ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:30

Udhëzuesi/ Rifillimi i mësimit pas tërmetit, MASR porosi drejtorive arsimore: Pajisni nxënësit me tekstet nëse i kanë humbur

Udhëzuesi/ Rifillimi i mësimit pas tërmetit, MASR porosi drejtorive arsimore: Pajisni nxënësit me tekstet nëse i kanë humbur
Në një kohë kur sot rinisi procesi mësimor në shkollat e qarqeve që u prekën rëndë nga tërmeti, Ministria e Arsimit dhe Sportit vjen me një udhëzim. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se plani mësimor për shkollat në ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 10:31
Në një kohë kur sot rinisi procesi mësimor në shkollat e qarqeve që u prekën rëndë nga tërmeti, Ministria e Arsimit dhe Sportit vjen me një udhëzim. Në udhëzimin e saj MASR bën me dije se plani mësimor për shkollat në ...

“26 nëntori”/ Rinis sot procesi mësimor edhe në zonat më të prekura
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4.
Top Channel | 09-Dec-2019 08:46
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4.

Sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...
Telegraf | 09-Dec-2019 09:16
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...

Vëzhgim/ Nxënësit mësim me turne, 30 shkolla të dëmtuara në Durrës
Gati dy javë pas tërmetit te 26 nëntorit, sot iu rikthyen mësimit edhe nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin. Procesi mësimor në këto qytete nisi në të gjitha shkollat nëntë vjeçare dhe të mesme. Sipas të dhënave ...
ABCNews | 09-Dec-2019 10:13
Gati dy javë pas tërmetit te 26 nëntorit, sot iu rikthyen mësimit edhe nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin. Procesi mësimor në këto qytete nisi në të gjitha shkollat nëntë vjeçare dhe të mesme. Sipas të dhënave ...

Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. Kyçen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 08:11
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, ...

Nis sot mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. 15 mijë nxënës transferohen
Sot ka nisur procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...
Lapsi | 09-Dec-2019 09:10
Sot ka nisur procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...

Fillon shkolla në zonat e prekura nga tërmeti
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 08:34
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 09:55
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 09:22
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Sot rinis mësimi dy javë pas tërmetit, transferohen nxënësit e 30 shkollave të dëmtuara
Sot ka rinisur procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit dy javë pas ndërprerjes për arsye sigurie nga ministria e arsimit. Mësimi ka nisur në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Ndërkohë,30 godina ...
Politiko | 09-Dec-2019 08:55
Sot ka rinisur procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit dy javë pas ndërprerjes për arsye sigurie nga ministria e arsimit. Mësimi ka nisur në qarkun e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Ndërkohë,30 godina ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
Albportali | 09-Dec-2019 08:55
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti. MByllen 30 shkolla, 15 mijë nxënës transferohen
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 08:55
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Pas një ndërprerje gati dy-javore, nxënësit në Tiranë, Durrës, Vorë dhe Kurbin, janë ulur sot në bankat e shkollës. Nga ...

30 shkolla të mbyllura nga dëmtimet e tërmetit, transferohen 15 mijë nxënës
Sot ka nisur procesi mësimor në të gjithë vendin, përfshirë dhe zonat e prekura nga tërmeti. Pas një ndërprerje dy javore të mësimit, nxënësit janë kthyer në banka, por aktualisht 30 shkolla janë të mbyllura, pasi kanë ...
Dritare | 09-Dec-2019 08:49
Sot ka nisur procesi mësimor në të gjithë vendin, përfshirë dhe zonat e prekura nga tërmeti. Pas një ndërprerje dy javore të mësimit, nxënësit janë kthyer në banka, por aktualisht 30 shkolla janë të mbyllura, pasi kanë ...

Nesër rinis mësimi në Durrës/ Shkollat hapen edhe në Tiranë 2 javë pas tërmetit
Nesër do të nisë mësimi në Durrës, Tiranë si dhe në disa vende të tjera të cilat ishin shtyrë për një afat disi më të largët duke qenë se tërmeti kishte bërë më shumë dëme.
Top Channel | 08-Dec-2019 22:27
Nesër do të nisë mësimi në Durrës, Tiranë si dhe në disa vende të tjera të cilat ishin shtyrë për një afat disi më të largët duke qenë se tërmeti kishte bërë më shumë dëme.

Rinis sot procesi mësimor edhe në zonat më të prekura
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njoftoi më herët se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura ...
Zeri | 09-Dec-2019 08:49
Ka nisur sot procesi mësimor në zonat e goditura rëndë nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit me magnitudë 6.4. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini njoftoi më herët se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura ...

Shqipëri, sot nis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 08:46
Dy javë pas tërmetit në Shqipëri, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, ...

Sot rinis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti
Postuar: 09/12/2019 - 08:42 Dy javë pas tërmetit, nxënësit sot do t'i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 08:46
Postuar: 09/12/2019 - 08:42 Dy javë pas tërmetit, nxënësit sot do t'i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në ...

Fillon shkolla në zonat e prekura nga tërmeti
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...
Medial | 09-Dec-2019 08:46
Ka nisur sot në qarkun e Durrësit dhe të Tiranës mësimi në shkolla pas një ndërprerjeje dy javore nga tërmeti i 26 nëntorit. Nga tërmeti u dolën jashtë funksionit 30 shkolla ndërkohë që pjesa tjetër pësoi dëmtime të ...

Rinis sot procesi mësimor edhe në zonat më të prekura
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, dy javë pas tërmetit të 26 nëntorit që la pas 51 viktima, nxënësit dhe studentët sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Nga tërmeti me magnitudë 6.4 ...
RTSH | 09-Dec-2019 08:23
Ashtu siç ishte përcaktuar edhe nga Ministra e Arsimit dhe Sportit, dy javë pas tërmetit të 26 nëntorit që la pas 51 viktima, nxënësit dhe studentët sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Nga tërmeti me magnitudë 6.4 ...

Sot rinis mësimi në zonat e prekura nga tërmeti, mbi 30 shkolla nuk do të hapen
Dy javë pas tërmetit, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, Vorë dhe ...
Lexo | 09-Dec-2019 08:17
Dy javë pas tërmetit, nxënësit sot do t’i rikthehen bankave të shkollës. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se sot do të rinisë procesi mësimor në zonat e prekura nga tërmeti në Tiranë, Durrës, Vorë dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved