ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:31

Vetëm 34 vjeçe, njihuni me kryeministren e re të Finlandës (FOTO)

Vetëm 34 vjeçe, njihuni me kryeministren e re të Finlandës (FOTO)
mapo.al Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...
Mapo | 09-Dec-2019 12:22
mapo.al Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo ...

Finlanda zgjedh bukuroshen 34-vjeçare kryeministren më të re në botë
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:55
Sanna Marin, vetëm 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ish-ministrja e Transportit të Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ta ...

PROFILI: Njihuni me kryeministren më të re dhe më simpatike në botë
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:32
Sanna Marin, do të bëhet kryeministrja më e re në botë pasi të marrë drejtimin e qeverisë së Finlandës. Ministrja e Transportit u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate për të marrë përsipër detyrën e kryeministres, ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 11:54
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...

Kush është Marin, kryeministrja më e re në botë? Fëmija i dy prindërve me gjini të njëjtë, e vetmja e arsimuar në familje!
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...
ScanTv | 09-Dec-2019 11:54
Politikanja finlandeze, Sanna Marin, së shpejti do të jetë kryeministrja më e re në botë. Ministria e Transportit e Finlandës është zgjedhur të drejtojë partinë socialdemokrate, e në ditët në vijim do të “zhvendoset” në ...

Finlanda zyrtarisht me kryeministre, më e reja në botë
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 11:49
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 11:39
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...

34 vjeçarja Sanna Marin zgjidhet kryeministre e Finlandës
Finlanda ka vendosur së fundmi një lloj rekordi statistikor. Ministrja e Transporteve, Sanna Marin është zgjedhur kryeministre e vendit dhe është vetëm 34 vjeç. Paraardhësi i saj, Antti Rinne dha dorëheqjen në datën 3 ...
Respublica | 09-Dec-2019 11:30
Finlanda ka vendosur së fundmi një lloj rekordi statistikor. Ministrja e Transporteve, Sanna Marin është zgjedhur kryeministre e vendit dhe është vetëm 34 vjeç. Paraardhësi i saj, Antti Rinne dha dorëheqjen në datën 3 ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes, transmeton ...
Portalb | 09-Dec-2019 10:25
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes, transmeton ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 10:19
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes. Ajo pritet ...

Vetëm 34 vjeç. Kjo është kryeministrja e ardhshme më e re në botë!
Sanna Marin, 34 vjeç, do të bëhet shefja e qeverisë së koalicionit të udhëhequr nga gratë në Finlandë. Ministrja e transportit e cila kandidoi për kryeministre do të udhëheqë koalicionin e qendrës së majtë me pesë ...
Dritare | 09-Dec-2019 09:58
Sanna Marin, 34 vjeç, do të bëhet shefja e qeverisë së koalicionit të udhëhequr nga gratë në Finlandë. Ministrja e transportit e cila kandidoi për kryeministre do të udhëheqë koalicionin e qendrës së majtë me pesë ...

Finlanda pritet të zgjedh kryeministren më të re në historinë e shtetit
Është bërë e ditur se partia Social-Demokrate, në Finlandë, kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, së fundi ka zgjedhur ish ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës, e cila do të ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 09:46
Është bërë e ditur se partia Social-Demokrate, në Finlandë, kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, së fundi ka zgjedhur ish ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës, e cila do të ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...
Shenja | 09-Dec-2019 09:29
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...

Finlanda me kryeministre të re
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 04:01
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...

Finlanda zyrtarisht me kryeministre, më e reja në botë
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...
InFokusi | 09-Dec-2019 09:25
Ministrja e transportit në Finlandë Sanna Marin u zgjodh nga partia e saj Socialdemokrate të Dielën për t’u bërë Kryeministrja më e re e vendit ndonjëherë dhe jo vetëm. Marin 34-vjeçare, partia e së cilës është më e ...

Finlanda me kryeministre të re, më e reja në historinë e vendit
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ish ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës, e cila do të bëhet kryeministrja më e re në ...
Lexo | 09-Dec-2019 09:23
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ish ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës, e cila do të bëhet kryeministrja më e re në ...

Finlanda me kryeministre të re
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...
RTSH | 09-Dec-2019 09:20
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...

Finlanda me kryeministre të rë, “shoqe” me Majkon dhe Metën
Partia Socialdemokratike finlandeze, e cila kryeson qeverinë e koalicionit pesëpalësh, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re, e cili do të marrë përsipër detyrën javën e ardhshme pas ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 09:19
Partia Socialdemokratike finlandeze, e cila kryeson qeverinë e koalicionit pesëpalësh, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re, e cili do të marrë përsipër detyrën javën e ardhshme pas ...

Finlandezja Sanna Marin pritet të bëhet kryeministrja më e re në botë
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...
Radio Evropa e Lire | 09-Dec-2019 09:13
Finlandezja Sanna Marin, 34 vjeçe, do të jetë kryeministrja më e re në botë. Marin, ministre e Transportit e Finlandës, u zgjodh kryeminstre nga Partia e saj Social-Demokrate, pas dorëheqjes së Antti Rinnes.? Ajo pritet ...

Finlanda me kryeministre të re, gruaja e tretë që drejton qeverinë
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...
ABCNews | 09-Dec-2019 07:52
Partia Social-demokrate, e cila kryeson një qeveri koalicioni prej pesë partive, ka zgjedhur ministren e Transportit Sanna Marin si kryeministren e re të Finlandës dhe ajo do të bëhet kryeministrja më e re e vendit. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved