ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:04

Albin Kurti i përgjigjet Aleksandër Vuçiç: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë

Albin Kurti i përgjigjet Aleksandër Vuçiç: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiç. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim i sajuar nga ...
GazetaTema | 06-Dec-2019 22:18
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në Tëitter ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb, Aleksander Vuçiç. Ky i fundit dje tha se Masakra e Reçakut është një trillim i sajuar nga ...

Serbia mohoi masakrën e Reçakut, Kosova apel të fortë SHBA-së dhe Bashkimit Europian. Ja çfarë kërkon
Mohimi i Masakrës së Reçakut, nga liderët serbë është qasje fashiste që nuk ka ndryshuar për 20 vjet. Kështu ka thënë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës. Kjo ministri përmes një komunikate për media ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 18:39
Mohimi i Masakrës së Reçakut, nga liderët serbë është qasje fashiste që nuk ka ndryshuar për 20 vjet. Kështu ka thënë Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës. Kjo ministri përmes një komunikate për media ...

BE-Serbisë: S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën
mapo.al Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë ...
Mapo | 06-Dec-2019 19:21
mapo.al Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë ...

Kurti i reagon Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Gjenocidi, varret dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar. Kurti ka thënë se presidenti serb ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 22:00
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ka thënë se masakra e Reçakut ishte një krim i fabrikuar. Kurti ka thënë se presidenti serb ...

“Vuçiç si Gebelsi i Gjermanisë naziste”! Cakaj i revoltuar: Mohimi i Reçakut, akt kriminal!
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë, të cilët shprehnin qartë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Për këtë me anë ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 17:10
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme në Shqipëri, Gent Cakaj, ka reaguar ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë, të cilët shprehnin qartë se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte një fabrikim dhe gënjeshtër. Për këtë me anë ...

Hasani pas deklaratave të Vuçiqit për masakrën e Reçakut: Krimet nuk vjetrohen dhe kurrë nuk duhet të harrohen
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka thënë se Serbia po i mohon krimet dhe po e mohon Reçakun dhe gjenocidin e bërë në Kosovë. Ai ka thënë se Serbia po e bën këtë duke shfrytëzuar harresën kohore dhe ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 21:45
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka thënë se Serbia po i mohon krimet dhe po e mohon Reçakun dhe gjenocidin e bërë në Kosovë. Ai ka thënë se Serbia po e bën këtë duke shfrytëzuar harresën kohore dhe ...

“Vuçiç si Gebelsi”, Cakaj: Skandaloze, masakra e Reçakut nuk harrohet
“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandër Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit. Ndaj këtij ...
GazetaTema | 06-Dec-2019 17:06
“Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e fabrikuar”, u shpreh Aleksandër Vuçiç, duke dashur të mohojë një nga ngjarjet tragjike të luftës në Kosovës, dhe që nxiti ndërhyrjen e NATO-s për ndaljen e konfliktit. Ndaj këtij ...

Familjarët e viktimave bëjnë kallëzim penal ndaj Vuçiç për mohimin e masakrës së Reçakut
Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundrejt Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas deklaratave ...
GazetaTema | 06-Dec-2019 16:57
Avokati Tomë Gashi, i cili është përfaqësues juridik i viktimave të Masakrës së Reçakut, ka bërë një kallëzim penal në Prokurorinë Speciale të Kosovës kundrejt Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas deklaratave ...

“Masakra e Reçak ishte krim i fabrikuar”/ Vlora Çitaku për Vuçiç: Çmenduri totale
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka quajtur masakrën e Reçakut një krim të fabrikuar. Ai akuzoi ish-shefin e misionit verifikues të OSBE-së, Walker, për falsifikim të saj. Reagimi i tij erdhi pasi një gjykatë në ...
Top Channel | 06-Dec-2019 11:40
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka quajtur masakrën e Reçakut një krim të fabrikuar. Ai akuzoi ish-shefin e misionit verifikues të OSBE-së, Walker, për falsifikim të saj. Reagimi i tij erdhi pasi një gjykatë në ...

BE-ja reagon ndaj mohimit apo relativizimit të krimeve në Reçak
Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian dhe kundër ...
Koha.net | 07-Dec-2019 06:20
Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian dhe kundër ...

Mohimi i Raçakut, në korr nga Prishtina në Tiranë: Vuçiç, ky Geobbels i Millosheviçit
Një valë reagimesh ka përfshirë politikën kosovare karshi presidentit Vuçiç, deri në pikën e krahasimit me Goebbelsin famëkeq të nazizmit. Kjo pasi dhe kreu i shtetit serb, e quajti masakrën e Raçakut si sajesë. Vuçiç e ...
Tesheshi | 07-Dec-2019 01:19
Një valë reagimesh ka përfshirë politikën kosovare karshi presidentit Vuçiç, deri në pikën e krahasimit me Goebbelsin famëkeq të nazizmit. Kjo pasi dhe kreu i shtetit serb, e quajti masakrën e Raçakut si sajesë. Vuçiç e ...

Rama në Bratislavë për Presidencën e OSBE, korrigjon fjalimin dhe porosit këshilltarët. Ja çfarë ndodh në zyrë (Video)
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bratislavë ku Shqipëria merr sot presidencën e OSBE-së. Në videon e postuar prej vetë kryeministrit në profilin zyrtar të tij në “Facebook”, ai shihet në zyrë me këshilltarët e tij, ...
BalkanWeb | 06-Dec-2019 11:37
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Bratislavë ku Shqipëria merr sot presidencën e OSBE-së. Në videon e postuar prej vetë kryeministrit në profilin zyrtar të tij në “Facebook”, ai shihet në zyrë me këshilltarët e tij, ...

Kjo video e dhimbshme nga masakra e Reçakut duhet ta fundos Serbinë dhe Vuçiqin (VIDEO)
Me gjithë krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq mohoj njërën nga masakrat më të mëdha që kishin ndodhë në kohën e luftës, atë të Reçakut. Ai ka deklaruar se nuk ka pasur një masakër ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 23:28
Me gjithë krimet dhe gjenocidi serb në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq mohoj njërën nga masakrat më të mëdha që kishin ndodhë në kohën e luftës, atë të Reçakut. Ai ka deklaruar se nuk ka pasur një masakër ...

BE: Nuk ka vend për mohimin e krimeve të luftës në Kosovë
“Mohimi dhe rishikimi janë në kundërshtim me vlerat e BE-së dhe në kundërshtim me projektin për integrimin e Ballkanit Perëndimor”, thanë BE për Kossev. Bashkimi Evropian gjithashtu ka thënë se rajonit i duhet “pajtim, ...
Lajminet | 06-Dec-2019 23:11
“Mohimi dhe rishikimi janë në kundërshtim me vlerat e BE-së dhe në kundërshtim me projektin për integrimin e Ballkanit Perëndimor”, thanë BE për Kossev. Bashkimi Evropian gjithashtu ka thënë se rajonit i duhet “pajtim, ...

Kurti: Varret masive dhe gjenocidet janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kritikuar presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, pasi ai mohoi që të ketë ndodhur masakra e Reçakut. Njeriu i cili pritet që të marrë detyrën e kryeministrit në Kosovë, u ...
Politiko | 06-Dec-2019 23:04
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kritikuar presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç, pasi ai mohoi që të ketë ndodhur masakra e Reçakut. Njeriu i cili pritet që të marrë detyrën e kryeministrit në Kosovë, u ...

“Gjenocidi, varret masive dhe masakrat, janë e vërteta e Serbisë”
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka reaguar pas deklaratës së Aleksandar Vuçiq, Presidentit të Serbisë, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut. Kurti tha se Vuçiq nuk pranoi ta quante Srebrenicën një ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 22:46
Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ka reaguar pas deklaratës së Aleksandar Vuçiq, Presidentit të Serbisë, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut. Kurti tha se Vuçiq nuk pranoi ta quante Srebrenicën një ...

Ambasadori Hasani i reagon Vuçiqit: “ Je kampion i mohimit dhe nënvlerësimit të krimeve në Kosovë”
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka thënë se Serbia po mohon krimet dhe gjenocidin e bërë në masakrën e Reçakut duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e Shqiptarëve në mungesën e kallëzimeve ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 22:40
Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, ka thënë se Serbia po mohon krimet dhe gjenocidin e bërë në masakrën e Reçakut duke shfrytëzuar harresën kohore dhe neglizhencën e Shqiptarëve në mungesën e kallëzimeve ...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 22:31
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën ...

Kurti: Gjenocidi, varret masive dhe masakrat janë e vërteta e Serbisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 22:19
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka reaguar ndaj deklaratave të Vuçiqit për mohim të masakrës së Reçakut. Kurti ka thënë se ai nuk pranoi ta quante Srebrenicën ...

BE ‘shuplakë’ Serbisë:  S’mund të mohohet ajo që ka ndodhur në Kosovë në 1999-ën
Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë që ka ...
Lapsi | 06-Dec-2019 19:36
Zyrtarë të ndryshëm serb në Prishtinë dhe liderë shtetëror në Beograd vazhdojnë që të mohojnë krimet që ka kryer në Kosovë regjimi i Sollobodan Millosheviqit. Deklarime të tilla të cilat tentojnë të mohojnë atë që ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved