ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:16

Thaçi: BE me standarde të dyfishta, bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit

Thaçi: BE me standarde të dyfishta, bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...
VizionPlus | 06-Dec-2019 17:51
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...

Thaçi në Berlin: BE ta marrë vendimin për liberalizimin e vizave
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Përmes një shkrimi në ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 16:43
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Përmes një shkrimi në ...

Thaçi në Berlin: BE-ja me standarde të dyfishta, shtetet bashkëpunuese po i bllokon, shtetet shantazhuese po i shpërblen
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur për procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi ka thënë se pikërisht kur po ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 20:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, si panelist kryesor ka folur për procesin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi ka thënë se pikërisht kur po ...

Thaçi akuzon BE-në: Ka standarde të dyfishta, shikoni si sillet me Serbinë dhe me ne
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritika për Bashkimin Evropian, që sipas tij po vepron me dy standarde. Ai merr si shembull qëndrimin e Serbisë, që anon nga Moska, e për më tepër mohon krimet e luftës në Kosovë. Në ...
Politiko | 06-Dec-2019 18:27
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kritika për Bashkimin Evropian, që sipas tij po vepron me dy standarde. Ai merr si shembull qëndrimin e Serbisë, që anon nga Moska, e për më tepër mohon krimet e luftës në Kosovë. Në ...

Thaçi në Berlin: BE ta marrë vendimin për liberalizimin e vizave
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Thaçi ka shkruar në ...
Aktuale.MK | 06-Dec-2019 18:03
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Thaçi ka shkruar në ...

Thaçi: BE-ja me standarde të dyfishta – bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...
Albportali | 06-Dec-2019 18:00
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...

Thaçi: BE me standarte të dyfishta, shpërblen Serbinë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjatë një konferencë në Berlin të organizuar nga East-West Institute, kërkoi që partia fituese e zgjedhjeve në Kosovë, të fillojë me formimin e qeverisë. Thaçi tha gjithashtu se do të ...
ABCNews | 06-Dec-2019 16:32
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjatë një konferencë në Berlin të organizuar nga East-West Institute, kërkoi që partia fituese e zgjedhjeve në Kosovë, të fillojë me formimin e qeverisë. Thaçi tha gjithashtu se do të ...

Thaçi: BE me standarde të dyfishta, bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...
Medial | 06-Dec-2019 17:55
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...

Thaçi: BE-ja me standarde të dyfishta – bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...
Alsat-M | 06-Dec-2019 17:51
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...

Tusk: Mos hapja e negociatave, mundësi për destabilizim
Ish presidenti i Këshillit Europian, tani kreu i PPE-së Donal Tusk në një intervistë për “The Guardian” ka thënë se mos nisja e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mund t’i kushtojë Europës me destabilitet ...
Albportali | 06-Dec-2019 17:48
Ish presidenti i Këshillit Europian, tani kreu i PPE-së Donal Tusk në një intervistë për “The Guardian” ka thënë se mos nisja e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mund t’i kushtojë Europës me destabilitet ...

Thaçi: BE-ja me standarde të dyfishta – bllokon bashkëpunuesit, shpërblen shantazhuesit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...
Zeri Amerikes | 06-Dec-2019 17:27
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi të premten Bashkimin Evropian për standarde të dyfishta duke vënë theksin tek qasja ndaj Serbisë e cila anon nga Moska dhe mohon krimet e luftës në Kosovë. Ai i bëri këto ...

Thaçi në Berlin i kërkon Vetëvendosjes ta formojë Qeverinë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në një konferencë në Berlin të organizuar nga Instituti Lindje-Perëndim. Mes shumë çështjesh që ndërlidhen me integrime e politika globale e dialogun me Serbinë, Thaçi ...
Gazeta Monitor | 06-Dec-2019 17:24
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në një konferencë në Berlin të organizuar nga Instituti Lindje-Perëndim. Mes shumë çështjesh që ndërlidhen me integrime e politika globale e dialogun me Serbinë, Thaçi ...

Thaçi në Berlin: BE ta marrë vendimin për liberalizimin e vizave
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Përmes një shkrimi në ...
EkonomiaOnline | 06-Dec-2019 16:43
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se konferenca e sotme në Berlin ishte një mundësi e mirë për t’i theksuar sërish padrejtësitë e Bashkimit Evropian në raport me Kosovën dhe rajonin tonë. Përmes një shkrimi në ...

Thaçi: Partia fituese e zgjedhjeve duhet të fillojë me formimin e Qeverisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, në Berlin ka folur edhe për procesin zgjedhor në Kosovë dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të re. Ai ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 15:17
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, në Berlin ka folur edhe për procesin zgjedhor në Kosovë dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të re. Ai ...

Thaçi në Berlin: BE ta marrë vendimin për liberalizimin e vizave
Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës ka marrë pjesë të premten në Konferencën që është organizuar në Berlin të Gjermanisë. Ai tha se aty theksoi se Kosova e meriton liberalizimin e vizave dhe se po i bëhet padrejtësi nga ...
InFokusi | 06-Dec-2019 16:43
Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës ka marrë pjesë të premten në Konferencën që është organizuar në Berlin të Gjermanisë. Ai tha se aty theksoi se Kosova e meriton liberalizimin e vizave dhe se po i bëhet padrejtësi nga ...

Kjo është kërkesa e Hashim Thaçit për Albin Kurtin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, ka folur edhe për procesin zgjedhor në Kosovë dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të re. Në këtë mënyrë, Thaçi ka ...
Ina-Online | 06-Dec-2019 16:32
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në konferencën e organizuar nga Instituti “Lindje-Perëndim”, ka folur edhe për procesin zgjedhor në Kosovë dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të re. Në këtë mënyrë, Thaçi ka ...

(VIDEO) Pendarovski: Edhe qytetarët e Ballkanit meritojnë të jenë pjesë e BE-së
Bashkimi Evropian nuk guxon t’i harrojë vendet e Ballkanit Perëndimor, sepse edhe qytetarët e atyre shteteve meritojnë kushte më të mira dhe standart më të lartë jetësor, deklaroi sot presidenti Stevo Pendarovski në ...
Shenja | 06-Dec-2019 16:26
Bashkimi Evropian nuk guxon t’i harrojë vendet e Ballkanit Perëndimor, sepse edhe qytetarët e atyre shteteve meritojnë kushte më të mira dhe standart më të lartë jetësor, deklaroi sot presidenti Stevo Pendarovski në ...

Thaçi nga Berlin, ka një mesazh për partinë e Albin Kurtit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në një konferencë në Berlin të organizuar nga East-West Institute. Mes shumë çështjesh që ndërlidhen me integrime e politika globale e dialogun me Serbinë, Thaçi ka ...
Indeks Online | 06-Dec-2019 16:23
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po merr pjesë në një konferencë në Berlin të organizuar nga East-West Institute. Mes shumë çështjesh që ndërlidhen me integrime e politika globale e dialogun me Serbinë, Thaçi ka ...

Thaçi: Kosova ka përfituar nga urtësia përkrah aleatëve strategjik
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë vizitës së tij në Berlin është takuar me ish të dërguarin e posaçëm të Amerikës në bisedimet e vitit 2005-2006, Frank Ëisner si dhe me ish-përfaqësuesen e lartë për Politikë të ...
VizionPlus | 06-Dec-2019 14:55
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë vizitës së tij në Berlin është takuar me ish të dërguarin e posaçëm të Amerikës në bisedimet e vitit 2005-2006, Frank Ëisner si dhe me ish-përfaqësuesen e lartë për Politikë të ...

Thaçi në Berlin: Theksova padrejtësitë e BE-së ndaj Kosovës dhe rajonit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Konferenca e sotme e mbajtur në Berlin ka qenë mundësi për të që t’i theksojë padrejtësitë e BE-së në raport me Kosovën dhe rajonin. “Republika e Kosovës e meriton ...
Portalb | 06-Dec-2019 16:12
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Konferenca e sotme e mbajtur në Berlin ka qenë mundësi për të që t’i theksojë padrejtësitë e BE-së në raport me Kosovën dhe rajonin. “Republika e Kosovës e meriton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved