ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:30

Rama, kujtesë dhe për Elvis Naçin: Po shfaqen abuzues që u bien shtëpive me vare

Rama, kujtesë dhe për Elvis Naçin: Po shfaqen abuzues që u bien shtëpive me vare
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:34
Dy ditë pas mbledhjesë fundit të jashtëzakonshme të qeverisë me fokus tërmeti, kryeministri Rama mblodhi për herë të dytë Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, ku veç shifrave të ofruara mbi dëmet, ende jo të plota, ...

Edhe tërmeti nuk e shkund dot administratën tonë lokale!
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 19:04
Nga Ben Andoni Tërmeti ka nxjerrë me rradhë plagët e brendshme të një sistemi që është reformuar dhe është përfolur vazhdimisht. Pushteti lokal, që është zgjedhur disa herë me zgjedhje demokratike (paçka sesi kanë qenë ...

Bozo: Ka pallate të dëmtuara nga ndërhyrjet, autorët të përgjigjen
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Luljeta Bozo, profesoreshë e inxhinierisë, ka kërkuar që të hetohen të gjithë ata persona që kanë dëmtuar pallatet me heqjen e mureve. Sipas Bozos, jo çdo person ...

Rindërtimi i banesave, Luljeta Bozo: Banorët që s’kanë zbatuar kodet të financojnë, jo faji i shtetit që s’kishin themele
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...
Top Channel | 09-Dec-2019 18:20
Profesoresha e inxhinierisë, Luljeta Bozo ka kërkuar që financimi për rindërtimin e banesave të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit të bëhet nga Qeveria dhe nga ata individë të prekur që nuk kishin respektuar asnjë ...

Edi Rama pas tërmetit: Sigurimi i banesave, duhet bërë me detyrim
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 18:29
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës Luljeta Bozo sa i përket ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile për ndërtimin e shtëpive private
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Telegraf | 09-Dec-2019 19:21
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 18:57
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

Tërmeti/Inxhinierja Bozo: Ligji duhet të përmirësohet, sepse janë bërë shumë shkelje
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...
Telegraf | 09-Dec-2019 17:59
Luljeta Bozo, inxhinierja dhe specialistja e ndërtimit, ishte sot e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, ku është diskutuar në lidhje me situatën e rëndë e krijuar prej tërmetit ...

“Kujdes me inventarin”, Rama: Po i bien shtëpive me vare sepse mendojnë se do na i bëjë Elvisi
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...
Top Channel | 09-Dec-2019 17:38
Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes me inventarin për po realizohet mbi shtëpitë e shembura apo të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas kreut të Qeverisë, janë identifikuar raste ku persona të caktuar po ...

Elvis Naçi: Kemi mbledhur mbi 6 milionë euro, morëm dritën jeshile
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...
Portalb | 09-Dec-2019 19:47
Elvis Naçi në Mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit tha se aktualisht fondacioni i tij “Firdeus” ka mbledhur mbi 6 milionë euro dhe pritet që shuma të shkojë në 10 milionë euro. Ai u shpreh se të ardhurat do të ...

Rama: Më 16 dhjetor raporti paraprak për dëmet nga tërmeti
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se më 16 dhjetor do të mund të publikohet raporti paraprak për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 17:53
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se më 16 dhjetor do të mund të publikohet raporti paraprak për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se ...

“Ka shenja spekulantësh dhe mashtruesish”/ Rama: Program i qartë për ata që kanë humbur strehën
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se, duhet bërë një kujdes shumë i veçantë për inventarin e njerëzve të cilëve u është ...
Medial | 09-Dec-2019 19:26
TIRANË, 9 dhjetor /MEDIAL-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në mbledhjen e Dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit se, duhet bërë një kujdes shumë i veçantë për inventarin e njerëzve të cilëve u është ...

Luljeta Bozo: U bënë të gjithë ndërtues dhe vepruan siç deshën, duhet të përmirësohet ligji
Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmën për gjendjen e krijuar, pas tërmeti të 26 nëntorit. E pranishme në mbledhjen e ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 17:26
Specialistja e ndërtimit dhe inxhinierja, Luljeta Bozo i është përgjigjur thirrjes së kryeministrit Edi Rama për të dhënë edhe ajo ndihmën për gjendjen e krijuar, pas tërmeti të 26 nëntorit. E pranishme në mbledhjen e ...

Inxhinierja Bozo: Ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5
Në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit të udhëhequr nga kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë edhe inxhinierja Luljeta Bozo. Bozo, ka thënë se të gjitha ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5 ballë. Megjithëse ...
Dritare | 09-Dec-2019 19:09
Në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit të udhëhequr nga kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë edhe inxhinierja Luljeta Bozo. Bozo, ka thënë se të gjitha ndërtesat nuk i ndjejnë tërmetet nën 4.5 ballë. Megjithëse ...

Rama: Gati të nisim rindërtimin, aplikacion edhe për transparencën
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...
Medial | 09-Dec-2019 19:00
Ne mbledhjen e rradhes me Komitetin e Rindërtimit kreu i qeverise Edi Rama shpalosi bilancin e dëmeve paraprake në tre qarqet e prekura nga tërmeti: Durrës, Tiranë dhe Lezhë. Ai ka bërë me dije se qeveria po punon mbi ...

Ngritja e një qyteze në Thumanë, inxhinieria Luljeta Bozo ka një propozim ndaj kryeministrit Rama
Postuar: 09/12/2019 - 18:46 Gjatë bisedimeve në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo, sugjeroi që puna të nis më ata banorë që janë në qiell të hapur.Sipas saj duhet të organizohen në mënyrë të ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 18:48
Postuar: 09/12/2019 - 18:46 Gjatë bisedimeve në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo, sugjeroi që puna të nis më ata banorë që janë në qiell të hapur.Sipas saj duhet të organizohen në mënyrë të ...

Rama: Raporti paraprak për dëmet nga tërmeti del më 16 dhjetor
Ai theksoi se raporti final pritet që të dalë në fund të janarit të 2020 për të shkuar në konferencën e donatorëve. “Nuk ka ende raport paraprak të dëmeve përfundimtare. Një grup pune i përbashkët i yni me BE , Bankën ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 18:41
Ai theksoi se raporti final pritet që të dalë në fund të janarit të 2020 për të shkuar në konferencën e donatorëve. “Nuk ka ende raport paraprak të dëmeve përfundimtare. Një grup pune i përbashkët i yni me BE , Bankën ...

‘Hera e fundit që paguan qeveria’/ paralajmëron kryeministri: Sigurimi i banesave do bëhet i detyrueshëm
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se u takon edhe pronavëve të paguajnë për rindërtimin e banesave, duke pasur parasysh ata që janë përgjegjës për shkeljen e ...
Politiko | 09-Dec-2019 18:35
Në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, inxhinierja Luljeta Bozo tha se u takon edhe pronavëve të paguajnë për rindërtimin e banesave, duke pasur parasysh ata që janë përgjegjës për shkeljen e ...

Kryeministri Rama: Sigurimi i banesave do të bëhet i detyrueshëm
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës, Luljeta Bozo, sa i përket ...
RTSH | 09-Dec-2019 18:20
“Duhet që sigurim i banesave të bëhet i detyrueshëm, sigurimi ndaj katastrofave të bëhet i detyrueshëm”. Kjo ishte përgjigjja që kryeministri Edi Rama i dha propozimit të profesoreshës, Luljeta Bozo, sa i përket ...

‘Po terrorizon shqiptarrt’/ Çfaren eshte aplikacioni i termeteve?
Inxhinierja Luljeta Bozo ishte e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pasi foli për ndërtesat e prekura nga tërmeti, ajo u ndal edhe tek një aplikacion në celular, që sipas saj po ...
Lajmi i Fundit | 09-Dec-2019 18:11
Inxhinierja Luljeta Bozo ishte e pranishme në mbledhjen e dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Pasi foli për ndërtesat e prekura nga tërmeti, ajo u ndal edhe tek një aplikacion në celular, që sipas saj po ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved