ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 03:46

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, ja kush e zëvendëson Arta Markun
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 15:25
Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. Kundër Çelës kanë votuar vetëm 2 deputetë, ndërsa 10 të tjerë kanë ...

Kuvendi zgjedh Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 15:27
Kuvendi ka votuar për Olsian Çelën si Prokuror të Përgjithshëm. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë merrnin pjesë ...

Olsian Çela merr 101 vota në kuvend, zgjidhet Kryeprokurori i ri
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 15:33
Olsian Çela është zgjedhur Prokurori i ri i Përgjithshëm I vendit. Çela mori 101 vota në Parlament gjatë seancës së kësaj të enjte. Vetëm 2 deputete votuan kundër emrit të tij ndërsa 10 të tjerë abstenuan. Ndërkohe për ...

Gara për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, ja për cilin kandidat ka votuar grupi i PS
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 10:32
TIRANE Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në ...

U miratua me 101 vota, Olsian Çela mbërrin në Kuvend
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...
ABCNews | 05-Dec-2019 15:33
Ka mbërritur në Kuvend kandidati fitues për postin e Prokurorit të Përgjithshëm, Olsjan Çela. Siç shihet edhe ne foto, tashmë Kryeprokurori, po ndjek seancën parlamentare për zgjedhjen e Kryeprokurorit të ri. Mësohet se ...

Rama ‘lëshon’ Arta Markun, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror i Shqipërisë
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...
Lapsi | 05-Dec-2019 15:30
Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi. Olsian Çela e nisi karrierën e tij në vitin 2001, pasi u diplomua ...

Kuvendi, një minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi thirrje për bashkëpunim opozitës
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 10:38
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...

Grupi i PS-së merr vendimin për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 10:29
Ditën e sotme parlamenti do të votojë për të zgjedhur kryeprokurorin e ri dhe i pari në listë është Olsian Çela. Grupi parlamentar i PS-së është mbledhur para seancës dhe kanë vendosur që në mënyrë unanime të votohet ...

Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë
Për Arta Markun Kuvendi ka votuar me 11 pro 22 kundra dhe 78 abstenim, e ndërsa për Fatjona Memcaj 8 kanë qenë pro 16 kundër dhe 87 abstenim. Kush është Olsian Çela? Olsian Çela e nisi karrierën në vitin 2001, pas ...
Lajminet | 05-Dec-2019 15:37
Për Arta Markun Kuvendi ka votuar me 11 pro 22 kundra dhe 78 abstenim, e ndërsa për Fatjona Memcaj 8 kanë qenë pro 16 kundër dhe 87 abstenim. Kush është Olsian Çela? Olsian Çela e nisi karrierën në vitin 2001, pas ...

Kuvendi zgjedh prokurorin e ri të Përgjithshëm
Kuvendi ka votuar sot për Kryeprokurorin e ri. Mazhoranca dhe opozita e re bashkuan votat dhe me 101 vota pro, 2 kundra 10 abstenim, miratuan kandidaturën e Olsian Çelës si Prokuror të ri i Përgjithshëm. Çela do të ...
Politiko | 05-Dec-2019 15:36
Kuvendi ka votuar sot për Kryeprokurorin e ri. Mazhoranca dhe opozita e re bashkuan votat dhe me 101 vota pro, 2 kundra 10 abstenim, miratuan kandidaturën e Olsian Çelës si Prokuror të ri i Përgjithshëm. Çela do të ...

Olsjan Çela zgjidhet prokurori i ri i Përgjithshëm
Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Deputetët kanë votuar edhe për kandidaturat e tjera ku Arta Marku ka marrë 11 vota pro, 22 kundër, 78 ...
RTSH | 05-Dec-2019 15:33
Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë me votat pro të 101 deputetëve. Deputetët kanë votuar edhe për kandidaturat e tjera ku Arta Marku ka marrë 11 vota pro, 22 kundër, 78 ...

EMRI / Zgjidhet Kryeprokurori i ri i Shqipërisë: Sa vota mori secili kandidat
Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim kandidaturën e tij për të qenë në krye të akuzës në Shqipëri. Ndërkohë, Arta Marku mori 11 vota ...
ABCNews | 05-Dec-2019 15:24
Olsian Çela është zgjedhur Kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Kuvendi miratoi me 101 vota pro dhe 2 kundër dhe 10 abstenim kandidaturën e tij për të qenë në krye të akuzës në Shqipëri. Ndërkohë, Arta Marku mori 11 vota ...

Me 101 vota pro dhe 2 kundër, Olsian Çela zgjidhet Kryeprokuror
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur sot Olsian Çelën si pasues të Arta Markut. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë ...
Gazeta Dita | 05-Dec-2019 15:30
Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur sot Olsian Çelën si pasues të Arta Markut. Prokurori i ri i Përgjithshëm është zgjedhur me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim. Çela ishte i pari në listën e KLP, ndërsa në garë ...

Zgjidhet kryeprokurori i ri i Përgjithshëm
Më 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm i Shqipërisë. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë në seancën e ditës së sotme. Çela ishte i pari në listë nga tre kandidaturat, ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 15:30
Më 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim, Olsjan Çela është prokurori i ri i Përgjithshëm i Shqipërisë. Ai u zgjodh nga Kuvendi i Shqipërisë në seancën e ditës së sotme. Çela ishte i pari në listë nga tre kandidaturat, ...

Gara për Kryeprokurorin, zbulohet për cilin kandidat ka votuar grupi i PS
Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në listën e ...
Lapsi | 05-Dec-2019 10:46
Grupi i PS ka vendosur të votojë Olsian Çelën për postin e prokurorit të përgjithshëm. Në mbledhjen e zhvilluar pak caste më parë në selinë e PS-së, socialistët kanë vendosur të votojnë kandidatin e parë në listën e ...

LAJMI I FUNDIT/ Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri, Olsian Çela merr detyrën
Kuvendi ka zgjedhur sot kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. MEDIAL.mk
Medial | 05-Dec-2019 15:27
Kuvendi ka zgjedhur sot kryeprokurorin e ri. Me 101 vota pro, është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Përgjithshme Oslian Çela. MEDIAL.mk

PS vendos/ Ja kë do të votojë për kryeprokuror!
Ditën e sotme është mbledhur grupi parlamentar i Partisë Socialiste, para seancës plenare, ku është marrë vendimi për emrin që do të votohet për kryeprokuror. Sipas “Bw” PS, ka vendosur që të votojë Olsian Çelën për ...
Dritare | 05-Dec-2019 12:05
Ditën e sotme është mbledhur grupi parlamentar i Partisë Socialiste, para seancës plenare, ku është marrë vendimi për emrin që do të votohet për kryeprokuror. Sipas “Bw” PS, ka vendosur që të votojë Olsian Çelën për ...

Kryeprokurori i ri/ Partia Socialiste vendos për Olsian Çelën
Kuvendi do të votojë sot Kryeprokurorin e Përgjithshëm. Televizionet informative raportojnë se grupi socialist është mbledhur mëngjesin e sotëm duke vendosur që votat e PS të shkojnë për Çelën. PS i duhen 84 vota për të ...
Politiko | 05-Dec-2019 10:58
Kuvendi do të votojë sot Kryeprokurorin e Përgjithshëm. Televizionet informative raportojnë se grupi socialist është mbledhur mëngjesin e sotëm duke vendosur që votat e PS të shkojnë për Çelën. PS i duhen 84 vota për të ...

Kuvendi, një minutë heshtje për viktimat e tërmetit, Ruçi thirrje për bashkëpunim opozitës
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...
Medial | 05-Dec-2019 10:40
Kuvendi i Shqipërisë seancën e kësaj të enjteje e ka nisur me një minutë heshtje ndaj viktimave që humbën jetën nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Në seancën e sotme pritet të zgjidhet edhe kryeprokurori, ku në garë për ...

Kuvendi zgjedh sot kryeprokurorin e ri të vendit
Kuvendi i Shqipërisë këtë të enjte pritet që të vendosë për kryprokurorin e ri të Përgjithshëm të vendit, me një mandat 7 vjeçar. Në seancën e sotme plenare kuvendi ka përfshirë në agjendën e punimeve të ditës së enjte ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 09:14
Kuvendi i Shqipërisë këtë të enjte pritet që të vendosë për kryprokurorin e ri të Përgjithshëm të vendit, me një mandat 7 vjeçar. Në seancën e sotme plenare kuvendi ka përfshirë në agjendën e punimeve të ditës së enjte ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved