ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:01

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...
Top Channel | 10-Dec-2019 21:07
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...

Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, të kërkojë falje për krimet e luftës
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë në varrezat e viktimave të masakrës të Reçakut, një nga monstruozet që ka kryer Serbia në Kosovë. Thaçi shprehet se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, kurse shton se shteti ...
BalkanWeb | 10-Dec-2019 19:37
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka qenë në varrezat e viktimave të masakrës të Reçakut, një nga monstruozet që ka kryer Serbia në Kosovë. Thaçi shprehet se Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, kurse shton se shteti ...

Thaçi: Serbia të kërkojë falje për krimet e luftës në Kosovë
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohuar krimet e së kaluarës, ndërsa i bëri thirrje Serbisë të pranojë përgjegjësinë dhe të kërkojë falje për krimet e ...
Mapo | 10-Dec-2019 18:48
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se e ardhmja nuk mund të ndërtohet duke mohuar krimet e së kaluarës, ndërsa i bëri thirrje Serbisë të pranojë përgjegjësinë dhe të kërkojë falje për krimet e ...

Avokati tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 23:09
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Shpëtoi nga masakra e Reçakut, Beqiri: Nuk ka dialog pa u njohur viktimat e Kosovës
?Rreth 21 vite më parë, më 15 janar 1999, u vranë e u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Në fshatin që pak kush ia dinte emrin, u vranë mizorisht fëmijë, të rritur e pleq, në mesin e tyre edhe një grua, ...
Telegrafi | 10-Dec-2019 15:39
?Rreth 21 vite më parë, më 15 janar 1999, u vranë e u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Në fshatin që pak kush ia dinte emrin, u vranë mizorisht fëmijë, të rritur e pleq, në mesin e tyre edhe një grua, ...

Thaçi: Reçaku, krim kundër njerëzimit, jo event
Presidenti iKosovës Hashim Thaçi akuzoi bashkësinë ndërkombëtare se ka aministuar lidershipin aktual të Serbisë me heshtjen e vet duke i lënë kështu madje edhe mundësinë për të pretenduar të mohojë masakrat e kryera në ...
ABCNews | 10-Dec-2019 16:30
Presidenti iKosovës Hashim Thaçi akuzoi bashkësinë ndërkombëtare se ka aministuar lidershipin aktual të Serbisë me heshtjen e vet duke i lënë kështu madje edhe mundësinë për të pretenduar të mohojë masakrat e kryera në ...

Avokati tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
Gazeta Express | 11-Dec-2019 07:14
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Gashi tregon se me sa vite burg mund të dënohet Vuçiq pas mohimit të Masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, në emisionin debatues......
Zeri | 11-Dec-2019 00:23
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, në emisionin debatues......

Makolli për masakrat: Kemi mbetë mbrapa se kemi besu në drejtësinë ndërkombëtare
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...
Medial | 11-Dec-2019 00:11
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...

Makolli për masakrat: Kemi mbetë mbrapa se kemi besu në drejtësinë ndërkombëtare
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...
Arbresh | 11-Dec-2019 00:08
Sipas Makollit, pothuajse nuk ka masakër në Kosovë që nuk është e dokumentuar. Lidhur me këtë temë, Ibrahim Makolli u shpreh se ka dëshmi dhe të gjitha, me emra dhe mbiemra të atyre që kanë kryer krimet janë në ...

Avokati tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
InFokusi | 10-Dec-2019 23:38
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Tomë Gashi tregon me sa vite burg mund të dënohet Vuçiqi, pas mohimit të masakrës së Reçakut
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...
Arbresh | 10-Dec-2019 23:18
Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reçakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për mohimin e Masakrës së Reçakut, ka thënë se Vuçiq për veprën penale ...

Thaçi: Reçaku ishte masakër e jo ngjarje, me Bosnjën kemi përjetuar gjenocid
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi Reçakun me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, ku përkujtoi Masakrën e 1999-ës të shkaktuar nga ushtria serbe. Në Twitter ai reagoi edhe ndaj Ambasadës së ...
Politiko | 10-Dec-2019 20:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vizitoi Reçakun me rastin e Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, ku përkujtoi Masakrën e 1999-ës të shkaktuar nga ushtria serbe. Në Twitter ai reagoi edhe ndaj Ambasadës së ...

Thaçi në Reçak: Nuk mund të mohohet historia
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...
Aktuale.MK | 10-Dec-2019 20:34
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Ditën Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut, bëri homazhe në Reçak, duke thënë se masakra në këtë fshat, më 1999, ishte “pika kulminante e masakrave të shtetit të Serbisë që ka ...

Presidenti viziton Reçakun, i përgjigjet Serbisë (VIDEO)
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot ka bërë homazhe në varrezat e Reçakut. Këtë krim të kryer këtu nga serbët gjatë luftës, Thaçi e vlerësoi si kulmin e gjenocidit ndaj shqiptarëve. Kronikë nga gazetari Enis Reçica.
Klan Kosova | 10-Dec-2019 20:31
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot ka bërë homazhe në varrezat e Reçakut. Këtë krim të kryer këtu nga serbët gjatë luftës, Thaçi e vlerësoi si kulmin e gjenocidit ndaj shqiptarëve. Kronikë nga gazetari Enis Reçica.

Vijon debati për masakrën e Reçakut, Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid, të kërkojë falje
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pak ditë më parë ka thënë se masakra e Reçakut është një trillim. Kjo deklaratë e Vuçiç, ka nxitur retorika të ashpra nga pala shqiptare por edhe nga faktori ndërkombëtar, që i bën ...
Dritare | 10-Dec-2019 20:10
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç pak ditë më parë ka thënë se masakra e Reçakut është një trillim. Kjo deklaratë e Vuçiç, ka nxitur retorika të ashpra nga pala shqiptare por edhe nga faktori ndërkombëtar, që i bën ...

Vuçiqin e përgënjeshtrojnë ata që e kryen masakrën e Reçakut!
Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq që e mohoi këto ditë masakrën e Recakut e përgënjeshtrojnë vetë ata që e kryen masakrën e Reçakut! Më herët drejtuesit e policisë së Serbisë gjatë luftës në......
Zeri | 10-Dec-2019 19:46
Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq që e mohoi këto ditë masakrën e Recakut e përgënjeshtrojnë vetë ata që e kryen masakrën e Reçakut! Më herët drejtuesit e policisë së Serbisë gjatë luftës në......

Tomë Gashi pret që të zhvillohen hetime ndaj Vuçiqit
Gashi pret që Vuçiq arrestohet menjëherë në rast se ai hynë në Kosovë Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reqakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar......
Zeri | 10-Dec-2019 19:33
Gashi pret që Vuçiq arrestohet menjëherë në rast se ai hynë në Kosovë Përfaqësuesi juridik i viktimave të masakrës së Reqakut, Tomë Gashi, i cili ka ngritur kallëzim penal ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar......

Të mbijetuarit e masakrës së Reçakut thonë se i kanë përjetuar rëndë deklaratat e Vuçiqit
Ramë Shabani është një nga të mbijetuarit e masakrës së Reçakut. Forcat serbe, dy dekada më parë, në këtë fshat vranë e masakruan 45 civilë, në mesin e të cilëve edhe vëllain e tij, Bajrushin, i cili në atë kohë ishte ...
Koha.net | 10-Dec-2019 19:09
Ramë Shabani është një nga të mbijetuarit e masakrës së Reçakut. Forcat serbe, dy dekada më parë, në këtë fshat vranë e masakruan 45 civilë, në mesin e të cilëve edhe vëllain e tij, Bajrushin, i cili në atë kohë ishte ...

Thaçi viziton Raçakun: mohimi beogradas i masakrës serbe, ja kush është fajtor
Presidenti Thaçi fajësoi edhe ndërkombëtarët në lidhje me mohimin e masakrës së Raçakut nga Beogradi zyrtar. Duke zgjedhur të vizitojë vendkrimin serb të ’99-ës në kuadër të Ditës së Lirive dhe të Drejtave të Njeriut, ...
Tesheshi | 10-Dec-2019 18:19
Presidenti Thaçi fajësoi edhe ndërkombëtarët në lidhje me mohimin e masakrës së Raçakut nga Beogradi zyrtar. Duke zgjedhur të vizitojë vendkrimin serb të ’99-ës në kuadër të Ditës së Lirive dhe të Drejtave të Njeriut, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved