ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/08/2020 03:48

Zaev: Anëtarësimi në NATO është aspiratë e shumë gjeneratave

Zaev: Anëtarësimi në NATO është aspiratë e shumë gjeneratave
Kryeministri Zoran Zaev, në Samitin e NATO-s nv Londër tha se “si anëtar i ri i NATO-s, sjellim kontribut pozitiv për stabilitetin dhe prosperitetin e Ballkanit Perëndimor”. “Ne do të vazhdojmë t’i zbatojmë parimet dhe ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 18:51
Kryeministri Zoran Zaev, në Samitin e NATO-s nv Londër tha se “si anëtar i ri i NATO-s, sjellim kontribut pozitiv për stabilitetin dhe prosperitetin e Ballkanit Perëndimor”. “Ne do të vazhdojmë t’i zbatojmë parimet dhe ...

ANALIZA: 70 vjetori e gjen NATO-n me nerva të tendosura
Ndërkohë që për Maqedoninë e Veriut takimi i NATO-s në Londër është shumë i rëndësishëm, sepse ka të bëjë me anëtarësinë e saj, për vende të tjera çështja më kryesore është të shmangen konfliktet. Fakti që në takimin e ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 11:03
Ndërkohë që për Maqedoninë e Veriut takimi i NATO-s në Londër është shumë i rëndësishëm, sepse ka të bëjë me anëtarësinë e saj, për vende të tjera çështja më kryesore është të shmangen konfliktet. Fakti që në takimin e ...

Pjesëmarrja kineze në rrjetin 5G të Maqedonisë së Veriut problematike, Qeveria do të reagojë
Londër, 3 dhjetor – Edhe pse nuk është kusht për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO hapen çështje rreth sigurisë dhe ndikimin kinez në zhvillimin e rrjetit 5G dhe infrastrukturën digjitale në vend, konfirmuan ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 19:15
Londër, 3 dhjetor – Edhe pse nuk është kusht për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO hapen çështje rreth sigurisë dhe ndikimin kinez në zhvillimin e rrjetit 5G dhe infrastrukturën digjitale në vend, konfirmuan ...

Zaev: Anëtarësimi në NATO do të thotë siguri dhe stabilitet
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BE-së, anëtare të Grupit të ...
Albportali | 03-Dec-2019 17:42
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BE-së, anëtare të Grupit të ...

Delegacioni qeveritar në Londër u takua me ish-funksionarë të NATO-s dhe BE-së, anëtarë të Grupit të Ohrit
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BEsë, anëtare të Grupit të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 13:45
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BEsë, anëtare të Grupit të ...

Zaev: BE bëri padrejtësi ndaj Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...
Arbresh | 03-Dec-2019 16:54
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...

Maqedonia në NATO, Zaev: Po e realizojmë vendimin tonë strategjik të vitit 1993
Delegacioni qeveritar maqedonas, të cilin e kryeson kryeministri i vendit Zoran Zaev, para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, zhvilloi takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BE-së, ...
Koha.net | 03-Dec-2019 16:33
Delegacioni qeveritar maqedonas, të cilin e kryeson kryeministri i vendit Zoran Zaev, para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, zhvilloi takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BE-së, ...

Zaev në Londër i dhuroi Stoltenbergut verë nga Maqedonia e Veriut
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, i cili e kryeson delegacionin qeveritar në Samitin e NATO-s në Londër, në të cilin shënohet 70-vjetori i Aleancës, sot në ditën e parë të tubimit të ...
Medial | 03-Dec-2019 16:33
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, i cili e kryeson delegacionin qeveritar në Samitin e NATO-s në Londër, në të cilin shënohet 70-vjetori i Aleancës, sot në ditën e parë të tubimit të ...

Zaev: BE bëri padrejtësi ndaj Maqedonisë së Veriut
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 16:06
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...

Radev: Mbrojtja e hapësirës ajrore të Maqedonisë së Veriut është borxh i Bullgarisë
“Bullgaria nuk duhet të humbasë mundësinë historike që ta mbrojë hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, deklaroi sot presidenti bullgar Rimen Radev në Sofje, para nisjes për në Londër ku merr pjesë në ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 12:30
“Bullgaria nuk duhet të humbasë mundësinë historike që ta mbrojë hapësirën ajrore të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, deklaroi sot presidenti bullgar Rimen Radev në Sofje, para nisjes për në Londër ku merr pjesë në ...

Zaev me selfie nga Londra: Po realizojmë ëndrrën e gjeneratave tona… (FOTO)
Kryeministri Zoran Zaev nuk ka të ndalur me lajmet që po përcjell nga Samiti i NATO-s në Londër, ku ai po qëndron me një delegacion qeveritar. Por përpos kësaj, Zaev ka përzgjedhur edhe një selfie me një porosi nga ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 15:52
Kryeministri Zoran Zaev nuk ka të ndalur me lajmet që po përcjell nga Samiti i NATO-s në Londër, ku ai po qëndron me një delegacion qeveritar. Por përpos kësaj, Zaev ka përzgjedhur edhe një selfie me një porosi nga ...

Zaev: E realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë, po bëhemi anëtarja e 30 e NATO-s
Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 15:13
Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri Zoran Zaev në profilin e tij në ...

Zaev: E realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë, po bëhemi anëtarja e 30 e NATO-s
Londër, 3 dhjetor – Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri Zoran Zaev në ...
Koha.mk | 03-Dec-2019 15:12
Londër, 3 dhjetor – Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri Zoran Zaev në ...

Zaev: E realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë, po bëhemi anëtarja e 30 e NATO-s
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri ...
Medial | 03-Dec-2019 15:09
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Po e realizojmë ëndrrën e shumë gjeneratave të qytetarëve tonë – po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerë më të fuqishëm nga bota demokratike, ka shkruar sot kryeministri ...

Zaev beson se Maqedonia e Veriut do të arrijë dy për qind të BPV-së për mbrojtje para vitit 2024
Kryeministri Zoran Zaev në konferencën “NATO-ja angazhohet”, porositi se Maqedonia e Veriut, e cila në muajt e ardhshëm duhet të bëhet anëtare me të drejtë të plotë në Aleancë, do ta arrijë shkallën prej dy për qind të ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 15:00
Kryeministri Zoran Zaev në konferencën “NATO-ja angazhohet”, porositi se Maqedonia e Veriut, e cila në muajt e ardhshëm duhet të bëhet anëtare me të drejtë të plotë në Aleancë, do ta arrijë shkallën prej dy për qind të ...

Zaev me selfi nga Londra: Po realizojmë ëndrrën, po bëhemi anëtare e NATO-s
Kryeministri Zoran Zaev ka publikuar një selfi nga Londra, ku po merr pjesë në takimin e liderëve të NATO-s në Londër. “Po realizojmë ëndrrën e gjeneratave tona- po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerët më të ...
Shenja | 03-Dec-2019 14:55
Kryeministri Zoran Zaev ka publikuar një selfi nga Londra, ku po merr pjesë në takimin e liderëve të NATO-s në Londër. “Po realizojmë ëndrrën e gjeneratave tona- po bëhemi anëtare e NATO-s, në aleancë me partnerët më të ...

Zaev beson se Maqedonia e Veriut do të arrijë dy për qind të BPV-së për mbrojtje para vitit 2024
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në konferencën “NATO-ja angazhohet”, porositi se Maqedonia e Veriut, e cila në muajt e ardhshëm duhet të bëhet anëtare me të drejtë të plotë në Aleancë, do ta ...
Medial | 03-Dec-2019 14:31
Londër, 3 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev në konferencën “NATO-ja angazhohet”, porositi se Maqedonia e Veriut, e cila në muajt e ardhshëm duhet të bëhet anëtare me të drejtë të plotë në Aleancë, do ta ...

Zaev nga Londra: Bllokimi i negociatave me BE-në ishte i padrejtë
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...
Alsat-M | 03-Dec-2019 14:30
Kryeministri Zoran Zaev i pyetur për bllokimin e presidentit francez, Emanuel Makron, në tetor, për negociatat e BE-së me Maqedoninë e Veriut përsëriti se ky vendim ka shkaktuar zhgënjim të madh për qytetarët e ...

Delegacioni qeveritar në Londër u takua me ish-funksionarë të NATO-s dhe BE-së, anëtarë të Grupit të Ohrit
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BEsë, anëtare të Grupit të ...
Arbresh | 03-Dec-2019 14:21
Delegacioni qeveritar të cilin e kryeson kryeministri Zoran Zaev, sot para Mbledhjes së liderëve të NATO-s në Londër, kishte takim me ish-funksionarë të lartë dhe ambasadorë të Aleancës dhe BEsë, anëtare të Grupit të ...

Rama: Sot iki në Londër në Samitin e NATO-s, do kërkoj ndihmë për tërmetin
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e qeverisë msëngjesin e sotëm ka deklaruar se së bashku me ministrin e Mbrojtjes dhe ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme do të shkojnë në Samitin e NATO-s në Londër. Ai është ...
GazetaTema | 03-Dec-2019 08:58
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e qeverisë msëngjesin e sotëm ka deklaruar se së bashku me ministrin e Mbrojtjes dhe ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme do të shkojnë në Samitin e NATO-s në Londër. Ai është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved