ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 02:52

Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit

Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit 2019.
Top Channel | 09-Dec-2019 12:30
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit 2019.

?OEAK: 63 përqind e bizneseve nuk e raportojnë korrupsionin, frikësohen nga hakmarrja
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 12:30
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...

Selviana Hysenaj merr çmimin e parë për foton më të mirë kundër korrupsionit
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fotografitë më të mira kundër korrupsionit në Kosovë, për vitin 2019. Është bërë viti i pestë që KDI, po organizon ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 14:15
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fotografitë më të mira kundër korrupsionit në Kosovë, për vitin 2019. Është bërë viti i pestë që KDI, po organizon ...

KDI ndau çmimet vjetore për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fotografitë më të mira kundër korrupsionit në Kosovë, për vitin 2019. Është bërë viti i pestë që KDI, po organizon ...
Koha.net | 09-Dec-2019 14:12
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka mbajtur sot ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fotografitë më të mira kundër korrupsionit në Kosovë, për vitin 2019. Është bërë viti i pestë që KDI, po organizon ...

OEA: Bizneset në Kosovë kërkojnë trajtim emergjent të korrupsionit
Një raport i hartuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë thekson se perceptimi i bizneseve për nivelin e korrupsionit në vend është përkeqësuar në krahasim me një vit me parë dhe të anketuarit radhisin sundimin e ...
Zeri Amerikes | 09-Dec-2019 14:00
Një raport i hartuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë thekson se perceptimi i bizneseve për nivelin e korrupsionit në vend është përkeqësuar në krahasim me një vit me parë dhe të anketuarit radhisin sundimin e ...

Selviana Hysenajt fiton çmimin për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), prezantoi ekspozitën dhe mbajti ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit në Kosovë për vitin 2019, të cilin e morri Selviana ...
Kosova Press | 09-Dec-2019 13:18
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), prezantoi ekspozitën dhe mbajti ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit në Kosovë për vitin 2019, të cilin e morri Selviana ...

Zeka: Shqetësuese korrupsioni te bizneset në Kosovë
Është prezantuar studimi i ri rreth Perceptimit të Korrupsionit sipas Bizneseve nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, në bashkëpunim me Programin e USAID për Drejtësi Komerciale. Gjatë prezantimit drejtori i OEAK-së, ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 12:51
Është prezantuar studimi i ri rreth Perceptimit të Korrupsionit sipas Bizneseve nga Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, në bashkëpunim me Programin e USAID për Drejtësi Komerciale. Gjatë prezantimit drejtori i OEAK-së, ...

Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit 2019, raporton "Zëri.info". AKK-ja gjithmonë është munduar......
Zeri | 09-Dec-2019 12:33
Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti ekspozitën dhe ceremoninë e ndarjes së çmimeve për garën për fotografinë më të mirë kundër korrupsionit 2019, raporton "Zëri.info". AKK-ja gjithmonë është munduar......

OEAK: 63 për qind e bizneseve nuk e raportojnë korrupsionin, frikësohen nga hakmarrja
Mbi 42 për qind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 për qind e tyre e raportojnë atë në institucionet adekuate, pasi të njëjtit po frikësohen për ...
Lajminet | 09-Dec-2019 12:31
Mbi 42 për qind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 për qind e tyre e raportojnë atë në institucionet adekuate, pasi të njëjtit po frikësohen për ...

Hapet “Java Kundër Korrupsionit”, temë qendrore sinjalizuesit
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 12:03
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...

?OEAK: 63 për qind e bizneseve s’e raportojnë korrupsionin, frikësohen nga hakmarrja
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 12:27
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...

Mbi 60% e bizneseve nuk e raportojnë korrupsionin për shkak të frikës e hakmarrjes
256 kompani kosovare u bën pjesë e një studimi për korrupsionin. Këtë e bën Oda Ekonomike Amerikane, në bashkëpunim me Programin e USAID-t për Drejtësi Komerciale, shkruan gazeta inFokus. E sipas Drejtorit Ekzekutiv të ...
InFokusi | 09-Dec-2019 12:27
256 kompani kosovare u bën pjesë e një studimi për korrupsionin. Këtë e bën Oda Ekonomike Amerikane, në bashkëpunim me Programin e USAID-t për Drejtësi Komerciale, shkruan gazeta inFokus. E sipas Drejtorit Ekzekutiv të ...

Mbi 60 për qind e bizneseve në Kosovë nuk e raportojnë korrupsionin nga frika
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik dhe mbi 60 për qind e tyre nuk e raportojnë pasi që frikësohen se do t’iu ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 11:33
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik dhe mbi 60 për qind e tyre nuk e raportojnë pasi që frikësohen se do t’iu ...

Shpërblehen autorët e fotografive më të mira kundër korrupsionit
Drejtori i AKK, Shaip Havolli, tha se Agjencia Kundër Korrupsionit, gjithmonë është munduar që t’i dalë në ndihmë shoqërisë civile në luftimin e korrupsionit dhe sipas tij kjo ekspozitë paraqet gjendjen reale të ...
Lajminet | 09-Dec-2019 12:25
Drejtori i AKK, Shaip Havolli, tha se Agjencia Kundër Korrupsionit, gjithmonë është munduar që t’i dalë në ndihmë shoqërisë civile në luftimin e korrupsionit dhe sipas tij kjo ekspozitë paraqet gjendjen reale të ...

?OEAK: 63 përqind e bizneseve nuk e raportojnë korrupsionin, frikësohen nga hakmarrja
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...
Kosova Press | 09-Dec-2019 12:21
Kosova po vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit. Mbi 42 përqind e bizneseve në Kosovë besojnë se shkalla e korrupsionit është rritur gjatë këtij viti. Megjithatë vetëm 22 përqind e tyre e raportojnë atë ...

Sinjalizuesit, mbrojtja e tyre dhe ligji për ta – fokusi i Javës kundër Korrupsionit
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile, sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...
Koha.net | 09-Dec-2019 12:15
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile, sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...

Sipas OEAK-së, Kosovë ka shkallë të lartë reale të korrupsionit
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik, madje fajtorë për këtë e bëjnë sundimin e dobët të ligjit. Megjithatë, bizneset ...
Koha.net | 09-Dec-2019 12:12
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik, madje fajtorë për këtë e bëjnë sundimin e dobët të ligjit. Megjithatë, bizneset ...

Bizneset ngurrojnë ta raportojnë korrupsionin
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), në bashkëpunim me Programin e USAID-it për Drejtësi Komerciale, kanë prezantuar studimin për vitin 2019 me 256 kompani rreth Perceptimit të Korrupsionit sipas Bizneseve, ...
Zeri | 09-Dec-2019 12:12
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), në bashkëpunim me Programin e USAID-it për Drejtësi Komerciale, kanë prezantuar studimin për vitin 2019 me 256 kompani rreth Perceptimit të Korrupsionit sipas Bizneseve, ...

Hapet “Java Kundër Korrupsionit”, temë qendrore sinjalizuesit
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...
Kosova Press | 09-Dec-2019 11:48
Koalicioni i OJQ-ve për Javën kundër Korrupsion në përbërje të të cilit janë 11 organizata të shoqërisë civile sot hapën Javën Kundër Korrupsion duke shpalosur kalendarin e aktiviteteve që do të mbahen deri më 13 ...

OEAK: Kosova ka shkallë të lartë reale të korrupsionit
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik, madje fajtor për këtë e bëjnë sundimin e dobët të ligjit. Megjithatë, bizneset ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 11:33
Kosova vazhdon të ketë shkallë të lartë reale të korrupsionit, mbi 46 për qind e bizneseve në Kosovë e shohin korrupsionin si sistematik, madje fajtor për këtë e bëjnë sundimin e dobët të ligjit. Megjithatë, bizneset ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved