ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:21

“Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet”, pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi

“Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet”, pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 13:22
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në Letërsi
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:06
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për mbështetësin e “Kasapit të Ballkanit”
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 20:27
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Zëdhënësi i Presidencës Turke: Të tërhiqet Çmimi Nobel për Peter Handke
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 19:44
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
Lapsi | 09-Dec-2019 13:39
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Këshilltari i Pacollit: Mbi 10 mijë faqe dhe prova për krimet serbe nuk janë trajtuar, ato do t’i dorëzohen Prokurorit special të Kosovë
Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollit, ka thënë së një synim kryesor i politikës së jashtme ka qenë dëshmia e krimeve të luftës të kryera nga Serbia në ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 11:27
Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollit, ka thënë së një synim kryesor i politikës së jashtme ka qenë dëshmia e krimeve të luftës të kryera nga Serbia në ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi për lauretatin e këtij viti, Peter Handke. Kjo ceremoni do të mbahet më 10 ...
Radio Evropa e Lire | 09-Dec-2019 14:15
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi për lauretatin e këtij viti, Peter Handke. Kjo ceremoni do të mbahet më 10 ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk duhet të shpërblehet. “Duke qenë thellësisht të bindur se arsyetimi dhe ...
Lajminet | 09-Dec-2019 14:07
Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk duhet të shpërblehet. “Duke qenë thellësisht të bindur se arsyetimi dhe ...

Cakaj: Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel
Gent Cakaj, Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë ka njoftuar se edhe Shqipëria do të bojktojë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel. Ai tha se kanë urdhëruar Ambasadorin e Shqipërisë në Suedi qe që të bojkotojnë ...
InFokusi | 09-Dec-2019 13:54
Gent Cakaj, Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë ka njoftuar se edhe Shqipëria do të bojktojë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel. Ai tha se kanë urdhëruar Ambasadorin e Shqipërisë në Suedi qe që të bojkotojnë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 13:45
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 13:45
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobel-it, shkak shkrimtari Peter Hanke
Postuar: 09/12/2019 - 13:43 Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se pas Kosovës ka ardhur edhe refuzimi nga Shqipëria, ku do t'i bashkohet bojkotit për ndarjen ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 13:45
Postuar: 09/12/2019 - 13:43 Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se pas Kosovës ka ardhur edhe refuzimi nga Shqipëria, ku do t'i bashkohet bojkotit për ndarjen ...

10 mijë faqe dokumente dhe prova për krimet e Serbisë, do të dorëzohen para drejtësisë
Ministria e Punëve të Jashtme po thonë se gjatë këtij mandati e kanë pasur synim kryesor dëshminë e krimeve të luftës të kryera nga Serbia, derisa shtojnë se kanë material rreth 10 mijë faqe dokumente që ende nuk janë ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 13:37
Ministria e Punëve të Jashtme po thonë se gjatë këtij mandati e kanë pasur synim kryesor dëshminë e krimeve të luftës të kryera nga Serbia, derisa shtojnë se kanë material rreth 10 mijë faqe dokumente që ende nuk janë ...

“Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet”, pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
Medial | 09-Dec-2019 13:27
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi
TIRANË, 9 dhjetor/MEDIAL/ Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj deklaroi sot se “duke qenë thellësisht të ...
Medial | 09-Dec-2019 13:24
TIRANË, 9 dhjetor/MEDIAL/ Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj deklaroi sot se “duke qenë thellësisht të ...

Edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 18:53
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Cakaj urdhëron ambasadorin të bojkotojë ceremoninë e Nobelit për Peter Handke
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj është rreshtuar krah qëndrimit të mbajtur nga Kosova dhe ka kërkuar nga ambasadori shqiptar në Suedi që të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, i cili i ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 13:15
Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj është rreshtuar krah qëndrimit të mbajtur nga Kosova dhe ka kërkuar nga ambasadori shqiptar në Suedi që të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, i cili i ...

Cakaj: Shqipëria, do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit “Nobel” për letërsi
Ministri i Punëve të Jashme në Shqipëri, Gent Cakaj përmes një shkrimi të bërë në faqen e tij zyrtare ka njoftuar se Shqipëria do ta bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi. Ky vendim vjen si ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 13:09
Ministri i Punëve të Jashme në Shqipëri, Gent Cakaj përmes një shkrimi të bërë në faqen e tij zyrtare ka njoftuar se Shqipëria do ta bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi. Ky vendim vjen si ...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit
Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Lajmi u bë i ditur nga ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Shkaku i mospjesëmarrjes së Shqipërisë ...
Lexo | 09-Dec-2019 13:07
Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Lajmi u bë i ditur nga ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Shkaku i mospjesëmarrjes së Shqipërisë ...

Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ka bërë të ditur se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Shkak është dhënia e këtij çmimi ...
RTSH | 09-Dec-2019 13:01
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, ka bërë të ditur se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në letërsi që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Shkak është dhënia e këtij çmimi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved