ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 05:30

Do të nisë rindërtimi i shtëpive, Rama: Pritshmëritë për donacione janë të mëdha

Do të nisë rindërtimi i shtëpive, Rama: Pritshmëritë për donacione janë të mëdha
Në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit kryeministri Edi Rama, njoftoi se po përgatitet një ligj i posaçëm për rindërtimin, një aplikacion për transparencën e çdo qindarka dhënë si donacion, përfshi kontratat ...
Top Channel | 09-Dec-2019 19:49
Në mbledhjen e dytë të Komitetit të Rindërtimit kryeministri Edi Rama, njoftoi se po përgatitet një ligj i posaçëm për rindërtimin, një aplikacion për transparencën e çdo qindarka dhënë si donacion, përfshi kontratat ...

Rama, kujtesë dhe për Elvis Naçin: Po shfaqen abuzues që u bien shtëpive me vare
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:34
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...

Edhe tërmeti nuk e shkund dot administratën tonë lokale!
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:04
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...

Bozo: Ka pallate të dëmtuara nga ndërhyrjet, autorët të përgjigjen
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...

Rindërtimi i banesave, Luljeta Bozo: Banorët që s’kanë zbatuar kodet të financojnë, jo faji i shtetit që s’kishin themele
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...

Edi Rama pas tërmetit: Sigurimi i banesave, duhet bërë me detyrim
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 18:29
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile për ndërtimin e shtëpive private
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Telegraf | 09-Dec-2019 19:21
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 18:57
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

Mbledhja e dytë e Komitetit të Rindërtimit: Do ndërtohen të parat banesat individuale
Mbledhja e dytë e Komitetit për Rindërtimin i hapi rrugë nisjes së ndërtimit të banesave. Kryeministri Rama bëri me dije se rindërtimi do të nis me banesat individuale dhe më pas me pallatet. Fondacionet do të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 21:17
Mbledhja e dytë e Komitetit për Rindërtimin i hapi rrugë nisjes së ndërtimit të banesave. Kryeministri Rama bëri me dije se rindërtimi do të nis me banesat individuale dhe më pas me pallatet. Fondacionet do të ...

“Aplikacioni po çmend shqiptarët, nuk ndihen lëkundjet 2.9 rihter”
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...
Lapsi | 09-Dec-2019 21:02
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...

“Kujdes me inventarin”, Rama: Po i bien shtëpive me vare sepse mendojnë se do na i bëjë Elvisi
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...
Top Channel | 09-Dec-2019 17:38
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...

Tërmeti/Inxhinierja Bozo: Ligji duhet të përmirësohet, sepse janë bërë shumë shkelje
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...
Telegraf | 09-Dec-2019 17:59
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...

Rama: Sigurimi i banesave të bëhet i detyrueshëm
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
Albportali | 09-Dec-2019 22:36
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Rama: Sigurimi i banesave të bëhet i detyrueshëm
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 22:23
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Luljeta Bozo: Aplikacioni i termeteve po i cmend shqiptaret, 2.9 balle nuk ndjehet
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 22:23
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...

Rama paralajmeron qytetaret: Mos i demtoni banesat qellimisht, ka nje kufi
Kryeministri Edi Rama u ka bere thirrje qytetareve te bejne kujdes dhe te mos demtojne qellimisht banesat. Në fjalën e tij Rama ka theksuar faktin se disa qytetarë u bien mureve të shtëpisë me vare, në mënyrë që ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 21:50
Kryeministri Edi Rama u ka bere thirrje qytetareve te bejne kujdes dhe te mos demtojne qellimisht banesat. Në fjalën e tij Rama ka theksuar faktin se disa qytetarë u bien mureve të shtëpisë me vare, në mënyrë që ...

Elvis Naçi: në pritje të shtetit, gati 6 milion euro për banesa të reja
Kreu i fondacioonit humanitar “Firdeus”, imami i njohur Elvis Naçi, tha se po pret që shteti t’i hapë “dritën jeshile” për të nisur ndërtimin e banesave për të pastrehët e tërmetit, e kjo pas mbledhjes afro 6 milion ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 21:20
Kreu i fondacioonit humanitar “Firdeus”, imami i njohur Elvis Naçi, tha se po pret që shteti t’i hapë “dritën jeshile” për të nisur ndërtimin e banesave për të pastrehët e tërmetit, e kjo pas mbledhjes afro 6 milion ...

Pas paralajmërimit se do ketë burg për të gjithë ndërtuesit që kanë abuzuar, Rama merr vendimin që nuk pritej
Postuar: 09/12/2019 - 21:05 Kryeministri Edi Rama u shpreh se 3 % të sipërfaqes së ndërtimit do ta japin për strehimin social. “Të gjithë ata që ndërtojnë kanë detyrim ligjor 3% ta kalojnë për nevoja sociale. Në ligjin ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 21:08
Postuar: 09/12/2019 - 21:05 Kryeministri Edi Rama u shpreh se 3 % të sipërfaqes së ndërtimit do ta japin për strehimin social. “Të gjithë ata që ndërtojnë kanë detyrim ligjor 3% ta kalojnë për nevoja sociale. Në ligjin ...

Tërmeti ishte me magnitudë 6.4, Goli i Kryeministrit me magnitudë të panjohur
Tërmeti ra por mesa duket për kompanitë e sigurimeve ai ishte qar më vete. Kryeministri që ka kohë që po do sigurime të detyrueshme për shumëçka, kësaj radhe ka propozuar sigurime për tërmetet. Në mbledhjen e Komitetit ...
Respublica | 09-Dec-2019 20:44
Tërmeti ra por mesa duket për kompanitë e sigurimeve ai ishte qar më vete. Kryeministri që ka kohë që po do sigurime të detyrueshme për shumëçka, kësaj radhe ka propozuar sigurime për tërmetet. Në mbledhjen e Komitetit ...

“Aplikacioni i tërmetit po i çmend shqiptarët, nuk ndihen goditjet 2.9 Ballë”
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 20:44
Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot se duhet të ketë një evidentim total të ndërtesave të prekura nga tërmeti, për të kuptuar se sa punë duhet të bëhet. “Deri tani kemi një evidentim, i cili mund të ndryshojë pak, por ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved