ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:17

YIHR Kosova dhe Serbia dënojnë retorikën e Vuçiqit

YIHR Kosova dhe Serbia dënojnë retorikën e Vuçiqit
Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR Kosovo) dhe Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut - Serbi (YIHR Serbia) dënojnë ashpër deklaratën e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me mohimin e ...
Top Channel | 09-Dec-2019 10:13
Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR Kosovo) dhe Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut - Serbi (YIHR Serbia) dënojnë ashpër deklaratën e Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me mohimin e ...

Mohimi i masakrës së Reçakut nga Vuçiqi, reagon Ambasada e Britanisë: Ngjarja e Reçakut është dokumentuar
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave dhe debateve të fundit, pas mohimit të masakrës së Reçakut nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe zyrtarë të tjerë shtetërorë serbë, gjë që ka ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 17:56
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave dhe debateve të fundit, pas mohimit të masakrës së Reçakut nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe zyrtarë të tjerë shtetërorë serbë, gjë që ka ...

Ambasada e Zvicrës reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit i cili tha se masakra e Reçakut është e trilluar
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ditë më parë ka thënë se masakra në Reçak ishte e trilluar. Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar sot edhe Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Fondi për të Drejtën Humanitare Kosovë ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 16:59
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ditë më parë ka thënë se masakra në Reçak ishte e trilluar. Lidhur me këtë deklaratë ka reaguar sot edhe Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Fondi për të Drejtën Humanitare Kosovë ...

YIHR dënon retorikën e Vuçiqit për masakrën e Reçakut
Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (c) dhe Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut – Serbi (YIHR Serbia) kanë dënua ashpër deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me mohimin e masakrës ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 09:55
Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (c) dhe Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut – Serbi (YIHR Serbia) kanë dënua ashpër deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me mohimin e masakrës ...

Ish-ambasadori Hamiti: Ndërkombëtarët ende s’i dënuan deklaratat e Vuçiqit për Reçakun
Ish-ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Muhamet Hamiti, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq për masakrën e Reçakut. Vuçiq kishte thënë se masakra e Reçakut është fabrikim dhe që nuk ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 00:27
Ish-ambasadori i Kosovës në Britani të Madhe, Muhamet Hamiti, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksandër Vuçiq për masakrën e Reçakut. Vuçiq kishte thënë se masakra e Reçakut është fabrikim dhe që nuk ...

Deklarata e Vuçiç, reagon shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen ngjarjet historike
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 11:47
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...

SHBA: Retorika nxitëse për ngjarjet e vitit ’99 në Kosovë, e papranueshme
mapo.al Ambasada amerikane në Prishtinë ka deklaruar se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë së Kosovës janë të papranueshme, fill pas reagimeve që nxiti presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Vuçiç ...
Mapo | 08-Dec-2019 11:35
mapo.al Ambasada amerikane në Prishtinë ka deklaruar se retorika nxitëse dhe përpjekja për ndryshimin e historisë së Kosovës janë të papranueshme, fill pas reagimeve që nxiti presidenti serb Aleksandër Vuçiç. Vuçiç ...

Thaçi bën homazhe në Reçak, pak ditë pasi Vuçiqi mohoi masakrën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak. Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në......
Zeri | 09-Dec-2019 18:26
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak. Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në......

Thaçi bën homazhe në Reçak, pak ditë pasi Vuçiqi mohoi masakrën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak. Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në orën 11:30, në ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 18:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nesër do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak. Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në orën 11:30, në ...

Thaçi bën homazhe në Reçak, pak ditë pasi Vuçiqi mohoi masakrën
Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në orën 11:30, në kompleksin përkujtimor. Kjo vizitë e Thaçit vie pak ditë pasi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ...
Lajminet | 09-Dec-2019 18:03
Kjo masakër ka përvjetorin në muajin janar, teksa Thaçi ka njoftuar se do të bëjë homazhe nesër, në orën 11:30, në kompleksin përkujtimor. Kjo vizitë e Thaçit vie pak ditë pasi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ...

Edhe Ambasada e Zvicrës reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit për Reçakun
Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka reaguar pas mohimit që i bëri presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, masakrës së Reçakut. Në reagimin e Ambasadës së Zvicrës dhe HLC Kosova, thuhet se është fundamentale që shoqëritë pas ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 17:53
Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka reaguar pas mohimit që i bëri presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, masakrës së Reçakut. Në reagimin e Ambasadës së Zvicrës dhe HLC Kosova, thuhet se është fundamentale që shoqëritë pas ...

Ambasada e Zvicrës reagon për deklaratën e Vuçiçit: Mohimi i krimeve të luftës duhet të luftohet
Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka reaguar pas deklaratës së bërë nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, i cili u shpreh se masakra e ndodhur në Reçak në vitin 1999 ishte trillim. Sipas institucionit, që të mund të ...
Politiko | 09-Dec-2019 17:53
Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka reaguar pas deklaratës së bërë nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, i cili u shpreh se masakra e ndodhur në Reçak në vitin 1999 ishte trillim. Sipas institucionit, që të mund të ...

Mohimi i masakrës së Reçakut, Ambasada zvicerane i reagon Vuçiqit
Ambasada e Zvicrës në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, i cili duke folur për dënimin e ish-ministrit Ivan Todosijeviq, e quajti vetë masakrën e Reçakut trillim e të ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 17:50
Ambasada e Zvicrës në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq, i cili duke folur për dënimin e ish-ministrit Ivan Todosijeviq, e quajti vetë masakrën e Reçakut trillim e të ...

Thaçi nesër bën homazhe në Reçak, pak ditë pasi Vuçiqi mohoi masakrën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak, të martën, më 10 dhjetor, pak ditë pasi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mohoi këtë masakër duke e quajtur trillim. Kjo ...
Koha.net | 09-Dec-2019 17:47
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të bëjë homazhe në kompleksin përkujtimor në Reçak, të martën, më 10 dhjetor, pak ditë pasi presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mohoi këtë masakër duke e quajtur trillim. Kjo ...

Edhe Ambasada e Zvicrës reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit për Reçakun
Në reagimin e Ambasadës së Zvicrës dhe HLC Kosova, thuhet se është fundamentale që shoqëritë pas konfliktit të pajtohen me të kaluarën. “Një pjesë e rëndësishme e saj është njohja e viktimave dhe dënimi i krimeve të ...
Lajminet | 09-Dec-2019 17:39
Në reagimin e Ambasadës së Zvicrës dhe HLC Kosova, thuhet se është fundamentale që shoqëritë pas konfliktit të pajtohen me të kaluarën. “Një pjesë e rëndësishme e saj është njohja e viktimave dhe dënimi i krimeve të ...

Ambasada britanike reagon pas deklaratave të Vuçiq për Reçakun
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili duke folur për dënimin e ish-ministrit Ivan Todosijeviq, e quajti masakrën e Reçakut trillim e të ...
Albportali | 09-Dec-2019 17:23
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili duke folur për dënimin e ish-ministrit Ivan Todosijeviq, e quajti masakrën e Reçakut trillim e të ...

Ambasada britanike reagon pas deklaratave të Vuçiqit për Reçakun
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili e quajti masakrën Reçakut trillim e të inskenuar nga Walker. Në reagimin e ambasadës thuhet se ...
InFokusi | 09-Dec-2019 17:20
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili e quajti masakrën Reçakut trillim e të inskenuar nga Walker. Në reagimin e ambasadës thuhet se ...

Mbretëria e Bashkuar dënon mohimin e ngjarjeve që kanë ndodhur në Reçak
Mbretëria e Bashkuar mbështetë deklaratat nga Bashkimi Evropian, PSSP i Kombeve të Bashkuara dhe të tjerët, si përgjigje ndaj komenteve të fundit që mohonin ngjarjet e mirë dokumentuara që kanë ndodhur në Reçak, në ...
Medial | 09-Dec-2019 17:12
Mbretëria e Bashkuar mbështetë deklaratat nga Bashkimi Evropian, PSSP i Kombeve të Bashkuara dhe të tjerët, si përgjigje ndaj komenteve të fundit që mohonin ngjarjet e mirë dokumentuara që kanë ndodhur në Reçak, në ...

Shefi i UNMIK-ut: Nuk mund të shtrembërohen ngjarjet historike
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...
VizionPlus | 08-Dec-2019 12:24
Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK), Zahir Tanin, ka shprehur shqetësimin e tij për siç është shprehur “përpjekjet për të shtrembëruar ngjarjet e dhimbshme historike”. Kjo deklaratë e Tanin vjen ...

Mbretëria e Bashkuar dënon mohimin e ngjarjeve që kanë ndodhur në Reçak
Mbretëria e Bashkuar mbështetë deklaratat nga Bashkimi Evropian, PSSP i Kombeve të Bashkuara dhe të tjerët, si përgjigje ndaj komenteve të fundit që mohonin ngjarjet e mirë dokumentuara që kanë ndodhur në Reçak, në ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 17:11
Mbretëria e Bashkuar mbështetë deklaratat nga Bashkimi Evropian, PSSP i Kombeve të Bashkuara dhe të tjerët, si përgjigje ndaj komenteve të fundit që mohonin ngjarjet e mirë dokumentuara që kanë ndodhur në Reçak, në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved