ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 04:09

Maqedonia e Veriut/Mjegull në Stracin dhe në aksin Kodra e Diellit – Gajre, zvogëlohet dukshmëria

Maqedonia e Veriut/Mjegull në Stracin dhe në aksin Kodra e Diellit – Gajre, zvogëlohet dukshmëria
Për shkak të paraqitjes së mjegullës, sot në mëngjes dukshmëria në Stracin është zvogëluar prej 50 deri në 100 metra, ndërsa në aksin rrugor Kodra e Diellit – fshati Gajre deri në 30 metra, informon LAMM.
Top Channel | 10-Dec-2019 11:24
Për shkak të paraqitjes së mjegullës, sot në mëngjes dukshmëria në Stracin është zvogëluar prej 50 deri në 100 metra, ndërsa në aksin rrugor Kodra e Diellit – fshati Gajre deri në 30 metra, informon LAMM.

Bëhuni gati për shi dhe borë! Ky është moti për nesër
Mëngjesi i sotëm nisi me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës pati vranësira të vazhdueshme. Reshjet e shiut do të jenë sërish prezente pasditen e sotme si dhe do të vijojnë të jenë edhe gjatë ditës së nësërme, në të gjithë ...
Telegraf | 10-Dec-2019 19:00
Mëngjesi i sotëm nisi me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës pati vranësira të vazhdueshme. Reshjet e shiut do të jenë sërish prezente pasditen e sotme si dhe do të vijojnë të jenë edhe gjatë ditës së nësërme, në të gjithë ...

Parashikimi i motit për sot, 10 Dhjetor 2019
Per shkak te uljes se temperaturave, ne zonat malore, reshjet do te jene ne formen e debores. Sa i takon temperaturave, ato do te vijne duke u ulur dhe sipas zonave do te jene Ne zonat malore nga 01ºC deri ne 06ºC Ne ...
ikub.al | 10-Dec-2019 08:56
Per shkak te uljes se temperaturave, ne zonat malore, reshjet do te jene ne formen e debores. Sa i takon temperaturave, ato do te vijne duke u ulur dhe sipas zonave do te jene Ne zonat malore nga 01ºC deri ne 06ºC Ne ...

Parashikimi i motit: Nesër, reshje shiu dhe bore
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të ketë reshje bore. “Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 19:12
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme në vendin tonë do të ketë reshje bore. “Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta ...

Dëborë në Dardhë, nuk ka probleme në qarkullim
Në Dardhë kanë nisur reshjet e para të dëborës për këtë vit. Informacionet bëjnë me dije se trashësia e dëborës është regjistruar 5 cm në majë të Bigllës. Reshjet e dëborës nuk kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e ...
VizionPlus | 10-Dec-2019 11:28
Në Dardhë kanë nisur reshjet e para të dëborës për këtë vit. Informacionet bëjnë me dije se trashësia e dëborës është regjistruar 5 cm në majë të Bigllës. Reshjet e dëborës nuk kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e ...

Gjendja e rrugëve në Maqedoninë e Veriut
Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 18:36
Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje ...

Nesër borë në Kosovë
Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...
Medial | 10-Dec-2019 23:56
Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...

Nesër borë në Kosovë
Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...
Klan Kosova | 10-Dec-2019 23:53
Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ...

Nesër pritet të bjerë borë
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...
TetovaSot | 10-Dec-2019 20:41
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...

Nesër priten reshje shiu dhe bore
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të ...
Albportali | 10-Dec-2019 20:34
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të ...

Moti, nesër bëhuni gati për shi dhe borë
Mëngjesi i sotëm nisi me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës pati vranësira të vazhduëshme. Reshjet e shiut do të jenë sërish prezente pasditen e sotme si dhe do të vijojnë të jenë edhe gjatë ditës së nësërme, në të gjithë ...
Lapsi | 10-Dec-2019 18:36
Mëngjesi i sotëm nisi me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës pati vranësira të vazhduëshme. Reshjet e shiut do të jenë sërish prezente pasditen e sotme si dhe do të vijojnë të jenë edhe gjatë ditës së nësërme, në të gjithë ...

Moti në Kosovë: Të mërkurën pritet të bie borë
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten do të jetë mot i vranët dhe i ...
Gazeta Observer | 10-Dec-2019 19:52
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten do të jetë mot i vranët dhe i ...

Gjendja momentale e rrugëve në Maqedoninë e Veriut
Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje ...
Albportali | 10-Dec-2019 19:52
Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet nëpër rrugë të lagura. Dendësia e komunikacionit jashtë qyteteve është mesatare ndërsa në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje ...

Dukshmëri e zvogëluar për shkak të mjegullës në disa akse rrugore
Për shkak të mjegullës, pasdite dukshmëri të zvogëluar ka në disa akse rrugore. Sipas informatave të LAMM, në aksin rrugor Tetovë – Kodra e Diellit dukshmëria u zvogëlua prej 10 në 20 metra, në Strazhë prej 50 deri 80 ...
TetovaSot | 10-Dec-2019 19:42
Për shkak të mjegullës, pasdite dukshmëri të zvogëluar ka në disa akse rrugore. Sipas informatave të LAMM, në aksin rrugor Tetovë – Kodra e Diellit dukshmëria u zvogëlua prej 10 në 20 metra, në Strazhë prej 50 deri 80 ...

Moti në Kosovë, ja kur pritet të bie borë
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...
Arbresh | 10-Dec-2019 19:36
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...

Reshje intensive shiu! Parashikimi i motit për të martën
Duke filluar nga mbrëmja e sotme dhe nesër, në vend rikthehen reshjet intensive të shiut. Më të prekura pritet të jenë qarqet Shkodër, Lezhë , Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë, ndërsa në zonat e tjera shiu do jetë më i ...
Telegraf | 10-Dec-2019 08:47
Duke filluar nga mbrëmja e sotme dhe nesër, në vend rikthehen reshjet intensive të shiut. Më të prekura pritet të jenë qarqet Shkodër, Lezhë , Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë, ndërsa në zonat e tjera shiu do jetë më i ...

Nesër priten reshje shiu dhe bore
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të ...
Indeks Online | 10-Dec-2019 19:31
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore. Të enjten mot i vranët dhe i qetë. Temperaturat minimale parashihen të ...

Dëbora zbardh qarkun e Korçës: Drejtuesit e mjeteve të përdorin zinxhirë
Dëbora zbardhi dhe juglindjen e vendit. Sipas te dhënave trashësia e borës në zonat e thella të Qarkut Korçë ka arritur në 5 cm. Ndërkaq temperaturat janë ulur deri në -1 gradë. Fillimsht u zbardh e para Dardha. Disa ...
ABCNews | 10-Dec-2019 16:12
Dëbora zbardhi dhe juglindjen e vendit. Sipas te dhënave trashësia e borës në zonat e thella të Qarkut Korçë ka arritur në 5 cm. Ndërkaq temperaturat janë ulur deri në -1 gradë. Fillimsht u zbardh e para Dardha. Disa ...

Nesër priten reshje shiu dhe bore
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.
Kosova Press | 10-Dec-2019 19:27
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në vise të ulëta reshje shiu dhe bore.

Moti në Kosovë: Të mërkurën pritet të bjerë borë
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...
Gazeta Express | 10-Dec-2019 19:27
Të mërkurën pritet të ketë reshje shiu dhe bore në Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, më 11 dhjetor do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje bore në viset malore, ndërsa në viset e ulëta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved