ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/08/2020 03:02

“NATO ka pësuar vdekje klinike të trurit”, Trump: Makron ka fyer rëndë organizatën ushtarake më të fuqishme në botë

“NATO ka pësuar vdekje klinike të trurit”, Trump: Makron ka fyer rëndë organizatën ushtarake më të fuqishme në botë
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë se ...
BalkanWeb | 03-Dec-2019 17:10
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë se ...

“Zbutet” Putin: Rusia e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 17:45
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...

Stoltenberg: NATO do t’i përgjigjet një sulmi kundër Polonisë dhe vendeve balltike
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet balltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 15:25
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet balltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...

Putin thotë se Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO’n
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 19:18
Rusia është e gatshme të bashkëpunojë me NATO-n, pavarësisht sjelljes së saj të vrazhdë, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin, në momentin e një samiti të Aleancës Atlantike që shënon 70-vjetorin e saj. “Ne e ...

?Stoltenberg: NATO do t’i përgjigjet një sulmi kundër Polonisë dhe vendeve baltike
“Nëpërmjet një pranie të madhe të forcave të NATO-s në Poloni dhe në vendet balltike ne i dërgojmë një sinjal të fortë Rusisë. Nëse ka një sulm kundër Polonisë dhe vendeve balltike, është e gjithë aleanca që do të ...
Lajminet | 03-Dec-2019 19:09
“Nëpërmjet një pranie të madhe të forcave të NATO-s në Poloni dhe në vendet balltike ne i dërgojmë një sinjal të fortë Rusisë. Nëse ka një sulm kundër Polonisë dhe vendeve balltike, është e gjithë aleanca që do të ...

Stoltenberg: NATO do t’i përgjigjet një sulmi kundër Polonisë dhe vendeve baltike
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet baltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...
Kosova Press | 03-Dec-2019 19:03
NATO nuk e konsideron Rusinë si armike, por do të kundërpërgjigjet nëse kjo e fundit sulmon Poloninë dhe vendet baltike, theksoi sot sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg në një intervistë për të ...

Makron: Unë ende mendoj se NATO është në një gjendje të “vdek*jes klinike”
Londër, 3 dhjetor – Presidenti francez, Emanuel Makron sot e përsëriti qëndrimin se NATO është në një gjendje të “vdekjes klinike”. Në zhgënjim të madh të anëtarëve të Aleancës, ai këtë e tha në prag të samitit të kësaj ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 18:45
Londër, 3 dhjetor – Presidenti francez, Emanuel Makron sot e përsëriti qëndrimin se NATO është në një gjendje të “vdekjes klinike”. Në zhgënjim të madh të anëtarëve të Aleancës, ai këtë e tha në prag të samitit të kësaj ...

Macroni nuk ndryshon qëndrim për “vdekjen e trurit të NATO-s”
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha sot se u qëndron prapa deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje “të vdekjes klinike” dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore. Në ...
Koha.net | 03-Dec-2019 18:33
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha sot se u qëndron prapa deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje “të vdekjes klinike” dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore. Në ...

Trump: Presidenti francez ka fyer NATO-n
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 18:27
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë ...

Trump, Macron pajtohen për rritjen e buxhetit të mbrojtjes nga anëtarët e NATO-s
Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai francez, Emmanuel Macron u takuan në Londër një një klimë të nderë, pas komenteve të zotit Macron se NATO-ja po përjeton “vdekje klinike” dhe pasi zoti Trump e kritikoi atë për ...
Zeri Amerikes | 03-Dec-2019 18:12
Presidenti amerikan Donald Trump dhe ai francez, Emmanuel Macron u takuan në Londër një një klimë të nderë, pas komenteve të zotit Macron se NATO-ja po përjeton “vdekje klinike” dhe pasi zoti Trump e kritikoi atë për ...

Presidenti Trump: Macron me deklaratat e tij ka fyer NATO-n
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar homologun e tij francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATON si “klinikisht të vdekur”. Në reagimin e tij Trump është shprehur se komentet e ...
VizionPlus | 03-Dec-2019 14:18
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka kritikuar homologun e tij francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATON si “klinikisht të vdekur”. Në reagimin e tij Trump është shprehur se komentet e ...

Macron akuzon Turqinë se po bashkëpunon me aleatët e ISIS-it
Presidenti i Francës Emmanuel Macron akuzoi sot Turqinë për bashkëpunim me aleatët e Shtetit Islamik dhe tha se Ankaraja duhet të pastrojë këto paqartësi gjatë takimeve të kësaj jave.
Kosova Press | 03-Dec-2019 18:12
Presidenti i Francës Emmanuel Macron akuzoi sot Turqinë për bashkëpunim me aleatët e Shtetit Islamik dhe tha se Ankaraja duhet të pastrojë këto paqartësi gjatë takimeve të kësaj jave.

Trump: Presidenti francez ka fyer NATO-n
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë ...
Alsat-M | 03-Dec-2019 18:06
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po përjeton “një vdekje klinike të trurit”, duke thënë ...

“Truri i NATO-s ka vdekur”, Trump shpërthen ndaj Macron në samit
Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi homologun e tij francez Emmanuel Macron se komenti i tij se “truri i NATO-s ka vdekur” ishte i shpifur. Trump ndodhet në Londër në Samitin që shënon 70 vjetorin e aleancës ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 17:57
Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi homologun e tij francez Emmanuel Macron se komenti i tij se “truri i NATO-s ka vdekur” ishte i shpifur. Trump ndodhet në Londër në Samitin që shënon 70 vjetorin e aleancës ...

“Vdekja e trurit të NATO-s”, Macron nuk ndryshon qëndrim
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai mbetet pranë deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje "vdekje të trurit" dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore.
Kosova Press | 03-Dec-2019 17:54
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai mbetet pranë deklarimeve të tij të mëhershme se NATO është në një gjendje "vdekje të trurit" dhe se Aleanca duhet të jetë e qartë për qëllimin e saj parësore.

Maqedonia e Veriut merr pjesë në Takimin e Liderëve të NATO-s
Zoran Zaev, kryeministri i parë i vendit i cili po merr pjesë në Takimin e Liderëve të NATO-s në Londër theksoi nevojën që NATO të angazhohet për t’iu dhënë fund konflikteve në shtete të ndryshme të botës. Zaev dhe ...
Albportali | 03-Dec-2019 17:45
Zoran Zaev, kryeministri i parë i vendit i cili po merr pjesë në Takimin e Liderëve të NATO-s në Londër theksoi nevojën që NATO të angazhohet për t’iu dhënë fund konflikteve në shtete të ndryshme të botës. Zaev dhe ...

NATO-s i ka vdekur truri/ Ja si i përgjigjet Trump, Macron-it!
Në një samit që po zhvillohet në Londër, në 70-vjetorin e krijimit të aleancës ushtarake perëndimore, NATO, presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka komentuar deklaratat e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili ...
Dritare | 03-Dec-2019 17:12
Në një samit që po zhvillohet në Londër, në 70-vjetorin e krijimit të aleancës ushtarake perëndimore, NATO, presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka komentuar deklaratat e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili ...

Putin: Zgjerimi i NATO-s, kërcënim për Rusinë
Presidenti rus, Vlladimir Putin, ka thënë sot se zgjerimi i NATO-s paraqet kërcënim për sigurinë e Rusisë. Putini, duke folur në një takim të liderëve ushtarakë rusë në resortin turistik të Detit të Zi rus në Soçi, tha ...
Koha.net | 03-Dec-2019 16:48
Presidenti rus, Vlladimir Putin, ka thënë sot se zgjerimi i NATO-s paraqet kërcënim për sigurinë e Rusisë. Putini, duke folur në një takim të liderëve ushtarakë rusë në resortin turistik të Detit të Zi rus në Soçi, tha ...

Trump: Presidenti francez ka fyer NATO-n
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po prjeton një “një vdekje klinike të trurut”, duke thënë ...
Aktuale.MK | 03-Dec-2019 16:45
Presidenti amerikan, Donald Trump, kritikoi të martën presidentin francez Emmanuel Macron për komentet e tij në të cilat e përshkroi NATO-n si një organizatë që po prjeton një “një vdekje klinike të trurut”, duke thënë ...

Samiti i NATO-s nis me përçarje midis aleatëve
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump në Samitin e NATO-s. Udhëheqësit e NATO-s u mblodhën të martën në një samit dyditësh në Londër, për të shënuar 70-vjetorin e ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 16:24
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dhe presidenti i SHBA-së, Donald Trump në Samitin e NATO-s. Udhëheqësit e NATO-s u mblodhën të martën në një samit dyditësh në Londër, për të shënuar 70-vjetorin e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved