ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 06:06

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi, Cakaj: Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.
Top Channel | 09-Dec-2019 14:34
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria.

Shqipëria bojkoton NOBEL-in, protestë kundër Handkes që mbështeti Millosheviçin
Pas Kosovës, edhe Shqipëria nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi, të fituar nga austriaku Peter Handke. Vendimi i Shqipërisë, i komunikuar nga ministri në detyrë për evropën dhe ...
VizionPlus | 09-Dec-2019 15:11
Pas Kosovës, edhe Shqipëria nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi, të fituar nga austriaku Peter Handke. Vendimi i Shqipërisë, i komunikuar nga ministri në detyrë për evropën dhe ...

“Justifikimi i mizorive të luftës s’duhet të shpërblehet”, pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 13:22
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel në Letërsi
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 14:06
Pas Kosovës, ceremonia e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi do të bojkotohet edhe nga Shqipëria. Lajmi u bë me dijeni nga ministri Gent Cakaj, që ndër të tjera shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit, Cakaj: Handken ka justifikuar mizoritë e luftës
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk ...
ABCNews | 09-Dec-2019 14:40
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet nga ministri i Jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive të luftës gjatë shpërbërjes së Jugosllavisë nuk ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për mbështetësin e “Kasapit të Ballkanit”
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 20:27
Ambasada e Shqipërisë në Suedi, përmes një letre dërguar organizatorëve të Ceremonisë së Çmimit Nobel, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në këtë ngjarje. Ky vendim, sipas shkresës së Ambasadës, thotë se vjen, ndër të ...

Zëdhënësi i Presidencës Turke: Të tërhiqet Çmimi Nobel për Peter Handke
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 19:44
Zëdhënësi i Presidencës Turke, Ibrahim Kalin ka bërë thirrje që të tërhiqet vendimi për dhënien e Çmimit Nobel për Letërsi për shkrimtarin austriak, Peter Handke, i cili mohon gjenocidin e Sebrenicës dhe i cili mbron ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 19:09
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Në një prononcim për Anadolu Agency (AA), Yunt tha se në ceremoni është i ftuar, por nuk do të marrë pjesë. Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut janë shtetet që kanë njoftuar gjithashtu bojkotin e ceremonisë. ...
Lajminet | 09-Dec-2019 19:04
Në një prononcim për Anadolu Agency (AA), Yunt tha se në ceremoni është i ftuar, por nuk do të marrë pjesë. Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut janë shtetet që kanë njoftuar gjithashtu bojkotin e ceremonisë. ...

Turqia bojkoton ceremoninë e ndarjes së nobelit për Peter Handke
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...
Klan Kosova | 09-Dec-2019 19:00
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 18:57
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e Nobelit
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...
Koha.net | 09-Dec-2019 18:54
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, ka bërë të ditur se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të shkrimtarit austriak, Peter Handke. Në një ...

Turqia anulon pjesëmarrjen në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Kosovës
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...
Indeks Online | 09-Dec-2019 18:49
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...

Turqia anulon pjesëmarrjen në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Kosovës
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...
Albportali | 09-Dec-2019 18:48
Gjatë ditës së sotshme, Ambasadori turk në Stockholm, Hakki Emre Yunt ka treguar sot se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e çmimit Nobel për Letërsi. Kjo për shkak të fituesit, Peter Handke. Ky i fundit ishte ...

Kosova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së Nobelit për autorin Handke
Kosova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi për autorin austriak, Peter Handke, për shkak të qëndrimeve të tij ndaj luftërave në hapësirat e ish Jugosllavisë, përfshirë edhe të ...
Zeri Amerikes | 09-Dec-2019 18:39
Kosova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi për autorin austriak, Peter Handke, për shkak të qëndrimeve të tij ndaj luftërave në hapësirat e ish Jugosllavisë, përfshirë edhe të ...

Turqia nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit për shkak të Peter Handke
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA). Një tjetër ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 17:23
Ambasadori i Turqisë në Stockholm, Hakki Emre Yunt, njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, raporton Anadolu Agency (AA). Një tjetër ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit për shkak të Peter Handke
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, transmeton AA. Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, në një reagim ...
Shenja | 09-Dec-2019 17:21
Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë zyrtare të ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi, për shkak të Peter Handke, transmeton AA. Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, në një reagim ...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
Lapsi | 09-Dec-2019 13:39
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në tëitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Pas Kosovës edhe Shqipëria bojkoton ceremoninë e Nobelit në Letërsi
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në twitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 15:47
Pas Kosovës, Edhe Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel në Suedi. Lajmi konfirmohet përmes një postimi në twitter, të ministrit të jashtëm, Gent Cakaj, i cili shkruan se justifikimi i mizorive ...

Shqipëria bojkoton ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi për lauretatin e këtij viti, Peter Handke. Kjo ceremoni do të mbahet më 10 ...
Aktuale.MK | 09-Dec-2019 15:17
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria do të bojkotojë ceremoninë e ndarjes së Çmimit Nobel për Letërsi për lauretatin e këtij viti, Peter Handke. Kjo ceremoni do të mbahet më 10 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved