ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:56

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin

Meta takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kurtin
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.
Top Channel | 05-Dec-2019 12:42
Presidenti Ilir Meta ka qenë ditën e djeshme në Kosovë, ku fillimisht vizitoji kampin ku po qëndrojnë të prekurit nga tërmeti në Prizren.

“Gafa” e qëllimshme e Metës: Kurti e Mustafa ende pa vendimmarje, presidenti falenderim plot pikëpyetje
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:37
Presidenti Meta iu është rikthyer delarimeve plot pikëpyetje në rrafshin politik, edhe pse me në fokus tërmetin. Pas një vizite në kryeqytetin kosovar, Meta tha se ka falenderuar dyshen qeverisëse në pritje, ...

“I falënderova për solidaritetin që treguan me ndihma për të prekurit nga tërmeti”, Meta tregon detaje nga takimi me Kurtin dhe Mustafën
Presidenti Ilir Meta gjatë një takimi që pati dje me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Isa Mustafën e LDK-së i ka falënderuar për solidaritetin që kanë treguar në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti. ...
BalkanWeb | 05-Dec-2019 09:32
Presidenti Ilir Meta gjatë një takimi që pati dje me kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Isa Mustafën e LDK-së i ka falënderuar për solidaritetin që kanë treguar në mbështetje të familjeve të prekura nga tërmeti. ...

“Një moment nga e shkuara”, Mero Baze ironizon LDK-në: Nxjerr Vjosën për të marrë vota e pastaj Isën për të bërë pazarin
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...
GazetaTema | 05-Dec-2019 11:07
Gazetari Mero Baze ka ironizuar zhvillimet e fundit politike në kryesinë e Lëvizjes Demokratike të Kosovës dhe rolin që po luan lideri aktual Isa Mustafa në formimin e koalicionit. Duke sjellë një histori nga e shkuara ...

Presidenti Meta falënderon Albin Kurtin dhe Isa Mustafën për ndihmën pas tragjedisë së 26 nëntorit: Kosova, shembull i mirëqeverisjes
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...
Telegraf | 05-Dec-2019 09:23
Ditën e djeshme Presidenti i vendit Ilir Meta, ishte në Prishtinë, ku u takua me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Nëpërmjet një reagimi në Facebook Presidenti i vendit i ...

Meta takon Kurtin e Mustafën: Kosova ka mundësi të jetë shembull i mirëqeverisjes
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...
VizionPlus | 05-Dec-2019 08:59
Presidenti Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Prishtinë ku vlerësoi Forcat e Sigurisë së Kosovës dhe njësitë e specializuara të kërkim-shpëtimit per ndihmen e madhe te dhene ne operacionet ne Durres pas termetit ...

Meta pas takimit me Kurtin e Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes në rajon
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...
Telegrafi | 05-Dec-2019 09:32
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar për vizitë në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takime edhe liderin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Meta ka thënë se ju ka uruar fitoren në ...

?Haziri: Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim në mënyrë që në qeverinë LVV-LDK mos të ketë ‘bomba të kurdisura’
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka deklaruar se kanë punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar një kapitull të bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK-së dhe LVV-së. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë ...
Telegrafi | 04-Dec-2019 23:31
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka deklaruar se kanë punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar një kapitull të bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK-së dhe LVV-së. Përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë ...

Meta falenderon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një shembull i mirëqeverisjes
Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Meta shprehet se i ka falenderuar ata për solidaritetin e treguar dhe ...
ABCNews | 05-Dec-2019 08:53
Presidenti Ilir Meta ishte dje në Prishtin, ndërsa është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti dhe kryetarin e LDK Isa Mustafa. Meta shprehet se i ka falenderuar ata për solidaritetin e treguar dhe ...

Mustafa njofton ambasadorin Heldt për rrjedhën e bisedimeve me VV-në
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kumtesa nga LDK Mustafa ...
Koha.net | 05-Dec-2019 15:15
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kumtesa nga LDK Mustafa ...

Përfundon takimi i Mustafës më deputetët e rijnë të LDK-së, askush nuk thotë as një fjalë
Ka përfunduar takimi mes Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe deputetëve të rijnë të zgjedhur nga votat e 6 tetorit. Ky takim ndonëse ishte lajmëruar që të filloj në ora 14:00, kishte filluar në ora 13:30 minuta, ...
Medial | 05-Dec-2019 15:15
Ka përfunduar takimi mes Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe deputetëve të rijnë të zgjedhur nga votat e 6 tetorit. Ky takim ndonëse ishte lajmëruar që të filloj në ora 14:00, kishte filluar në ora 13:30 minuta, ...

Ambasadori gjerman i shkon në zyre Mustafës, flasin për marrëveshjen e koalicionit me VV-në
Kryetari Mustafa e falënderoi Ambasadorin Heldt për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë Gjermania Kosovës në të gjitha proceset. Poshtu kryetari Mustafa e njoftoi Heldt për rrjedhën e bisedimeve me ...
Lajminet | 05-Dec-2019 15:15
Kryetari Mustafa e falënderoi Ambasadorin Heldt për bashkëpunimin dhe përkrahjen e vazhdueshme që i ka dhënë Gjermania Kosovës në të gjitha proceset. Poshtu kryetari Mustafa e njoftoi Heldt për rrjedhën e bisedimeve me ...

LDK-ja del me komunikatë për vizitën e ambasadorit gjerman, aty ishte edhe Vjosa Osmani
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:15
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i shoqëruar nga nënkryetarja Vjosa Osmani dhe anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Kryetari Mustafa e falënderoi ...

Haxhiu: President mund ta bëjmë dikë që nuk është as në VV as në LDK
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit ...
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 15:14
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit ...

Përfundon takimi i Mustafës me deputetët e rinjë të LDK-së, askush nuk thotë as një fjalë
Ka përfunduar takimi mes Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe deputetëve të rinjë të zgjedhur nga votat e 6 tetorit. Ky takim ndonëse ishte lajmëruar që të filloj në ora 14:00, kishte filluar në ora 13:30 minuta, ...
Arbresh | 05-Dec-2019 15:14
Ka përfunduar takimi mes Kryetarit të LDK-së Isa Mustafa dhe deputetëve të rinjë të zgjedhur nga votat e 6 tetorit. Ky takim ndonëse ishte lajmëruar që të filloj në ora 14:00, kishte filluar në ora 13:30 minuta, ...

Deputetja e VV’së: Bëjmë marrëveshje me LDK’në, jo për Presidentin
Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pas bisedimeve për harmonizimin e programit qeverisës në kuadër të grupeve punuese për të cilin janë deklaruar se janë dakorduar 100 për qind, dy partitë nuk po arrijnë të ...
Gazeta Express | 05-Dec-2019 15:14
Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës pas bisedimeve për harmonizimin e programit qeverisës në kuadër të grupeve punuese për të cilin janë deklaruar se janë dakorduar 100 për qind, dy partitë nuk po arrijnë të ...

Isa Mustafa takon deputetët e LDK-së, s’dihet se çka diskutuan!
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, për një orë i ka mbajtur në takim deputetët e rinj të kësaj partie të zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit. Deputetët kanë dalë nga selia e partisë mirëpo askush prej ...
Indeks Online | 05-Dec-2019 15:05
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, për një orë i ka mbajtur në takim deputetët e rinj të kësaj partie të zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit. Deputetët kanë dalë nga selia e partisë mirëpo askush prej ...

Haxhiu: Po marrëveshje me LDK-në, por jo të futet posti i Presidentit
Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit. ...
EkonomiaOnline | 05-Dec-2019 15:04
Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit. ...

Përfundon takimi i Mustafës me deputetët e rinj, askush nuk deklarohet për medie
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka takuar deputetët e rinj të kësaj partie të zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit. Pas këtij takimi askush nuk u deklarua për medie për atë që u diskutua.
Gazeta Observer | 05-Dec-2019 15:01
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka takuar deputetët e rinj të kësaj partie të zgjedhur në zgjedhjet e 6 tetorit. Pas këtij takimi askush nuk u deklarua për medie për atë që u diskutua.

Albulena Haxhiu: Po marrëveshje me LDK-në, por jo të futet posti i Presidentit
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 ...
Zeri | 05-Dec-2019 15:01
Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e madhe për arritjen e koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet dy partive fituese nga zgjedhjet e 6 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved