ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 02:05

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen tre tërmete në pak minuta

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen tre tërmete në pak minuta
Toka shqiptare vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit, që la 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara. Brenda pak minutash, janë regjistruar tre ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 16:12
Toka shqiptare vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit, që la 51 viktima, qindra të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara. Brenda pak minutash, janë regjistruar tre ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali.
Top Channel | 09-Dec-2019 13:00
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali.

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen dy tërmete në pak minuta
Toka shqiptare vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar një tjetër lëkundje e fortë, me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Siç ...
Telegraf | 09-Dec-2019 16:26
Toka shqiptare vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar një tjetër lëkundje e fortë, me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Siç ...

Rastësia në Mugello/ 100 vjet më parë zona u rrafshua nga një tërmet i tmerrshëm
Tërmeti me magnitudë 4.5 sipas shkallës rihter që goditi Mugellon , në periferi të Firences këtë të hënë, rastis me një përvjetor të dhimbshëm për këtë rajon. Jemi pikërisht në 100 vjetorin e tërmetit që shkatërroi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 13:43
Tërmeti me magnitudë 4.5 sipas shkallës rihter që goditi Mugellon , në periferi të Firences këtë të hënë, rastis me një përvjetor të dhimbshëm për këtë rajon. Jemi pikërisht në 100 vjetorin e tërmetit që shkatërroi ...

Toka nuk zë qetësi. Shikoni pasojat e tërmetit të sotëm në Firence
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjet, ...
Telegraf | 09-Dec-2019 13:12
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjet, ...

A ka lidhje tërmeti në Itali me atë në Shqipëri? Flet eksperti
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5, që ka shkaktuar panik sidomos në zonën e Mugellos pranë Toskanës. Të tjera lëkundje kanë pasur intensitet më të ulët, megjithatë disa shkolla janë mbyllur dhe ...
Telegraf | 09-Dec-2019 10:52
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5, që ka shkaktuar panik sidomos në zonën e Mugellos pranë Toskanës. Të tjera lëkundje kanë pasur intensitet më të ulët, megjithatë disa shkolla janë mbyllur dhe ...

Dy tërmete të njëpasnjëshme godasin sërish Shqipërinë
Të tjera lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme janë rregjistruar vetëm pak minuta më parë. Sipas EMSC në vend janë regjistruar 2 lëkundje tërmeti,me magnitudë 3.1 dhe 3.6. Të dyja lëkundjet janë regjistruar para 19 dhe 11 ...
Lapsi | 09-Dec-2019 16:14
Të tjera lëkundje tërmeti të njëpasnjëshme janë rregjistruar vetëm pak minuta më parë. Sipas EMSC në vend janë regjistruar 2 lëkundje tërmeti,me magnitudë 3.1 dhe 3.6. Të dyja lëkundjet janë regjistruar para 19 dhe 11 ...

Lëkundet sërish toka, forca dhe ku ishte epiqendra
Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Richter ra pak më parë në det, pak kilometra larg bregut të detit, në veri-perëndim të Durrësit. Nga të dhënat paraprake raportohet se tërmeti kishte një thellësi rreth 20 ...
ABCNews | 09-Dec-2019 16:02
Një tërmet me magnitudë 3.6 të shkallës Richter ra pak më parë në det, pak kilometra larg bregut të detit, në veri-perëndim të Durrësit. Nga të dhënat paraprake raportohet se tërmeti kishte një thellësi rreth 20 ...

FOTO/ Çahen shtëpi e objekte fetare në Mugello të Firences nga tërmeti
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:16
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...

Vijon lëkundja e tokës në Durrës, regjistrohen dy tërmete në pak minuta
Toka në Shqipëri vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar një tjetër lëkundje e fortë, me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Siç ...
Shenja | 09-Dec-2019 16:48
Toka në Shqipëri vijon të mos gjejë qetësi nga lëkundjet e tërmetit, pas atij katastrofik të 26 nëntorit. Pak minuta më parë, është regjistruar një tjetër lëkundje e fortë, me magnitudë 3.7 të shkallës Rihter. Siç ...

Tërmet në Durrës, kjo është shkalla e rihterit
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Source
InFokusi | 09-Dec-2019 16:41
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Source

Tërmet në Durrës, ja sa ishte shkalla e Rihterit
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e Rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Tash e disa javë Shqipëria është duke u përballur me ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 16:38
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e Rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Tash e disa javë Shqipëria është duke u përballur me ...

Toka ne Shqiperi nuk gjen qetesi/ Ja sa termetet jane regjistruar
Vijojnë lëkundjet e tokës në Shqipëri. Vetëm në 48 minutat e fundit, në zonën mes Durrësit, Tiranës dhe Lezhës janë regjistruar 5 tërmete. Më i forti prej tyre ka qenë me epiqendër në 18 km pranë Mamurrasit dhe me ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 16:35
Vijojnë lëkundjet e tokës në Shqipëri. Vetëm në 48 minutat e fundit, në zonën mes Durrësit, Tiranës dhe Lezhës janë regjistruar 5 tërmete. Më i forti prej tyre ka qenë me epiqendër në 18 km pranë Mamurrasit dhe me ...

Lëkundet sërish toka në Durrës, regjistrohen dy tërmete në pak minuta
Paslëkundjet e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit duket se po vazhdojne ne vend. Një lëkundje është regjistruar në orën 14:53, që ishte me mganitudë 3.6 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 30KM nga qyteti i Durrësit. ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 16:29
Paslëkundjet e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit duket se po vazhdojne ne vend. Një lëkundje është regjistruar në orën 14:53, që ishte me mganitudë 3.6 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 30KM nga qyteti i Durrësit. ...

A kanë lidhje tërmetet në Itali me atë që shkaktoi 52 viktima në Shqipëri?
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5 të shkallës Richter, ndërsa lëkundje të tjera janë ndjerë edhe mëngjesin e sotëm duke risjellë në vëmendjen e banorëve tmerret e 10 viteve më parë në Aquila. ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:18
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5 të shkallës Richter, ndërsa lëkundje të tjera janë ndjerë edhe mëngjesin e sotëm duke risjellë në vëmendjen e banorëve tmerret e 10 viteve më parë në Aquila. ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali.Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
Ina-Online | 09-Dec-2019 16:24
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali.Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

Tërmet në Durrës, kjo është shkalla e rihterit
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Tash e disa javë Shqipëria është duke u përballur me......
Zeri | 09-Dec-2019 16:20
Sot në orën 15:53 ka ndodhur një tërmet në qytetin e Durrësit. Sipas njoftimit, shkalla e rihterit ishte 4.5 ndërsa nuk thuhet se është dëgjuar ndonjë lëkundje. Tash e disa javë Shqipëria është duke u përballur me......

Lëkundje/ Çfarë po ndodhë në Itali? – 36 tërmete brenda 12 orëve të fundit
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 15:56
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

36 lëkundje tërmeti brenda 12 orëve në Itali
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
Koha.net | 09-Dec-2019 14:09
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter është regjistruar rreth ...
Portalb | 09-Dec-2019 13:46
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter është regjistruar rreth ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved