ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2020 05:31

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali.
Top Channel | 09-Dec-2019 13:00
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali.

Rastësia në Mugello/ 100 vjet më parë zona u rrafshua nga një tërmet i tmerrshëm
Tërmeti me magnitudë 4.5 sipas shkallës rihter që goditi Mugellon , në periferi të Firences këtë të hënë, rastis me një përvjetor të dhimbshëm për këtë rajon. Jemi pikërisht në 100 vjetorin e tërmetit që shkatërroi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 13:43
Tërmeti me magnitudë 4.5 sipas shkallës rihter që goditi Mugellon , në periferi të Firences këtë të hënë, rastis me një përvjetor të dhimbshëm për këtë rajon. Jemi pikërisht në 100 vjetorin e tërmetit që shkatërroi ...

Toka nuk zë qetësi. Shikoni pasojat e tërmetit të sotëm në Firence
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjet, ...
Telegraf | 09-Dec-2019 13:12
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjet, ...

FOTO/ Çahen shtëpi e objekte fetare në Mugello të Firences nga tërmeti
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 10:16
Ndonëse për fat të mirë nuk raportohen persona të lënduar, tërmeti që goditi disa zona të Italisë së veriut mengjesin e kësaj të hëne ka shkaktuar probleme në mjaft godina. Zonat më të prekura janë ato rreth Firences, ...

A kanë lidhje tërmetet në Itali me atë që shkaktoi 52 viktima në Shqipëri?
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5 të shkallës Richter, ndërsa lëkundje të tjera janë ndjerë edhe mëngjesin e sotëm duke risjellë në vëmendjen e banorëve tmerret e 10 viteve më parë në Aquila. ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:18
Italia u shkund mbrëmë nga një tërmet i magnitudës 4.5 të shkallës Richter, ndërsa lëkundje të tjera janë ndjerë edhe mëngjesin e sotëm duke risjellë në vëmendjen e banorëve tmerret e 10 viteve më parë në Aquila. ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter është regjistruar rreth ...
Portalb | 09-Dec-2019 13:46
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter është regjistruar rreth ...

Tjera tërmete gjatë natës në Shqipëri
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 10:04
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...

36 lëkundje në 12 orë/ A ka lidhje tërmeti në Itali me atë në Shqipëri? Flet presidenti i Institutit Kombëtar të Gjeofizikës
Postuar: 09/12/2019 - 13:12 36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 13:15
Postuar: 09/12/2019 - 13:12 36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm, në territorin e provincës së Firenzes, në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 Rihter ...

Panik në Itali: Lëkundje të forta tërmeti gjatë natës
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:13
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 03:37 minuta të mëngjesit të sotëm në Italinë Veriore. Tërmeti ishte me magnitudë 4.8 ballë i shkallës Rihter. Një sërë tërmetesh janë regjistruar në Scarperia dhe San Piero ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 13:06
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmja e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

Itali, 36 lëkundje tërmeti gjatë 12-orëve
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 13:01
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali. Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës ...

36 lëkundje tërmeti brenda 12 orëve në Itali
Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës 4.37 minuta të mëngjesit të sotëm në afërsi të komunës Mugello. Dy minuta më pas janë regjistruar dhe dy lëkundje të tjera të shkallës 3.00 e 3.2. ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:01
Lëkundja më e fortë e shkallës 4.5 rihter është regjistruar rreth orës 4.37 minuta të mëngjesit të sotëm në afërsi të komunës Mugello. Dy minuta më pas janë regjistruar dhe dy lëkundje të tjera të shkallës 3.00 e 3.2. ...

IGJEUM nxjerr të dhënat: Lëkundjet që janë regjistruar natën dhe si ka lëvizur magnituda
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.
Top Channel | 09-Dec-2019 08:46
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.

Itali, 36 lëkundje tërmeti në 12 orë
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali.
Kosova Press | 09-Dec-2019 12:57
36 lëkundje sizmike janë regjistruar brenda 12 orëve nga mbrëmje e djeshme e deri mëngjesin e sotëm në territorin e provincës së Firenzes në Itali.

?Tërmeti në Itali, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37.Lëkundjet janë ndjerë ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:33
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37.Lëkundjet janë ndjerë ...

?Tërmeti në Itali, mbyllen shkollat dhe pezullohen trenat
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37.Lëkundjet janë ndjerë ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 12:21
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37.Lëkundjet janë ndjerë ...

Me magnitudë 4.5, shikoni pasojat e tërmetit të sotëm…
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjte, ...
Standard | 09-Dec-2019 12:00
Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës Rihter u regjistrua mëngjesin e sotëm në Firence të Italisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Scarperia San Piero me një thellësi prej 9 km. Ishte ora 04:37 kur nisën lëkundjte, ...

Tjera tërmete gjatë natës në Shqipëri
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...
Shenja | 09-Dec-2019 11:37
Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar pesë lëkundje me magnitudë të ...

Tërmeti paralizon Firencen, pezullohen shkollat dhe transporti publik për verifikime
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...
Lexo | 09-Dec-2019 11:30
Një tërmet me magnitudë 4.5 shkalla Rihter ka goditur veriun e Italisë orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne. Tërmeti ka qenë me epiqendër në Mugello me thellësi 9 km dhe ra rreth orës 04:37. Lëkundjet janë ndjerë ...

Tërmet i fortë në Itali
Një tërmet me magnitudë 4.5 gradë të shkallës Rihter ka rënë në provincën e Firences. Pas këtij tërmeti, të tjera lëkundje janë regjistruar në këtë zonë, por me magnitudë më të vogël. Dëme janë raportuar në disa ...
Republika | 09-Dec-2019 11:30
Një tërmet me magnitudë 4.5 gradë të shkallës Rihter ka rënë në provincën e Firences. Pas këtij tërmeti, të tjera lëkundje janë regjistruar në këtë zonë, por me magnitudë më të vogël. Dëme janë raportuar në disa ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved