ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:11

ANALIZA: Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK

ANALIZA: Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:59
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

VV-LDK ende pa marrëveshje për bashkëqeverisje, por deputetët fillojnë regjistrimin në Kuvend
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të cilat janë mbajtur më 6 tetor, megjithatë partia fituese e këtyre zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ende nuk ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:24
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve parlamentare të cilat janë mbajtur më 6 tetor, megjithatë partia fituese e këtyre zgjedhjeve Lëvizja Vetëvendosje ende nuk ...

Ende pa marrëveshje me LDK-në për formimin e qeverisë, Kurti: Shkojmë në zgjedhje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje. Në një ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 16:40
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje. Në një ...

Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 09:19
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

Albin Kurti: Nëse s’ka marrëveshje me LDK-në shkojmë në zgjedhje
mapo.al Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje. Në ...
Mapo | 08-Dec-2019 16:37
mapo.al Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje. Në ...

LVV-LDK ende pa marrëveshje për qeverinë, analistët: Mund të konstituohet Kuvendi
13 ditë pas certifikimit zyrtar të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nuk ka ende një marrveshje për koalicion qeveritar mes dy partive që u renditen në dy vendet e para në këto ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:12
13 ditë pas certifikimit zyrtar të zgjedhjeve të 6 tetorit në Kosovë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, nuk ka ende një marrveshje për koalicion qeveritar mes dy partive që u renditen në dy vendet e para në këto ...

Analistët thonë se VV-LDK duhej të arrinin koalicionin pa e përfshirë postin e presidentit
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende po vazhdojnë përpjekjet për një marrëveshje për bashkëqeverisje, ndërsa kanë kaluar dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Megjithëse ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 21:42
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende po vazhdojnë përpjekjet për një marrëveshje për bashkëqeverisje, ndërsa kanë kaluar dy muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Megjithëse ...

Kurti: Nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në, do të shkojmë në zgjedhje
Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin e koalicionit qeverisës, do të shkojnë në zgjedhje.

Një javë pa takim Kurti – Mustafa, s’ka vendim për postin e presidentit
As sot nuk është paraparë të mbahet takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Isa Mustafës së Lidhjes Demokratike të Kosovës për të vendosur për koalicionin, kanë bërë të ditur për Gazetën Express ...
Gazeta Monitor | 09-Dec-2019 14:00
As sot nuk është paraparë të mbahet takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Isa Mustafës së Lidhjes Demokratike të Kosovës për të vendosur për koalicionin, kanë bërë të ditur për Gazetën Express ...

Bllokada “Presidenciale”
Edhe pse janë bërë më shumë se dy muaj që nga përfundimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe më shumë se 10 ditë nga certifikimi i rezultateve, dy partitë fituese të zgjedhjeve VV dhe LDK ende nuk kanë arritur ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 13:03
Edhe pse janë bërë më shumë se dy muaj që nga përfundimi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe më shumë se 10 ditë nga certifikimi i rezultateve, dy partitë fituese të zgjedhjeve VV dhe LDK ende nuk kanë arritur ...

Kur do të takohen VV dhe LDK?
Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e kanë finalizuar marrëveshjen e tyre për koalicion. E problem për këtë dolën kërkesat që kjo e fundit i bëri VV-së duke kërkuar Ministrinë e Bendshme dhe ...
InFokusi | 09-Dec-2019 12:09
Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e kanë finalizuar marrëveshjen e tyre për koalicion. E problem për këtë dolën kërkesat që kjo e fundit i bëri VV-së duke kërkuar Ministrinë e Bendshme dhe ...

Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 11:36
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

Një javë pa takim Kurti – Mustafa, s’ka vendim për postin e presidentit
As sot nuk është paraparë që të mbahet takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës të Lidhjes Demokratike të Kosovës për të vendosur për koalicionin, kanë bërë të ditur për Gazetën ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 11:10
As sot nuk është paraparë që të mbahet takim në mes të kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe Isa Mustafës të Lidhjes Demokratike të Kosovës për të vendosur për koalicionin, kanë bërë të ditur për Gazetën ...

Konstituimi i Kuvendit (nuk) është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 09:55
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

Baraliu: LDK që nga fillimi ka pasur hezitime për koalicion me LVV-në
Shkuarja në zgjedhje të reja nuk i konvenon asnjërës nga dy partitë të cilat po synojnë arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës. LDK e LVV në rast se nuk arrijnë të merren vesh që të qeverisin bashkë, do të ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 17:04
Shkuarja në zgjedhje të reja nuk i konvenon asnjërës nga dy partitë të cilat po synojnë arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës. LDK e LVV në rast se nuk arrijnë të merren vesh që të qeverisin bashkë, do të ...

Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 09:46
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Medial | 09-Dec-2019 09:40
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

Konstituimi i kuvendit nuk është i varur nga marrëveshja LVV-LDK
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Arbresh | 09-Dec-2019 09:31
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

A është i varur konstituimi i Kuvendit nga marrëveshja VV-LDK?
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 09:22
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

A është i varur konstituimi i Kuvendit nga marrëveshja VV-LDK?
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 09:16
Kanë kaluar 13 ditë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Përderisa partitë që synojnë formimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved