ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/08/2020 03:33

Tërmeti nuk u mat në Durrës/ Aksilograma e 26 nëntorit nuk është regjistruar

Tërmeti nuk u mat në Durrës/ Aksilograma e 26 nëntorit nuk është regjistruar
Aksilograma e tërmetit të 26 nëntorit nuk është regjistruar ne stacionin e Durrësit.
Top Channel | 03-Dec-2019 18:42
Aksilograma e tërmetit të 26 nëntorit nuk është regjistruar ne stacionin e Durrësit.

Sizmologu Duni: Nga e shtuna vërejmë qetësim të situatës
“Me duhet ta konfirmoj kete. Kemi vene re qe nga e shtuna ne darke qe kemi nje qetesim te pasgoditjeve dhe kemi nga nje termet te shkalles 4.5 dhe 4.4 te shkalles Richter. Pra pas nje situate qetesuese ndodh nje termet ...
ikub.al | 03-Dec-2019 10:12
“Me duhet ta konfirmoj kete. Kemi vene re qe nga e shtuna ne darke qe kemi nje qetesim te pasgoditjeve dhe kemi nga nje termet te shkalles 4.5 dhe 4.4 te shkalles Richter. Pra pas nje situate qetesuese ndodh nje termet ...

Tërmetet ‘zhvendosen’ në Vlorë, magnituda 3.4
Një tërmet është ndjerë ketë të martë me magnitudë 3.4 Ndërkohë epiqendra ësht zhvendosur nga Durrësi drejt Vlorës.
GazetaTema | 03-Dec-2019 11:20
Një tërmet është ndjerë ketë të martë me magnitudë 3.4 Ndërkohë epiqendra ësht zhvendosur nga Durrësi drejt Vlorës.

Dy tërmete godasin Vlorën
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqendër këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...
Telegraf | 03-Dec-2019 11:40
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqendër këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...

Një tjetër tërmet lëkund vendin pas mesnatës, sa ishte magnituda dhe epiqendra
mVazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 08:56
mVazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter. Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe ...

Vazhdojnë paslëkunjdet, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra e lëkundjeve të fundit
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.
Top Channel | 03-Dec-2019 00:45
Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit.

Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës, magnituda 4.4 rihter
Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në orën 00:23 në Tiranë dhe Durrës. Magnituda e këtij tërmeti ka qenë 4.4 rihter.
Telegraf | 03-Dec-2019 08:47
Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në orën 00:23 në Tiranë dhe Durrës. Magnituda e këtij tërmeti ka qenë 4.4 rihter.

Aktivistja Edlira Gjoni: Në atë fshat nuk janë ofruar ndihma, midis tyre është një foshnje pesë muajshe
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Që mëngjesin e 26 nëntorit kur Shqipëria u prek nga tërmeti i fuqishëm me magnitutë 6.4 të shkallës Rihter.

Vijojnë paslëkundjet, një tërmet 4.4 ballë lëkund vendin pas mesnatës
Pas tërmetit të 26 nëntorit me dhjetëra viktima, vendi ynë ka qenë nën presionin e paslëkundjeve që sipas sizmiologëve është një fenomen normal që ndodh pas çdo termeti me me përmasa, 6.3 ballë. Një tjetër termet me ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 08:07
Pas tërmetit të 26 nëntorit me dhjetëra viktima, vendi ynë ka qenë nën presionin e paslëkundjeve që sipas sizmiologëve është një fenomen normal që ndodh pas çdo termeti me me përmasa, 6.3 ballë. Një tjetër termet me ...

Tërmet në Vlorë
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa thellësia ishte 40 kilometra. Kujtojmë se tërmeti shkatërrues që goditi vendin më 26 nëntor la pas 52 të vdekur si dhe mbi 700 të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 11:14
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa thellësia ishte 40 kilometra. Kujtojmë se tërmeti shkatërrues që goditi vendin më 26 nëntor la pas 52 të vdekur si dhe mbi 700 të ...

Dy tërmete godasin Vlorën
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqënder këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...
Lapsi | 03-Dec-2019 11:31
Dy lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar në vend, ndërsa epiqënder këtë herë nuk ka qenë më Durrësi. Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:51 me magnitudë, përkatësisht 3.4 dhe 3.5 righter, ndërsa epiqendër e tyre ...

Masat që Kili ndërmori pas tërmetit shkatërrimtar në 1960
Tërmeti më i fuqishëm në historinë e regjistrimeve është ai i 22 majit 1960 në jug të Kilit. Lëkundja e magnitudës 9.5 do të merrte emrin e qytetit më të prekur prej saj, Valdivia, ku u vranë gati 1655 persona, u ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 18:33
Tërmeti më i fuqishëm në historinë e regjistrimeve është ai i 22 majit 1960 në jug të Kilit. Lëkundja e magnitudës 9.5 do të merrte emrin e qytetit më të prekur prej saj, Valdivia, ku u vranë gati 1655 persona, u ...

Tërmeti me magnitudë 6.0 godet Kilin
Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi të martën herët brigjet e Kilit verior, por nuk pati raportime për dëme. Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së tha që tërmeti u regjistrua në 3:46 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 17:30
Një tërmet me magnitudë 6.0 goditi të martën herët brigjet e Kilit verior, por nuk pati raportime për dëme. Sondazhi Gjeologjik i Sh.B.A-së tha që tërmeti u regjistrua në 3:46 të mëngjesit me orën lokale në një thellësi ...

Tjetër lëkundje tërmeti, zhvendoset epiqendra
Pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, toka duket se ende nuk ka gjetur qetësi. Pasgoditjet kanë qenë me mijëra këto ditë, ndërsa itensitei ka ardhur në rënie. Një tjetër lëkundje është regjistruar pak ...
ABCNews | 03-Dec-2019 11:16
Pas tërmetit të fortë që goditi vendin më 26 nëntor, toka duket se ende nuk ka gjetur qetësi. Pasgoditjet kanë qenë me mijëra këto ditë, ndërsa itensitei ka ardhur në rënie. Një tjetër lëkundje është regjistruar pak ...

Toka vazhdon dridhjet, Qendra Evropiane e Sizmiologjisë tregon ku janë zhvendosur tërmetet në botë
Postuar: 03/12/2019 - 16:10 Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të ...
Sot.Al | 03-Dec-2019 16:12
Postuar: 03/12/2019 - 16:10 Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të ...

Tërmeti me magnitudë 6 trondit këtë vend, frikë për Cunami
Shqipëria nuk është e vetmja që po përballet me një situatë të vështirë nga tërmetet. Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 të shkallës Richter ra pak më parë në zonën bregdetare të Tarapacas në Kili duke shkaktuar ...
ABCNews | 03-Dec-2019 11:16
Shqipëria nuk është e vetmja që po përballet me një situatë të vështirë nga tërmetet. Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.0 të shkallës Richter ra pak më parë në zonën bregdetare të Tarapacas në Kili duke shkaktuar ...

Lëkundjet e tokës tani në Vlorë (FOTO)
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.
Ina-Online | 03-Dec-2019 15:27
Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë. Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa magnituda ishte 3.4.

Toka dridhet/ Raporte për më shumë tërmete në botë
Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të hënës, qendra ...
Aktuale.MK | 03-Dec-2019 14:00
Toka vazhdon të dridhet. Nga shumë pjesë të botës vijnë lajme për tërmete me intensitet të lartë.Më e fundit, është regjistruar pranë ishujve Andreanof në SHBA, me manjitudë 6.1. Gjatë të hënës, qendra ...

Vlora goditet nga dy tërmete të forta brenda 10 minutash
Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy......
Zeri | 03-Dec-2019 13:18
Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy......

Vlora goditet nga dy tërmete të forta brenda 10 minutash
Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy tërmete. Një tërmet me magnitudë prej 3.5 ...
Lajminet | 03-Dec-2019 12:55
Që nga 26 nëntori kur Shqipëria u godit nga një tërmet prej 6.4 shkallë të Rihterit, nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës. Para gjysmë ore Vlora është goditur nga dy tërmete. Një tërmet me magnitudë prej 3.5 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved