ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 05:47

Marrëveshja kundër “hakmarrjes”: Kina pezullon tarifat shtesë për disa mallra amerikane

Marrëveshja kundër “hakmarrjes”: Kina pezullon tarifat shtesë për disa mallra amerikane
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin planifikuar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën komisioni i tarifave doganore të Këshillit të Shtetit, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 20:06
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin planifikuar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën komisioni i tarifave doganore të Këshillit të Shtetit, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ...

Pekin, Kina pezullon taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare. “Kina pezulloi hyrjen në ...
BalkanWeb | 15-Dec-2019 16:13
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare. “Kina pezulloi hyrjen në ...

Kina pezullon taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare. “Kina pezulloi hyrjen në ...
Telegraf | 15-Dec-2019 17:38
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare. “Kina pezulloi hyrjen në ...

Kina tërhiqet nga lufta tregtare me Shtetet e Bashkuara
Shteti aziatik duket se ka lëshuar pe nga lufta tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke njoftuar se ajo ka hequr disa tarifa të vendosura mbi mallrat amerikane. Vendimi duhet të hyjë në fuqi sot. Tarifat e hequra prekin ...
AlbInfo | 15-Dec-2019 21:18
Shteti aziatik duket se ka lëshuar pe nga lufta tregtare me Shtetet e Bashkuara, duke njoftuar se ajo ka hequr disa tarifa të vendosura mbi mallrat amerikane. Vendimi duhet të hyjë në fuqi sot. Tarifat e hequra prekin ...

Trump mbështetet tek mesazhi ekonomik në përpjekjet për rizgjedhje
Ndërsa po afrohet fundi i vitit 2019, ekonomia amerikane po shënon shifra pozitive, duke përmbyllur një periudhë 11-vjeçare të rritjes. Presidenti Donald Trump tha se kjo është arsyeja pse ai meriton rizgjedhjen në ...
Zeri Amerikes | 15-Dec-2019 20:25
Ndërsa po afrohet fundi i vitit 2019, ekonomia amerikane po shënon shifra pozitive, duke përmbyllur një periudhë 11-vjeçare të rritjes. Presidenti Donald Trump tha se kjo është arsyeja pse ai meriton rizgjedhjen në ...

New York Times’: SHBA dëbon në mënyrë të fshehtë diplomatët kinezë
Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë të Kinës që kërkuan të hynin në një bazë ushtarake në shtetin Virxhinia në shtator, raporton gazeta “New York Times”. Autoritetet amerikane dyshojnë se të paktën njëri ...
Alsat-M | 15-Dec-2019 20:11
Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë të Kinës që kërkuan të hynin në një bazë ushtarake në shtetin Virxhinia në shtator, raporton gazeta “New York Times”. Autoritetet amerikane dyshojnë se të paktën njëri ...

‘New York Times’: SHBA dëbon në mënyrë të fshehtë diplomatët kinezë
Autoritetet amerikane dyshojnë se të paktën njëri prej tyre është një agjent i inteligjencës kineze, shkruan gazeta, duke cituar zyrtarë amerikanë që nuk deshën të emërohen. Gazeta thotë se këto janë dëbimet e para të ...
Lajminet | 15-Dec-2019 20:00
Autoritetet amerikane dyshojnë se të paktën njëri prej tyre është një agjent i inteligjencës kineze, shkruan gazeta, duke cituar zyrtarë amerikanë që nuk deshën të emërohen. Gazeta thotë se këto janë dëbimet e para të ...

‘New York Times’: SHBA dëbon në mënyrë të fshehtë diplomatët kinezë
Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë të Kinës që kërkuan të hynin në një bazë ushtarake në shtetin Virxhinia në shtator, raporton gazeta “New York Times”.
Kosova Press | 15-Dec-2019 19:48
Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë të Kinës që kërkuan të hynin në një bazë ushtarake në shtetin Virxhinia në shtator, raporton gazeta “New York Times”.

Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...
TetovaSot | 15-Dec-2019 19:46
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...

54 për qind e amerikanëve thonë se Trump duhet të akuzohet si fajtor
Një sondazh i Fox News, i lëshuar në mëngjes të dielën, zbuloi se shumica e amerikanëve, 54 për qind, thanë që presidenti Donald Trump duhet të akuzohet si fajtor. Sondazhi i fundit i Fox News i kryer javën e kaluar ...
EkonomiaOnline | 15-Dec-2019 18:06
Një sondazh i Fox News, i lëshuar në mëngjes të dielën, zbuloi se shumica e amerikanëve, 54 për qind, thanë që presidenti Donald Trump duhet të akuzohet si fajtor. Sondazhi i fundit i Fox News i kryer javën e kaluar ...

Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...
Shenja | 15-Dec-2019 17:58
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...

Vendimi/ Kina pezullon tarifat shtesë për mallrat amerikane
Nga dita në ditë përplasjet ekonomike po sheshohen midis SHBA-së dhe Kinës. Ditën e sotme qeveria kineze ka vendosur që të pezullojë tarifat shtesë për disa mallra amerikane të planifikuara për t’u zbatuar më 15 ...
Politiko | 15-Dec-2019 17:51
Nga dita në ditë përplasjet ekonomike po sheshohen midis SHBA-së dhe Kinës. Ditën e sotme qeveria kineze ka vendosur që të pezullojë tarifat shtesë për disa mallra amerikane të planifikuara për t’u zbatuar më 15 ...

Pekini dhe Uashingtoni ulin tonet, pritet marrëveshje
Marrëdhëniet tregtare mes Pekinit dhe Uashingtonit po shkojnë drejt përmirësimit ndërsa Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që ishte parashikuar të hynte në fuqi më 15 ...
VizionPlus | 15-Dec-2019 12:54
Marrëdhëniet tregtare mes Pekinit dhe Uashingtonit po shkojnë drejt përmirësimit ndërsa Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që ishte parashikuar të hynte në fuqi më 15 ...

“Paqje ekonomike”, Kina heq tarifat shtesë për disa mallra amerikane
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë, të cilat ishin paracaktuar të zbatoheshin në datën 15 dhjetor, siç parashikohet nga marrëveshja tregtare midis dy vendeve që u shpall të premten e kaluar. ...
GazetaTema | 15-Dec-2019 10:15
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë, të cilat ishin paracaktuar të zbatoheshin në datën 15 dhjetor, siç parashikohet nga marrëveshja tregtare midis dy vendeve që u shpall të premten e kaluar. ...

Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...
Gazeta Express | 15-Dec-2019 17:29
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hyntë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...

Kina pezullon taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane
“Kina pezulloi hyrjen në fuqi të taksave prej 10% dhe 5% mbi disa importe amerikane dhe ajo do të vazhdojë të ndërpresë taksat shtesë mbi automjetet dhe pjesët e prodhuara në SHBA”, deklaroi sot Ministria kineze e ...
Lajminet | 15-Dec-2019 17:14
“Kina pezulloi hyrjen në fuqi të taksave prej 10% dhe 5% mbi disa importe amerikane dhe ajo do të vazhdojë të ndërpresë taksat shtesë mbi automjetet dhe pjesët e prodhuara në SHBA”, deklaroi sot Ministria kineze e ...

Kina pezullon taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare.
Kosova Press | 15-Dec-2019 16:46
Kina ka pezulluar taksat doganore shtesë mbi prodhimet amerikane që do të hyjnë në fuqi sot, pas njoftimit të premten nga Pekini dhe Uashingtoni për një armëpushim në luftën e tyre tregtare.

Kina pezullon tarifat shtesë për disa mallra amerikane
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin planifikuar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën komisioni i tarifave doganore të Këshillit të Shtetit, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ...
Zeri Amerikes | 15-Dec-2019 15:18
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin planifikuar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën komisioni i tarifave doganore të Këshillit të Shtetit, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ...

Kina pezullon tarifat e planifikuara për 15 dhjetor për disa mallra amerikanë
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin menduar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën Komisioni tarifor doganor i Këshillit Shtetëror, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ranë dakord ...
Klan Kosova | 15-Dec-2019 15:12
Kina ka pezulluar tarifat shtesë për disa mallra amerikanë që ishin menduar të zbatoheshin në 15 dhjetor, tha të dielën Komisioni tarifor doganor i Këshillit Shtetëror, pasi dy ekonomitë më të mëdha në botë ranë dakord ...

Kina anulon disa tarifa tregtare ndaj SHBA-së
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hynë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...
Telegrafi | 15-Dec-2019 10:34
Kina ka anuluar disa tarifa ekonomike në mallrat e Shteteve të Bashkuara, vendim që do të hynë në fuqi më 15 dhjetor, për shkak të fazës së parë të marrëveshjes tregtare midis dy vendeve të premten. Tarifat e vendosura ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved