ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 02:14

Shefat e diplomacive të BE-së, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të takohen në Bruksel

Shefat e diplomacive të BE-së, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë do të takohen në Bruksel
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:51
Sot në Bruksel do të mbahet takim joformal pune i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së, në të cilin janë ftuar edhe ministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Varhelyi: Negociatat me Shkupin dhe Tiranën të fillojnë në pranverë
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 13:15
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:21
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian.

Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi: Të korrigjojmë gabimin e tetorit, hapja e negociatave për Shqipërinë dhe RMV e mundur në mars 2020
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:18
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...

“Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave”, Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:16
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Varhelyi: Negociatat me Shkupin dhe Tiranën të fillojnë në pranverë
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...
Arbresh | 09-Dec-2019 13:42
Komisari për zgjerim Oliver Varhelyi tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ...

Varheli: Negociatat aderuese në Shkup dhe Tiranë të fillojnë në pranverë
Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ministrave ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 13:39
Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ministrave ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 12:25
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi, sipas ministries, u fokusua ...

Dimitrovi takohet me komisarin e ri për zgjerim, Varheji dhe mori pjesë në mëngjesin e punës me MPJ të vendeve-anëtare të BE-së
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL)- Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së ...
Medial | 09-Dec-2019 13:39
Shkup, 9 dhjetor 2019 (MEDIAL)- Në ditën e parë të vizitës së punës në Bruksel, ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov mori pjesë në mëngjesin e punës me ministrat e punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së ...

Premtim nga lidershipi i ri në BE: pranvera vjen me hapje negociatash
Komisioneri i Zgjerimit i BE-së, pasuesi i Johanes Hahn në këtë detyrë, hungarezi Oliver Varhelyi, tha se negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore duhet të fillojnë në pranverë. Ministrat e jashtëm të ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 13:22
Komisioneri i Zgjerimit i BE-së, pasuesi i Johanes Hahn në këtë detyrë, hungarezi Oliver Varhelyi, tha se negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore duhet të fillojnë në pranverë. Ministrat e jashtëm të ...

Varheli: Negociatat aderuese në Shkup dhe Tiranë të fillojnë në pranverë
Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ministrave ...
Shenja | 09-Dec-2019 13:22
Komisari për zgjerim Oliver Varheli tha se negociatat aderuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duhet të fillojnë në pranverë. Deklaratën e dha pasi që arrit në mbledhjen e Këshillit të BE-së në nivel të ministrave ...

‘Gabuam në tetor’, Komisioneri për zgjerimin e BE takim me Cakaj e Dimitrov: Negociatat e mundur të hapen në pranverën e ardhshme
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...
Lexo | 09-Dec-2019 13:22
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...

Greqia, “kumbarja” e negociatave – Organizon takim në Bruksel me ministrat e jashtëm, i pranishëm edhe Gent Cakaj
Greqia është shteti europian i cili po lobon më fuqishëm se të gjithë të tjerët për rihapjen e çështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në kuadër të kësaj politike të Athinës zyrtare, ministri i ...
ScanTv | 09-Dec-2019 13:18
Greqia është shteti europian i cili po lobon më fuqishëm se të gjithë të tjerët për rihapjen e çështjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në kuadër të kësaj politike të Athinës zyrtare, ministri i ...

Cakaj në takim me Ministrat e Jashtëm të BE-së, kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë
Takimi u fokusua kryesisht në hapat që duhet të ndërmerren për të mundësuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë takimit, Kryediplomati Cakaj ka nënvizuar faktin se Shqipëria ka përmbushur ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:17
Takimi u fokusua kryesisht në hapat që duhet të ndërmerren për të mundësuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë takimit, Kryediplomati Cakaj ka nënvizuar faktin se Shqipëria ka përmbushur ...

Cakaj me Ministrat e Jashtëm të BE-së: Dinamikë e re politike për hapjen e negociatave
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 13:12
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj mori pjesë në mëngjesin e punës në Bruksel me pjesëmarrjen e të gjithë Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian. Takimi u fokusua kryesisht në hapat që ...

Ministrat në Bruksel, Komisioneri për Zgjerimin: Negociatat në pranverë
Ministrat e Jashtëm të BE u takuan sot në Bruksel, ku ndër të tjera u diskutua edhe për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në takim ishte i pranishëm dhe ministri i Jashtëm në detyrë, Gent ...
Gazeta Dita | 09-Dec-2019 13:09
Ministrat e Jashtëm të BE u takuan sot në Bruksel, ku ndër të tjera u diskutua edhe për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në takim ishte i pranishëm dhe ministri i Jashtëm në detyrë, Gent ...

Dendias pas mëngjesit të punës në Bruksel: Besoj se sot kemi arritur diçka
Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të ...
Shenja | 09-Dec-2019 13:04
Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të ...

Dendias pas mëngjesit të punës në Bruksel: Besoj se në një masë të caktuar, diçka arritëm sot
– Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 13:03
– Përmirësimi i metodologjisë së zgjerimit dhe nevoja që të ruhet perspektiva evropiane e vendeve të rajonit, sipas shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias, kanë qenë në fokus së bisedimeve të ministrave të punëve të ...

Varhelyi kërkon hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 13:03
“Të korrigjojmë gabimin e tetorit dhe në pranverë të 2020 të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”. Kështu ka deklaruar Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi. Gjatë fjalës së tij Varhelyi ...

‘Gabuam ne tetor’, Komisioneri per zgjerimin e BE: Negociatat mund te hapen ne pranvere
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 13:00
Komisari i ri për zgjerimin e BE, hungarezi Oliver Varhelyi ka deklaruar se në pranverën e ardhshme duhet të punohet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas Verhelyi ishte një gabim mos ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved