ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 03:06

Partia Konservatore fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani

Partia Konservatore fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani
Londër Partia Konservatore ka dalë fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani dhe ka arritur numrin e votave për të formuar qeverinë vetëm, tregoi sondazhi dalës. Sipas anketës dalëse të përbashkët të BBC, Sky News ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 03:39
Londër Partia Konservatore ka dalë fituese në zgjedhjet parlamentare në Britani dhe ka arritur numrin e votave për të formuar qeverinë vetëm, tregoi sondazhi dalës. Sipas anketës dalëse të përbashkët të BBC, Sky News ...

Fitore dërmuese e Konservatorëve në Britaninë e Madhe
Kanë dalë Exit Poll për zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura këtë të enjte në Britaninë e Madhe. Sipas BBC, konservatorët në pushtet të kryeministrit Boris Johnson që mbështesin daljen nga BE (me apo pa marrëveshje) ...
Lapsi | 12-Dec-2019 23:42
Kanë dalë Exit Poll për zgjedhjet e jashtëzakonshme të mbajtura këtë të enjte në Britaninë e Madhe. Sipas BBC, konservatorët në pushtet të kryeministrit Boris Johnson që mbështesin daljen nga BE (me apo pa marrëveshje) ...

Exit Poll: Boris Johnson fiton zgjedhjet në Britani të Madhe
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...
Arbresh | 13-Dec-2019 00:16
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...

Exit Pollet: Fitore e bindshme e Konservatorëve britanikë
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...
Shenja | 13-Dec-2019 00:11
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...

Dalin EXIT POLL, shikoni kush i fitoi zgjedhjet në Britaninë e Madhe
Kanë dalë para pak minutash Exit Poll për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Britaninë e Madhe. Sipas BBC, konservatorët në pushtet të kryeministrit Boris Johnson që mbështesin daljen nga BE kanë marrë një fitore të thellë ...
Lapsi | 12-Dec-2019 23:12
Kanë dalë para pak minutash Exit Poll për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Britaninë e Madhe. Sipas BBC, konservatorët në pushtet të kryeministrit Boris Johnson që mbështesin daljen nga BE kanë marrë një fitore të thellë ...

Partia e Johnsonit fiton zgjedhjet në Britaninë e Madhe
Partia Konservatore e kryeministrit britanik Boris Johnson ka fituar shumicën në zgjedhjet e mbajtura dje në Britani të Madhe, sipas exit-polleve. Sipas këtyre rezultateve, konservatorët e Johnsonit do t’i marrin 368 ...
Ina-Online | 13-Dec-2019 00:08
Partia Konservatore e kryeministrit britanik Boris Johnson ka fituar shumicën në zgjedhjet e mbajtura dje në Britani të Madhe, sipas exit-polleve. Sipas këtyre rezultateve, konservatorët e Johnsonit do t’i marrin 368 ...

?Përfundon votimi në Britani, exit poll e shpall fitues Boris Jonhsonin
Londër, 12 dhjetor – Ka përfunduar votimi për zgjedhjet e jashtëzakonshme nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit njoftojnë se partia e parë kanë ...
Koha.mk | 13-Dec-2019 00:07
Londër, 12 dhjetor – Ka përfunduar votimi për zgjedhjet e jashtëzakonshme nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit njoftojnë se partia e parë kanë ...

Exit pollet: Fitore e bindshme e Konservatorëve britanikë
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...
Radio Evropa e Lire | 13-Dec-2019 00:00
Exit pollet në Mbretërinë e Bashkuar tregojnë se Partia Konservatore e kryeministrit Boris Johnson do të fitojë shumicën në zgjedhjet e përgjithshme që u mbajtën të enjten. Sipas anketave të kryera nga BBC, ITV dhe Sky ...

Exit Poll: Konservatorët kanë fituar 368 deputetë në Britani të Madhe
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e Exit Poll-it e vendosin partinë konservatore të Boris Jonhson në vend të parë. ...
Gazeta Observer | 12-Dec-2019 23:54
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e Exit Poll-it e vendosin partinë konservatore të Boris Jonhson në vend të parë. ...

Dalin rezultatet e exit pollit për zgjedhjet në Britani
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit e vendosin partinë konservative të Boris Jonhson në vend të parë. Sipas ...
Arbresh | 12-Dec-2019 23:48
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit e vendosin partinë konservative të Boris Jonhson në vend të parë. Sipas ...

Zgjedhjet në Britani të Madhe/ Exit poll-et nxjerrin fituese partinë e Boris Johnson
Konservatorët janë vendosur të fitojnë një shumicë të përgjithshme në zgjedhje, sipas exit poll-eve. Sipas sondazheve të fundit të realizuara nga qendrat e votimit në Mbretërinë e Bashkuar, Tories do të marrë 368 ...
Dritare | 12-Dec-2019 23:48
Konservatorët janë vendosur të fitojnë një shumicë të përgjithshme në zgjedhje, sipas exit poll-eve. Sipas sondazheve të fundit të realizuara nga qendrat e votimit në Mbretërinë e Bashkuar, Tories do të marrë 368 ...

Zgjedhjet në Britani: Exit Poll – Partia e Boris Johnson merr shumicën
Parashikimet do të jenë një zhgënjim i madh për Partinë e Punës të Jeremy Corbyn dhe sugjerojnë se Johnson do të jetë në gjendje ta kalojë qetësisht marrëveshjen e tij të Brexit. Sondazhi i daljeve është zakonisht mjaft ...
Lajminet | 12-Dec-2019 23:46
Parashikimet do të jenë një zhgënjim i madh për Partinë e Punës të Jeremy Corbyn dhe sugjerojnë se Johnson do të jetë në gjendje ta kalojë qetësisht marrëveshjen e tij të Brexit. Sondazhi i daljeve është zakonisht mjaft ...

Përfundon votimi, dalin rezultatet e exit pollit për zgjedhjet në Britani
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit e vendosin partinë konservative të Boris Jonhson në vend të parë. ...
Gazeta Express | 12-Dec-2019 23:36
Ka përfunduar votimi për zgjedhjet nacionale në Britani të Madhe. Votimi ka përfunduar në orën lokale 22:00 në Britani dhe rezultatet e exit pollit e vendosin partinë konservative të Boris Jonhson në vend të parë. ...

Zgjedhjet në Britani: Exit Poll – Partia e Boris Johnson merr shumicën
Partia Konservatore e Boris Johnson është drejt marrjes së shumicës së konsiderueshme në Parlament, sipas një sondazhi të daljes nga tre transmetuesit kryesorë të Mbretërisë së Bashkuar. Parashikimet do të jenë një ...
Klan Kosova | 12-Dec-2019 23:15
Partia Konservatore e Boris Johnson është drejt marrjes së shumicës së konsiderueshme në Parlament, sipas një sondazhi të daljes nga tre transmetuesit kryesorë të Mbretërisë së Bashkuar. Parashikimet do të jenë një ...

Partia e Johnsonit fiton në Britani të Madhe, sipas exit-polleve
Partia Konservatore e kryeministrit britanik Boris Johnson ka fituar shumicën në zgjedhjet e mbajtura sot në Britani të Madhe, sipas exit-polleve. Exit-pollet kanë treguar se Konservatorët do të marrin 368 ulëse në ...
Koha.net | 12-Dec-2019 23:06
Partia Konservatore e kryeministrit britanik Boris Johnson ka fituar shumicën në zgjedhjet e mbajtura sot në Britani të Madhe, sipas exit-polleve. Exit-pollet kanë treguar se Konservatorët do të marrin 368 ulëse në ...

Pse familja Mbretërore nuk voton, edhe pse u lejohet
Britania e Madhe ka shkuar në zgjedhjet të parakohshme dhe shumë njerëz gjatë ditës së sotme i janë drejtuar qendrave të votimit, përpos familjes Mbretërore. Ndërsa shumë besojnë se Mbretëresha dhe të afërmit e saj nuk ...
Flaka | 12-Dec-2019 23:01
Britania e Madhe ka shkuar në zgjedhjet të parakohshme dhe shumë njerëz gjatë ditës së sotme i janë drejtuar qendrave të votimit, përpos familjes Mbretërore. Ndërsa shumë besojnë se Mbretëresha dhe të afërmit e saj nuk ...

LAJM I FUNDIT/ Miliona britanikë ende në radhë për të votuar, vendi mban frymën (FOTO)
Pjesëmarrje tepër e lartë në zgjedhjet e parakohshme të kësaj të enjteje në Britaninë e Madhe. Sipas “The Sun” janë ende miliona britanikë që po mbajnë radhë për të heshtur votën e tyre në këto zgjedhje që për shumë ...
Lapsi | 12-Dec-2019 21:12
Pjesëmarrje tepër e lartë në zgjedhjet e parakohshme të kësaj të enjteje në Britaninë e Madhe. Sipas “The Sun” janë ende miliona britanikë që po mbajnë radhë për të heshtur votën e tyre në këto zgjedhje që për shumë ...

Pse familja Mbretërore nuk voton, edhe pse u lejohet
Britania e Madhe ka shkuar në zgjedhjet të parakohshme dhe shumë njerëz gjatë ditës së sotme i janë drejtuar qendrave të votimit, përpos familjes Mbretërore. Ndërsa shumë besojnë se Mbretëresha dhe të afërmit e saj nuk ...
IliriaNews | 12-Dec-2019 22:45
Britania e Madhe ka shkuar në zgjedhjet të parakohshme dhe shumë njerëz gjatë ditës së sotme i janë drejtuar qendrave të votimit, përpos familjes Mbretërore. Ndërsa shumë besojnë se Mbretëresha dhe të afërmit e saj nuk ...

Politikanja britanike në fushatë “me këmbë të gabuar” – kishte mbathur dy këpucë të majta
Diane Abbott e Laburistëve në Britani të Madhe vlerësohet se “sot e filloi me këmbë të gabuar”. Një vlerësim i tillë vjen pasi ajo është parë në një mënyrë interesante, derisa në fund të një fushate të gjatë dhe të ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 17:09
Diane Abbott e Laburistëve në Britani të Madhe vlerësohet se “sot e filloi me këmbë të gabuar”. Një vlerësim i tillë vjen pasi ajo është parë në një mënyrë interesante, derisa në fund të një fushate të gjatë dhe të ...

Miliona britanikë ende në radhë për të votuar, vendi mban frymën
Pjesëmarrje tepër e lartë në zgjedhjet e parakohshme të kësaj të enjteje në Britaninë e Madhe. Sipas “The Sun” janë ende miliona britanikë që po mbajnë radhë për të heshtur votën e tyre në këto zgjedhje që për shumë ...
InFokusi | 12-Dec-2019 22:24
Pjesëmarrje tepër e lartë në zgjedhjet e parakohshme të kësaj të enjteje në Britaninë e Madhe. Sipas “The Sun” janë ende miliona britanikë që po mbajnë radhë për të heshtur votën e tyre në këto zgjedhje që për shumë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved