Bota Sot | 31-Jan-2016 17:29
Nga dita e hënë deri të mërkurën, vendi do të jetë nën ndikimin e masave relativisht të ngrohta të cilat vijnë nga pjesa jugperëndimore e kontinentit. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në këto kushte do të ...

Kujdes gjatë mëngjesit, ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë javës se ardhshme do të mbaj mot me diell dhe i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se, masat e ajrit me presion të ...
Gazeta Observer | 15-Dec-2019 21:39
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë javës se ardhshme do të mbaj mot me diell dhe i vranët. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se, masat e ajrit me presion të ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...
Arbresh | 15-Dec-2019 21:33
Gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot me temperatura relativisht të larta për këtë periudhë kohore, kurse të premten mund të ketë reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e ...

Kujdes gjatë mëngjesit, ky është parashikimi i motit për javën e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se, masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të ...
Lajminet | 15-Dec-2019 21:19
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se, masat e ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të ...

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...
Telegraf | 15-Dec-2019 09:09
Moti sot do të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare. Vranësirat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore, ndërsa era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi deri në 8m/sek. Sa i ...

Në këtë shtet javën e ardhshme mund të regjistrohet temperatura më e lartë në histori
Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi transferohet në edhe ashtu në lindjen më të ngrohtë të kontinentit, parashikojnë ...
Lajminet | 15-Dec-2019 20:39
Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi transferohet në edhe ashtu në lindjen më të ngrohtë të kontinentit, parashikojnë ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...
Koha.net | 14-Aug-2016 18:51
Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjete nëpër disa territore mund të sjellin riga shiu të dobëta dhe të izoluara, kryesisht në viset malore. Temperaturat ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët.
Kosova Press | 15-Dec-2019 20:30
Masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, të cilat kanë përfshirë Ballkanin, do të jenë të qëndrueshme, duke mundësuar mot me diell dhe pjesërisht të vranët.

Në këtë shtet nesër mund të regjistrohet temperatura më e lartë në histori
Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 20:25
Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi ...

Në këtë shtet javën e ardhshme mund të regjistrohet temperatura më e lartë në histori
Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori. Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi ...
Aktuale.MK | 15-Dec-2019 20:25
Javën e ardhshme është e mundur në Australi do të matet dita më e nxehtë në histori. Javën e ardhshme në Australi do të mund të regjistrohet dita më e nxehtë në historinë e vendit, sepse vala e ngrohtë nga perëndimi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved