ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 02:28

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 14:06
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një ...
Telegraf | 09-Dec-2019 14:49
Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Botërori i Katarit 2022. WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një ...

Dopingu fundos Rusinë, pezullohet kombëtarja e futbollit
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) i ka dhënë një goditje Rusisë duke e përjashtuar nga nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë këtu edhe Botërorin 2022. Vendimi ëshë marrë ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 13:30
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) i ka dhënë një goditje Rusisë duke e përjashtuar nga nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë këtu edhe Botërorin 2022. Vendimi ëshë marrë ...

Pse Rusia nuk u përjashtua nga Euro 2020?
Mikpritësit e Kupës së Botës 2018, të cilët arritën në çerekfinale vitin e kaluar, megjithatë do të garojnë akoma në Kampionatin Evropian 2020. Rusisë i është dhënë një ndalim katër vjeçar nga të gjitha ngjarjet ...
Lajminet | 09-Dec-2019 19:23
Mikpritësit e Kupës së Botës 2018, të cilët arritën në çerekfinale vitin e kaluar, megjithatë do të garojnë akoma në Kampionatin Evropian 2020. Rusisë i është dhënë një ndalim katër vjeçar nga të gjitha ngjarjet ...

Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike dhe Botërori
Vendimi ka ardhur pasi Komiteti Olimpik Rus ka falsifikuar në mënyrë të përsëritur rezultatet e testeve antidoping të atletëve të saj, ndërsa për sportistët rusë që nuk kanë pasur probleme me doipingun, mund të hapet ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 17:59
Vendimi ka ardhur pasi Komiteti Olimpik Rus ka falsifikuar në mënyrë të përsëritur rezultatet e testeve antidoping të atletëve të saj, ndërsa për sportistët rusë që nuk kanë pasur probleme me doipingun, mund të hapet ...

Vendimi më i ashpër në histori, Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike dhe Botërori
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 17:56
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...

Vendimi më i ashpër në histori, Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike dhe Botërori
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...
Kosova Sot | 09-Dec-2019 17:39
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...

Vendimi më i ashpër në histori, Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike dhe Botërori
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 17:26
Agjencia Botërore e Kontrollit Antodoping (WADA) ka marrë vendimin më të ashpër në historinë e saj, duke përjashtuar Rusinë nga pjesëmarrja në Lojërat Olimpike Verore në Tokio më 2020-ën dhe Lojërave Olimpike Dimërore, ...

Rusia përjashtohet 4 vite nga garat e mëdha sportive botërore
Agjencia Botërore e Antidopingut (WADA) ka përjashtuar për katër vite Rusinë nga olimpiada dhe kampionatet botërore me arsyetimin për moszbatim të rregullave të dopingut, raporton AA. Duke folur pas mbledhjes së bordit ...
Shenja | 09-Dec-2019 17:21
Agjencia Botërore e Antidopingut (WADA) ka përjashtuar për katër vite Rusinë nga olimpiada dhe kampionatet botërore me arsyetimin për moszbatim të rregullave të dopingut, raporton AA. Duke folur pas mbledhjes së bordit ...

Kryeministri rus kritikon përjashtimin e vendit të tij nga garat sportive
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, e ka quajtur “histeri anti-ruse” vendimin e Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) për përjashtimin e Rusisë nga ngjarjet e mëdha sportive, raporton AA. Në një takim me zëvendësit e ...
Shenja | 09-Dec-2019 17:21
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, e ka quajtur “histeri anti-ruse” vendimin e Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) për përjashtimin e Rusisë nga ngjarjet e mëdha sportive, raporton AA. Në një takim me zëvendësit e ...

Dopingu merr në qafë Rusinë: katër vite përjashtim nga eventet olimpike
Bordi Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Anti-Dopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme. WADA ka vendosur të ndëshkojë atletët rusë për ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 17:20
Bordi Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Anti-Dopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme. WADA ka vendosur të ndëshkojë atletët rusë për ...

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:31
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Kryeministri rus kritikon përjashtimin e vendit të tij nga garat sportive
“Fakti që të gjitha këto vendime janë duke u përsëritur dhe shpesh kundër atletëve që tashmë janë ndërshkuar, të mos përmendi pika të tjera, jep një ide se është vazhdim i ‘histerisë anti-ruse’ që është bërë kronike”, ...
Arbresh | 09-Dec-2019 17:14
“Fakti që të gjitha këto vendime janë duke u përsëritur dhe shpesh kundër atletëve që tashmë janë ndërshkuar, të mos përmendi pika të tjera, jep një ide se është vazhdim i ‘histerisë anti-ruse’ që është bërë kronike”, ...

Rusia përjashtohet nga botërori “Katar 2022”
Kombëtarja e Rusisë në futboll është përjashtuar nga të gjitha ngjarjet e rëndësishme për katër vitet e ardhshme. Vendimi ka ardhur nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo kombëtare nuk do të mund të marrë pjesë në ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 17:11
Kombëtarja e Rusisë në futboll është përjashtuar nga të gjitha ngjarjet e rëndësishme për katër vitet e ardhshme. Vendimi ka ardhur nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo kombëtare nuk do të mund të marrë pjesë në ...

Rusia jashtë sportit për 4 vite! Ka ndërhyrë tek të dhënat e dopingut
Rusia u përjashtua nga lojërat olimpike dhe kampionate të tjera të mëdha botërore këtë javë, pasi autoritetet ndëshkuan vendin për ndërhyrjen tek të dhënat laboratorike të dopingut. Vendimi i Agjencisë Botërore Kundër ...
ScanTv | 09-Dec-2019 15:56
Rusia u përjashtua nga lojërat olimpike dhe kampionate të tjera të mëdha botërore këtë javë, pasi autoritetet ndëshkuan vendin për ndërhyrjen tek të dhënat laboratorike të dopingut. Vendimi i Agjencisë Botërore Kundër ...

Rusisë i ndalohet për 4 vjet përfshirja në lojërat Olimpike dhe në Kupën e Botës
Rusisë i është ndaluar për 4 vjet të marrë pjesë në ngjarjet kryesore sportive, nga Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (Wada), informon dritare.net. Kjo do të thotë se flamuri dhe himni i Rusisë nuk do të lejohet në ...
Dritare | 09-Dec-2019 13:39
Rusisë i është ndaluar për 4 vjet të marrë pjesë në ngjarjet kryesore sportive, nga Agjencia Botërore e Anti-Dopingut (Wada), informon dritare.net. Kjo do të thotë se flamuri dhe himni i Rusisë nuk do të lejohet në ...

Rusia përjashtohet nga Olimpiada 2020 dhe Botërori 2022
Rusisë i është ndaluar për katër vjet pjesëmarrja në ngjarje të mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping (Wada). Kjo do të thotë se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarje si Olimpiada e Tokios 2020 ...
InFokusi | 09-Dec-2019 13:36
Rusisë i është ndaluar për katër vjet pjesëmarrja në ngjarje të mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping (Wada). Kjo do të thotë se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarje si Olimpiada e Tokios 2020 ...

Zero tolerancë, Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:45
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...

Rusia suspendohet nga të gjitha garat ndërkombëtare për katër vjet
Komiteti Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme.
Kosova Press | 09-Dec-2019 13:15
Komiteti Ekzekutiv i Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA) ka ndaluar pjesëmarrjen e sportistëve rusë në të gjitha garat ndërkombëtare për katër vitet e ardhshme.

Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:10
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved