ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:15

Tahiri: Çdo përpjekje për shfuqizimin apo shtyrjen e Ligjit të pagave ka për qëllimin rikthimin e kaosit

Tahiri: Çdo përpjekje për shfuqizimin apo shtyrjen e Ligjit të pagave ka për qëllimin rikthimin e kaosit
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 19:24
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...

Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...
Medial | 07-Dec-2019 01:40
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...

??Ligji për pagat, sindikalistët e KEK-ut i dalin në përkrahje Avokatit të Popullit
“Kjo i bije se deputetët e legjislacionit të kaluar kanë qenë aq të padijshëm sa që nuk kanë ditur të bëjnë një ligj për paga në përputhje me Ligjin e punës, ose kanë punuar për inate partiake, e sot kur Avokati i ...
Lajminet | 06-Dec-2019 23:29
“Kjo i bije se deputetët e legjislacionit të kaluar kanë qenë aq të padijshëm sa që nuk kanë ditur të bëjnë një ligj për paga në përputhje me Ligjin e punës, ose kanë punuar për inate partiake, e sot kur Avokati i ...

Tahiri: Çdo përpjekje për shfuqizimin apo shtyrjen e Ligjit të pagave ka për qëllimin rikthimin e kaosit
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...
Arbresh | 06-Dec-2019 23:28
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...

Tahiri: Çdo përpjekje për shfuqizimin apo shtyrjen e Ligjit të pagave ka për qëllimin rikthimin e kaosit
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...
Medial | 06-Dec-2019 23:25
Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se ligji i pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Tahiri ...

?Ligji për pagat, sindikalistët e KEK-ut i dalin në përkrahje Avokatit të Popullit
Sindikata e Re Korporata Energjetike e Kosovës, ka dal në përkrahje të Avokatit të Popullit, për dërgimin e ligjit të pagave në Gjykatën Kushtetuese.
Kosova Press | 06-Dec-2019 23:16
Sindikata e Re Korporata Energjetike e Kosovës, ka dal në përkrahje të Avokatit të Popullit, për dërgimin e ligjit të pagave në Gjykatën Kushtetuese.

Zhvillimet rreth Ligjit për paga po shihen si “skenar i Thaçit për destabilizim”
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...
Gazeta Observer | 06-Dec-2019 20:00
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...

Zhvillimet rreth Ligjit për paga po shihen si “skenar i Thaçit për destabilizim”
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 20:00
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...

Sindikata e Judikaturës mbron Avokatin e Popullit rreth Ligjit për Paga
Sindikata e Judikaturës, përmes një reagimi për media, i ka dalë në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. “Duke marr shkas nga zhvillimet e ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 19:54
Sindikata e Judikaturës, përmes një reagimi për media, i ka dalë në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. “Duke marr shkas nga zhvillimet e ...

Zhvillimet rreth Ligjit për paga po shihen si “skenar i Thaçit për destabilizim”
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...
Koha.net | 06-Dec-2019 19:42
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Avokati i Popullit, Ligjin për paga e dërgoi në Gjykatës Kushtetuese pasditen e së enjtes. Kështu, Sindikatat e ndërmarrjeve publike ajo e KEK-ut dhe Telekomit dolën fituese ndaj ...

Tahiri: Çdo përpjekje për shfuqizimin apo shtyrjen e Ligjit të pagave ka për qëllimin rikthimin e kaosit
Tahiri ka theksuar se çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyrjes së zbatimit të ligjit për paga ka për qëllim rikthimin e kaosit në sistemin e pagave në Kosovë, e siç ka shkruar ai kjo do të ketë pasoja të ...
Lajminet | 06-Dec-2019 19:37
Tahiri ka theksuar se çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyrjes së zbatimit të ligjit për paga ka për qëllim rikthimin e kaosit në sistemin e pagave në Kosovë, e siç ka shkruar ai kjo do të ketë pasoja të ...

Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...
InFokusi | 06-Dec-2019 19:33
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...

Qeveria s’pajtohet me vendimin e Avokatit të Popullit për ta çuar ligjin për pagat në Gjykatë
Pas vendimit të Avokatit të Popullit që ta dërgojë në Kushtetuese Ligjin për Paga, janë deklaruar edhe nga Zyra e Kryeministrit. Nga kjo zyrë thonë se Qeveria e Kosovës qëndron fuqishëm pas këtij ligji, shkruan Express. ...
Albportali | 06-Dec-2019 19:30
Pas vendimit të Avokatit të Popullit që ta dërgojë në Kushtetuese Ligjin për Paga, janë deklaruar edhe nga Zyra e Kryeministrit. Nga kjo zyrë thonë se Qeveria e Kosovës qëndron fuqishëm pas këtij ligji, shkruan Express. ...

Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 19:18
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...

Tahiri: Shfuqizimi i Ligjit të Pagave rikthen kaosin dhe ka pasoja të paparashikueshme
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 19:09
Ligji i Pagave i miratuar në Qeverinë Haradinaj ka qenë ndër vendimet më serioze të qeverisjes 20-vjeçare të këtij shteti. Çdo përpjekje e shfuqizimit apo shtyerjes së zbatimit të tij ka për qëllim rikthimim e kaosit në ...

“Ligji për Pagat në Kushtetuese, veprimi i duhur”
Drejtor Departamenti në Administratën Publike, Nexhmedin Hyseni, një reagim, i ka dal në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. Sipas tij, ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 19:06
Drejtor Departamenti në Administratën Publike, Nexhmedin Hyseni, një reagim, i ka dal në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. Sipas tij, ...

Federata e Shëndetësisë të mërkurën vendos për vendime sindikale
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur që të mërkurën të mbaj mbledhjen e këshillit drejtues, ku do të merret vendimet lidhur me veprimet sindikale pas dërgimit të Ligjit mbi Pagat në sektorin ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 16:57
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur që të mërkurën të mbaj mbledhjen e këshillit drejtues, ku do të merret vendimet lidhur me veprimet sindikale pas dërgimit të Ligjit mbi Pagat në sektorin ...

“Ligji për Pagat në Kushtetuese, veprimi i duhur”
Drejtor Departamenti në Administratën Publike, Nexhmedin Hyseni, një reagim, i ka dal në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. Sipas tij, ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 19:00
Drejtor Departamenti në Administratën Publike, Nexhmedin Hyseni, një reagim, i ka dal në mbrojtje institucionit të Avokatit të Popullit, në lidhje me dërgimin e Ligjit për Paga në Gjykatën Kushtetuese. Sipas tij, ...

Ligji për pagat në Kushtetuese, Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit
Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit lidhur me dërgimin e Ligjit për pagan ë Gjykatën Kushtetuese, që sipas tyre, ky institucion vetëm ka zbatuar të drejtën dhe obligimin kushtetues për referimin e ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 16:57
Sindikata e Judikaturës mbështet Avokatin e Popullit lidhur me dërgimin e Ligjit për pagan ë Gjykatën Kushtetuese, që sipas tyre, ky institucion vetëm ka zbatuar të drejtën dhe obligimin kushtetues për referimin e ...

Ligji për paga trazon punëtorët e sektorit publik
Pesë ditë pas hyrjes në fuqi të Ligjit për paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit, e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese, për siç thuhet, vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me ...
Arbresh | 06-Dec-2019 18:48
Pesë ditë pas hyrjes në fuqi të Ligjit për paga për sektorin publik, institucioni i Avokatit të Popullit, e ka dërguar atë në Gjykatën Kushtetuese, për siç thuhet, vlerësimin e përputhshmërisë së këtij Ligji me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved