ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 03:05

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.
Top Channel | 12-Dec-2019 13:38
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.
Top Channel | 12-Dec-2019 12:46
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se me Isa Mustafën do të kenë takime dhe komunikime të vazhdueshme, derisa të arrijnë marrëveshjen që dëshirojnë.

Për çfarë po grinden LDK dhe VV dhe nevojat emergjente të Kosovës
Nga Enver Robelli Kur nuk e zgjidh një problem, e krijon një komision për zgjidhjen e problemit. Kështu duhet të veprojnë edhe VV dhe LDK. Një komision 4-anëtarësh (2 VV, 2 LDK) ngarkohet që deri në vjeshtë 2020 të ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 12:43
Nga Enver Robelli Kur nuk e zgjidh një problem, e krijon një komision për zgjidhjen e problemit. Kështu duhet të veprojnë edhe VV dhe LDK. Një komision 4-anëtarësh (2 VV, 2 LDK) ngarkohet që deri në vjeshtë 2020 të ...

Kushtet për koalicion, VV dhe LDK nuk ndërrojnë mendje
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.
Top Channel | 12-Dec-2019 11:34
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë lëvizur nga pozicionet që patën, si kushte për të arritur deri në marrëveshje për koalicionin.

“Ekonomia dhe drejtësia prioritetet kryesore”, Albin Kurti për DW: Kosova i ka kufijtë e vet, nuk mund të ketë ndryshim
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...
BalkanWeb | 12-Dec-2019 09:37
Në intervistën me Deutsche Welle, Albin Kurti, kryeministri i ri i pritshëm në Kosovë, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me ...

Albin Kurti: Nuk mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.
Top Channel | 12-Dec-2019 09:12
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë.

Albin Kurti: Kufiri me Serbinë nuk është njësoj si me Shqipërinë! Bashkimi me mjete paqësore
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...
GazetaTema | 12-Dec-2019 09:18
Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti vazhdon të mbrojë idenë e tij për bashkimin e trojeve shqiptare. Sipas tij, kjo do të ndodhë vetëm kur shteti i Kosovës të ketë sukses. Në një intervistë për DW, Kurti ka ...

Kurti: Nuk mund të ketë lajme të reja pa rezultate konkrete, Thaçi na ka dhënë mjaftueshëm kohë për bisedime me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nuk do të zhvillojë sot ndonjë takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti ka thënë para mediave se sa i përket çështjes së ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 14:45
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se nuk do të zhvillojë sot ndonjë takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Kurti ka thënë para mediave se sa i përket çështjes së ...

Kohëzgjatja e bisedimeve LVV-LDK, analistët thonë se posti i presidentit nuk duhet të përfshihet në marrëveshje
As takimi i ditës së mërkurës ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje mes LVV-së ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 13:59
As takimi i ditës së mërkurës ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa nuk rezultoi me arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje mes LVV-së ...

Albin Kurti: S’mund të ketë ndryshim të kufijve të Kosovës, fokusi im drejtësia dhe ekonomia
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...
VizionPlus | 12-Dec-2019 09:06
Në një intervistë ekskluzive me DW, Albin Kurti, kryeministri i ardhshëm i Kosovës, flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK, dialogun me Serbinë dhe integrimin e ardhshëm me Shqipërinë. ...

Mediat në Kosovë: Arrihet marrëveshja, si i ndanë ministritë VV dhe LDK
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...
ABCNews | 12-Dec-2019 14:18
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...

Kurti për marrëveshjen me LDK: Ka vështirësi e sfida, por populli ka vendosur më 6 tetor
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...
Telegrafi | 12-Dec-2019 09:03
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me Lidhjen Demokratike të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe ...

VV dhe LDK i ndajnë ministritë, ja cilat i mori Kurti e cilat Mustafa
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...
Albportali | 12-Dec-2019 15:00
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...

Kurti: Takimet me LDK-në vazhdojnë derisa të arrihet marrëveshja që dëshirojmë
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në anën tjetër, LDK vazhdon me kërkesën e ...
Portalb | 12-Dec-2019 14:39
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në anën tjetër, LDK vazhdon me kërkesën e ...

Bashkimi me Shqipërinë nuk është prioritet
Albin Kurti, kandidati kryesor për kryeminustër të Kosovës dhe një politikan që ka ndërtuar karrierën mbi tezën e vetëvendosjes dhe bashkimin me Shqipërinë ka dhënë një intervistë për agjencinë gjermane, Deutsce Welle, ...
Respublica | 12-Dec-2019 14:36
Albin Kurti, kandidati kryesor për kryeminustër të Kosovës dhe një politikan që ka ndërtuar karrierën mbi tezën e vetëvendosjes dhe bashkimin me Shqipërinë ka dhënë një intervistë për agjencinë gjermane, Deutsce Welle, ...

VV dhe LDK i ndajnë ministritë, ja cilat i mori Kurti e cilat Mustafa
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...
TetovaSot | 12-Dec-2019 14:36
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...

Kushtëzimet me sherr të LDK’së
LDK po i kërkon me ngulm presidentin dhe Ministrinë e Brendshme – jo pa shkak dhe jo pa hile. Një parti që ka qenë thuajse vazhdimisht pjesë e pushtetit dhe ka hise goxha të madhe në kapjen e shtetit, nuk e ka të lehtë ...
Medial | 12-Dec-2019 14:33
LDK po i kërkon me ngulm presidentin dhe Ministrinë e Brendshme – jo pa shkak dhe jo pa hile. Një parti që ka qenë thuajse vazhdimisht pjesë e pushtetit dhe ka hise goxha të madhe në kapjen e shtetit, nuk e ka të lehtë ...

VV dhe LDK i ndajnë ministritë, ja cilat i mori Kurti e cilat Mustafa
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...
Ina-Online | 12-Dec-2019 14:27
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pas një procesi të gjatë bisedimesh, janë marrë vesh për mënyrën sipas së cilës do t’i ndajnë ministritë në koalicionin e ardhshëm qeveritar. Dy partitë që nga ...

LDK: Duam zotim nga VV për postin e Presidentit, jo veç me letër e me gojë
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në anën tjetër, LDK vazhdon me kërkesën e ...
Albportali | 12-Dec-2019 14:27
Gjatë ditës së sotme nuk do të takohen lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i LDK-së, Isa Mustafa. Kështu ka bërë të ditur vetë kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në anën tjetër, LDK vazhdon me kërkesën e ...

Albin Kurti tregon si do i ndajë ministritë me LDK-në. S’ka dakordësi për Presidentin
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...
ABCNews | 12-Dec-2019 09:24
Albin Kurti, i cili pritet të jetë Kryeministër i Kosovës, pasi Vetëvendosje doli parti e parë në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur hapur për negociatat me PDK. Ai thotë se janë dakordësuar që qeveria të jetë 5 me 5. Pra ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved