ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 03:52

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 14:06
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Dopingu fundos Rusinë, pezullohet kombëtarja e futbollit
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) i ka dhënë një goditje Rusisë duke e përjashtuar nga nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë këtu edhe Botërorin 2022. Vendimi ëshë marrë ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 13:30
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) i ka dhënë një goditje Rusisë duke e përjashtuar nga nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë këtu edhe Botërorin 2022. Vendimi ëshë marrë ...

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:31
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Rusisë i ndalohet për 4 vjet përfshirja në lojërat Olimpike dhe në Kupën e Botës
Rusisë i është ndaluar për 4 vjet të marrë pjesë në ngjarjet kryesore sportive, nga Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (Wada), informon dritare.net. Kjo do të thotë se flamuri dhe himni i Rusisë nuk do të lejohet në ...
Dritare | 09-Dec-2019 13:39
Rusisë i është ndaluar për 4 vjet të marrë pjesë në ngjarjet kryesore sportive, nga Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (Wada), informon dritare.net. Kjo do të thotë se flamuri dhe himni i Rusisë nuk do të lejohet në ...

Rusia përjashtohet nga Olimpiada 2020 dhe Botërori 2022
Rusisë i është ndaluar për katër vjet pjesëmarrja në ngjarje të mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping (Wada). Kjo do të thotë se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarje si Olimpiada e Tokios 2020 ...
InFokusi | 09-Dec-2019 13:36
Rusisë i është ndaluar për katër vjet pjesëmarrja në ngjarje të mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping (Wada). Kjo do të thotë se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarje si Olimpiada e Tokios 2020 ...

Zero tolerancë, Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:45
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...

Rusia suspendohet nga të gjitha garat ndërkombëtare për katër vjet
Komiteti Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme.
Kosova Press | 09-Dec-2019 13:15
Komiteti Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme.

Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:10
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

Rusia përjashtohet nga lojërat ndërkombëtare për katër vjet
Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA), tha se Rusisë i është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Olimpike dhe kampionatet botërore në një gamë sportesh për katër vjet, si ndëshkim për manipulimin e të dhënave laboratorike. ...
Zeri Amerikes | 09-Dec-2019 13:03
Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA), tha se Rusisë i është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Olimpike dhe kampionatet botërore në një gamë sportesh për katër vjet, si ndëshkim për manipulimin e të dhënave laboratorike. ...

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
E Dua Sportin | 09-Dec-2019 13:03
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
Portalb | 09-Dec-2019 12:55
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

FFK reagon fuqishëm: Kjo është e vërteta
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:45
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...

Sanksione të rënda për Rusinë, përjashtohet nga çdo kampionat botëror për 4 vite
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 12:15
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...

WADA përjashton Rusinë 4 vite, jashtë edhe nga aktivitetet ndërkombëtare dhe Kupa e Botës
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...
RTSH | 09-Dec-2019 12:43
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
Radio Evropa e Lire | 09-Dec-2019 12:33
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

E PAPRITUR/ Rusia përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori, shkak u bë ky skandal
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 12:30
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 12:30
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ja çfarë mund të ndodhë tani me sportistët rusë
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:30
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:27
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ky është orari i saktë i derbit Partizani – Tirana
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:24
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved