ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 04:42

Champions League/ Turpërohen në shtëpi Inter dhe Ajax

Champions League/ Turpërohen në shtëpi Inter dhe Ajax
Inter është turpëruar në shtëpi pasi u mund nga Barcelona me rezultatin 1-2 edhe pse katalanasit luajtën me një formacion miks mes shumë mungesave si Messi, Ter Stegen, Pique dhe Sergio Roberto.
Top Channel | 11-Dec-2019 00:02
Inter është turpëruar në shtëpi pasi u mund nga Barcelona me rezultatin 1-2 edhe pse katalanasit luajtën me një formacion miks mes shumë mungesave si Messi, Ter Stegen, Pique dhe Sergio Roberto.

Champions/ Baby-Barça i bën gjëmën Interit! Kualifikohet Dortmundi! Valencia eliminon Ajaksin. Ja të gjitha rezultatet
Janë dhënë verdiktet e katër nga tetë grupet e Champions League, verdikte që padyshim kanë në mesin e tyre dhe surpriza të forta. Padyshim që të gjithë sytë ishin drejtuar në “San Siro”, aty ku Interi kërkonte me çdo ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 23:15
Janë dhënë verdiktet e katër nga tetë grupet e Champions League, verdikte që padyshim kanë në mesin e tyre dhe surpriza të forta. Padyshim që të gjithë sytë ishin drejtuar në “San Siro”, aty ku Interi kërkonte me çdo ...

Interi jashtë Champions, e ndëshkon Fati. Eliminohet edhe Ajax-i
Interi është eliminuar nga Champions League, pasi nuk ia ka dalë të mposht Barcelonën në ndeshjen e fundit në grup, duke u mundur 1-2 në “San Siro”. Edhe pse me mungesa të shumta në formacion, ku binte në sy lënia ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 23:03
Interi është eliminuar nga Champions League, pasi nuk ia ka dalë të mposht Barcelonën në ndeshjen e fundit në grup, duke u mundur 1-2 në “San Siro”. Edhe pse me mungesa të shumta në formacion, ku binte në sy lënia ...

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 00:14
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Ansu Fati me golin ndaj Interit futet në histori të Ligës së Kampionëve
Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë. Vetëm disa minuta para se të ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:44
Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë. Vetëm disa minuta para se të ...

Notat e lojtarëve: Chelsea 2-1 Lille, shkëlqen Willian
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:38
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...

Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Barcelona: Tobido lojtar i ndeshjes
Interi ka pësuar nga Barcelona në shtëpi më rezultat 2-1, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve. Barcelona e mbylli grupin si lider me 14 pikë është në krye të grupit, ndërsa Interi me shtatë sosh. Lojtari i ndeshjes ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:28
Interi ka pësuar nga Barcelona në shtëpi më rezultat 2-1, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve. Barcelona e mbylli grupin si lider me 14 pikë është në krye të grupit, ndërsa Interi me shtatë sosh. Lojtari i ndeshjes ...

Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:18
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...

Lukaku barazon ndaj Barcelonës, shpërthen festa në “San Siro”
Interi ka arritur që të gjejë golin e barazimit në super duelin ndaj Barcelonës. Pas një dyluftimi të Martinez me Todibo në hyrje të zonës, Romelu Lukaku përfiton duke arritur që të realizojë golin që vendos baraspeshën ...
Telegraf | 10-Dec-2019 22:48
Interi ka arritur që të gjejë golin e barazimit në super duelin ndaj Barcelonës. Pas një dyluftimi të Martinez me Todibo në hyrje të zonës, Romelu Lukaku përfiton duke arritur që të realizojë golin që vendos baraspeshën ...

Interi pëson nga Barcelona në shtëpi – bie në Ligën e Evropës
Interi edhe pse i kishte të gjitha mundësitë që të fitonte ndaj Barcelonës që kishte pushuar pothuajse të gjithë ekipin e parë, në fund u dorëzuan me rezultat 2-1 në shtëpinë e tyre. Zikaltërit e nisën ndeshjen shumë ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:03
Interi edhe pse i kishte të gjitha mundësitë që të fitonte ndaj Barcelonës që kishte pushuar pothuajse të gjithë ekipin e parë, në fund u dorëzuan me rezultat 2-1 në shtëpinë e tyre. Zikaltërit e nisën ndeshjen shumë ...

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
E Dua Sportin | 11-Dec-2019 01:59
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Formacionet zyrtare: Interi kërkon tri pikë ndaj Barcës
Interi është nikoqir i Barcelonës në Giuseppe Meazza për ndeshjen e xhiros së fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Zikaltrit do të luajë me të gjitha forcat në kërkim të fitores, në mënyrë që të sigurojnë një ...
E Dua Sportin | 11-Dec-2019 01:59
Interi është nikoqir i Barcelonës në Giuseppe Meazza për ndeshjen e xhiros së fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Zikaltrit do të luajë me të gjitha forcat në kërkim të fitores, në mënyrë që të sigurojnë një ...

Emrat e skuadrave të kualifikuara për fazën e dytë
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 01:14
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...

Befasia e Kampionëve ndodhi në Holandë
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 00:56
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...

VIDEO | Kepa kualifikon Chelsea, Valencia shtang Ajax-in dhe e eliminon
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...
ABCNews | 10-Dec-2019 23:06
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...

Valverde: Inter kishte nivelin për të ecur përpara
Në përfundim të ndeshjes ndaj Interit në “San Siro” e përfunduar me fitoren e Barcelonës në shifrat 1-2, trajneri i katalanasve, Ernesto Valverde, ka komentuar ndër të tjera edhe eliminimin sipas tij të padrejtë të ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 00:35
Në përfundim të ndeshjes ndaj Interit në “San Siro” e përfunduar me fitoren e Barcelonës në shifrat 1-2, trajneri i katalanasve, Ernesto Valverde, ka komentuar ndër të tjera edhe eliminimin sipas tij të padrejtë të ...

Valencia dhe Chelsea kualifikohen tutje, eliminohet Ajaxi
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:57
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...

Liga e Kampionëve: Interi eliminohet pas humbjes nga Barça, kualifikohet Dortmundi
Inter është eliminuar nga faza grupore në Ligën e Kampionëve, pas humbjes 2:1 në shtëpi nga Barcelona në ndeshjen e fundit në grup, duke i dhënë mundësi Borussia Dortmundit të kalojë në mesin e 16 skuadrave më të mira ...
TetovaSot | 11-Dec-2019 00:02
Inter është eliminuar nga faza grupore në Ligën e Kampionëve, pas humbjes 2:1 në shtëpi nga Barcelona në ndeshjen e fundit në grup, duke i dhënë mundësi Borussia Dortmundit të kalojë në mesin e 16 skuadrave më të mira ...

Liverpool i bashkohet klubeve të tjera të mëdha që mund të takohen në raundin tjetër me Real Madridin
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...

Ansu Fati me golin ndaj Interit futet në histori të Ligës së Kampionëve
Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë. Vetëm disa minuta para se të ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë. Vetëm disa minuta para se të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved