ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:40

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
Telegrafi | 11-Dec-2019 00:14
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Notat e lojtarëve: Chelsea 2-1 Lille, shkëlqen Willian
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:38
Chelsea ka arritur fitore ndaj Lille në ndeshjen e rëndësishme të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Stamford Bridge. Falë lojës më të mirë, vendasit kanë marr notë mesatare më të lartë (7.0), në ...

Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:18
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...

Valencia dhe Chelsea kualifikohen tutje, eliminohet Ajaxi
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:57
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...

VIDEO | Kepa kualifikon Chelsea, Valencia shtang Ajax-in dhe e eliminon
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...
ABCNews | 10-Dec-2019 23:06
U duk se dy golat e shënuar në pjesën e parë i dhuruar një kualifikim të lehtë ekipit të Chelsea, por anglezët vuajtën deri në fund. Remy shënoi për Lille 12 minuta përpara fundit, teksa “ish”-i i kësaj sfide ishte ...

Napoli shkatërron Genk, Liverpool bën detyrën
Napoli dhe Liverpool janë dy ekipet e kualifikuara në raundin e 1/16 të Uefa Champions League. Italianët kanë shkatërruar në shtëpi me shifrat 4 me 0 blegët e Genk. Milik ishte njeriu I ndeshjes me tre golat e tij të ...
VizionPlus | 10-Dec-2019 21:44
Napoli dhe Liverpool janë dy ekipet e kualifikuara në raundin e 1/16 të Uefa Champions League. Italianët kanë shkatërruar në shtëpi me shifrat 4 me 0 blegët e Genk. Milik ishte njeriu I ndeshjes me tre golat e tij të ...

Kundërshtarët e mundshëm të Barcës në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...
E Dua Sportin | 11-Dec-2019 01:59
Barcelona është kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve nga pozita e parë në Grupin F dhe tashmë dihen skuadrat potenciale që mund t’i bien në short për fazën e eliminimit direkt. Në fazën tjetër, Blaugranët ...

Emrat e skuadrave të kualifikuara për fazën e dytë
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 01:14
Pas përfundimit të fazës së garave në grupet E, F, G, dhe H në Ligën e Kampionëve, befasitë nuk kana munguar, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpuli dhe Napoli siguruan kalimin ...

Liverpool i bashkohet klubeve të tjera të mëdha që mund të takohen në raundin tjetër me Real Madridin
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 22:33
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...

Befasia e Kampionëve ndodhi në Holandë
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...
Alsat-M | 11-Dec-2019 00:56
Një sezon më parë mahnitën Europën me paraqitjen në Ligën e Kampioneve. Këtë herë, “nipërit e Krujf” të Ajaksit do ta shohin si spektatorë fazën me eliminim direkt në turneun më të rëndësishëm për klube, nga i cili u ...

Liverpool i bashkohet klubeve të tjera të mëdha që mund të takohen në raundin tjetër me Real Madridin
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Liverpooli e ka siguruar kualifikimin për në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve si kryesues i grupit dhe ata janë një nga skuadrat që mund të përballen me Real Madridin në raundin e eliminimit direkt. Los Blancos e ...

Të gjitha ekipet e kualifikuara nga grupet E, F, G dhe H
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Ka përfunduar faza grupore e Ligës së Kampionëve për skuadrat pjesëmarrëse në grupet E, F, G dhe H, ashtu që është mësuar fati i tyre. Në Grupin E , nga vendi i parë është kualifikuar Liverpooli (13 pikë), ndërsa nga ...

Valencia dhe Chelsea kualifikohen tutje, eliminohet Ajaxi
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...
E Dua Sportin | 10-Dec-2019 23:59
Chelsea ka regjistruar fitore të rëndësishme ndaj Lille (2-1) në xhiron e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt. Tammy Abraham e zhbllokoi rezultatin ...

Të gjitha skuadra e kualifikuara nga nata e sotme në Ligën e Kampionëve
Befasitë nuk ka munguar padyshim, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpool dhe Napoli siguruan kalimin tutje me pozita një përkatësisht dy. Salzburg do të luajë në Ligën e Evropës, ...
Lajminet | 10-Dec-2019 23:57
Befasitë nuk ka munguar padyshim, si çdo edicion tjetër. Në grupin E ashtu siç pritej, kampioni në fuqi Liverpool dhe Napoli siguruan kalimin tutje me pozita një përkatësisht dy. Salzburg do të luajë në Ligën e Evropës, ...

ZYRTARE: Ancelotti largohet nga Napoli
Barcelona ka mposhtur Interin si mysafir me rezultat 1-2, për ta eliminuar kështu nga Liga e Kampionëve, kryesuesin momental të Serisë A. Djelmoshave të Antonio Contes u mjaftonte fitorja ndaj katalunasve dhe mos të ...
GazetaBlic | 10-Dec-2019 23:47
Barcelona ka mposhtur Interin si mysafir me rezultat 1-2, për ta eliminuar kështu nga Liga e Kampionëve, kryesuesin momental të Serisë A. Djelmoshave të Antonio Contes u mjaftonte fitorja ndaj katalunasve dhe mos të ...

VIDEO | Dortmundi rikthehet në avantazh, Interi “out” deri më tani
Borussia Dortmund është rikthyer në avantazh përballë Slavia Prague. Pjesa e parë u mbyll e barabartë 1-1 dhe verdhezinjtë rrezikonin eliminim me këtë rezultat. Megjithatë, Julian Brandt shënoi në fillimin e pjesës së ...
ABCNews | 10-Dec-2019 22:38
Borussia Dortmund është rikthyer në avantazh përballë Slavia Prague. Pjesa e parë u mbyll e barabartë 1-1 dhe verdhezinjtë rrezikonin eliminim me këtë rezultat. Megjithatë, Julian Brandt shënoi në fillimin e pjesës së ...

Baseli i ka gati 3.5 milionë euro për Edon Zhegrovën
Janë mbyllur ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve, aty ku tashmë janë mësuar emrat e skuadrave tjera të kualifikuara. Dortmundi me fitoren ndaj Slavias dhe dështimin e Interit përballë Barcelonës, e siguroi kalimin ...
GazetaBlic | 10-Dec-2019 23:44
Janë mbyllur ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve, aty ku tashmë janë mësuar emrat e skuadrave tjera të kualifikuara. Dortmundi me fitoren ndaj Slavias dhe dështimin e Interit përballë Barcelonës, e siguroi kalimin ...

Lumturia e Klopp: Qëndrimi i ekipit super, s’i kuptoj rastet e humbura të Salah
Liverpool dhe Salzburg dhuruan një ndeshje emocionuese, por në fund vendosi kualiteti i kampionëve në fuqi të Champions League. Keita dhe Salah shënuan dy gola të shpejtë dhe i dhuruar vendin e parë në grupin E e ...
ABCNews | 10-Dec-2019 22:33
Liverpool dhe Salzburg dhuruan një ndeshje emocionuese, por në fund vendosi kualiteti i kampionëve në fuqi të Champions League. Keita dhe Salah shënuan dy gola të shpejtë dhe i dhuruar vendin e parë në grupin E e ...

Chelsea fitoi dhe u kualifikua tutje në Champions, por Lampard ka disa kritika për skuadrën e tij
Chelsea triumfoi 2:1 ndaj Lillet për t’u kualifikuar tutje në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Tammy Abraham (19’) dhe Cesar Azpilicueta (35’) realizuan për Chelsean, kurse golin e vetëm për ...
Zeri | 10-Dec-2019 23:38
Chelsea triumfoi 2:1 ndaj Lillet për t’u kualifikuar tutje në fazën nokaut të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Tammy Abraham (19’) dhe Cesar Azpilicueta (35’) realizuan për Chelsean, kurse golin e vetëm për ...

Liverpool dhe Napoli kualifikohen në 1/8 e finales në Champions League
Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Champions League, të vlefshme për Grupin E. Liverpool udhëtoi në transfertë përballë Salzburg dhe kjo ndeshje ishte shumë delikate për ta. Salzburg luftoi shumë dhe besoi deri në ...
GazetaTema | 10-Dec-2019 20:59
Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Champions League, të vlefshme për Grupin E. Liverpool udhëtoi në transfertë përballë Salzburg dhe kjo ndeshje ishte shumë delikate për ta. Salzburg luftoi shumë dhe besoi deri në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved