ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/08/2020 04:30

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
Top Channel | 03-Dec-2019 18:06
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 18:39
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Analistët: Kurti dhe Mustafa t’i qasen më seriozisht marrëveshjes, të mos bien pre e kalkulimeve partiake
Arritja e marrëveshjes për bashkëqeverisje që përfshinë dhe ndarjen e përgjegjësive institucionale është test mbi maturinë e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës rreth zbatimit të reformave të premtuara. ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 12:42
Arritja e marrëveshjes për bashkëqeverisje që përfshinë dhe ndarjen e përgjegjësive institucionale është test mbi maturinë e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës rreth zbatimit të reformave të premtuara. ...

Ahmeti: LDK i është imponuar VV-së,  ka vendosur 70% të programit të saj në atë qeverisës
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...
Telegrafi | 03-Dec-2019 00:07
Mos arritja e marrëveshjes mes LVV dhe LDK ka qenë temë diskutimi sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini. Drejtori i Programacionit në RTV Dukagjini, Arben Ahmeti ka thënë se në bazë të 100 pikave të ...

Paralajmëruan marrëveshje menjëherë pas certifikimit, sot heshtja i ka kapluar LDK-në e VV-në
Nesër bëhet një javë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit. Ndonëse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte thënë se një orë pasi të ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 19:27
Nesër bëhet një javë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit. Ndonëse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte thënë se një orë pasi të ...

Çka ndodhi dje në takimin Kurti-Mustafa? Sonte përgjigjet në “Pressing” Glauk Konjufca
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës dje ishin pranë arritjes së marrëveshjes për të bashkëqeverisur për katër vitet e ardhshme. Mirëpo në takimin mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, diçka kishte ndodhur ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 19:21
Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës dje ishin pranë arritjes së marrëveshjes për të bashkëqeverisur për katër vitet e ardhshme. Mirëpo në takimin mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, diçka kishte ndodhur ...

Mëtimi i Mustafës për ta “rezervuar” pozicionin e Thaçit është një kapar për vete
Nëse para zgjedhjeve u tha dhe u pranua nga të gjithë fakti se subjekti fitues, qoftë edhe me vetëm një votë më tepër se të tjerët, është edhe fitues i pozicionit të mandatarit të qeverisë, ç’do tani këtu matematika ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 19:15
Nëse para zgjedhjeve u tha dhe u pranua nga të gjithë fakti se subjekti fitues, qoftë edhe me vetëm një votë më tepër se të tjerët, është edhe fitues i pozicionit të mandatarit të qeverisë, ç’do tani këtu matematika ...

Haradinaj: Jemi të interesuar për gjetjen e formulës për krijimin e Qeverisë
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...
Portalb | 03-Dec-2019 19:15
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...

VV e LDK përplasen rreth ndarjes së ministrive, vështirësohet arritja e marrëveshjes
Ndonëse të dy partitë tashmë kanë deklaruar se janë dekoruar 100 për qind për programin qeverisës dhe numrin e ministrive, në momentin kur lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa i ...
Lajminet | 03-Dec-2019 19:07
Ndonëse të dy partitë tashmë kanë deklaruar se janë dekoruar 100 për qind për programin qeverisës dhe numrin e ministrive, në momentin kur lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa i ...

Haradinaj për koalicionin VV-LDK: Nëse kanë stagnim, jemi të interesuar për gjetjen e formulës për krijimin e Qeverisë
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...
Arbresh | 03-Dec-2019 19:06
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...

Kurti paralajmëroi marrëveshje me LDK-në menjëherë pas certifikimit, sot heshtja i ka kapluar të dy partitë
Nesër bëhet një javë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit. Ndonëse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte thënë se një orë pasi të ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 19:03
Nesër bëhet një javë që kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit. Ndonëse lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kishte thënë se një orë pasi të ...

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 18:51
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Haradinaj: Taksa duhet të mbahet, nëse ia shtojnë reciprocitetin e respektoj
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e re nuk duhet ta heqë taksën 100 përqind e vënë gjatë qeverisjes së tij. “Qeveria e ardhshme – Kurti do të bënte gabim të madh nëse do ta hiqte taksën. ...
Klan Kosova | 03-Dec-2019 18:48
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e re nuk duhet ta heqë taksën 100 përqind e vënë gjatë qeverisjes së tij. “Qeveria e ardhshme – Kurti do të bënte gabim të madh nëse do ta hiqte taksën. ...

LDK synon edhe Ministrinë e Punëve të Brendshme, analistët kanë dyshime në motivet e kërkesës
Përkundër paralajmërimeve se marrëveshja për bashkëqeverisje mes VV-së dhe LDK-së do të finalizohej 72 orë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, kjo gjë nuk arriti të bëhej gjatë ditës së djeshme. LDK synon ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 18:48
Përkundër paralajmërimeve se marrëveshja për bashkëqeverisje mes VV-së dhe LDK-së do të finalizohej 72 orë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve, kjo gjë nuk arriti të bëhej gjatë ditës së djeshme. LDK synon ...

LVV-LDK, çështjet që po zvarrisin marrëveshjen e koalicionit
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
RTSH | 03-Dec-2019 18:31
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Haradinaj për koalicionin VV-LDK: Nëse kanë stagnim, jemi të interesuar për gjetjen e formulës për krijimin e Qeverisë
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...
Klan Kosova | 03-Dec-2019 18:30
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacione të sakta lidhur me zhvillimet për krijimin e koalicionit mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. “I përcjell titujt e lajmeve, por s’kam informata ...

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
Indeks Online | 03-Dec-2019 18:03
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

LDK-ja lëshon pe, vjen me ofertë të re për Vetëvendosjen
Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, dy partive të dala të para nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, nuk po u shkon fortë mirë diskutimi për pozita, në fazën e fundit të përpjekjeve për të krijuar ...
Albportali | 03-Dec-2019 17:57
Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, dy partive të dala të para nga zgjedhjet e gjashtë tetorit, nuk po u shkon fortë mirë diskutimi për pozita, në fazën e fundit të përpjekjeve për të krijuar ...

Çështjet që po e zvarrisin marrëveshjen LVV-LDK
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...
Alsat-M | 03-Dec-2019 17:51
Mospajtimet rreth ndarjes së pozitave kryesore në udhëheqjen e institucioneve të reja si dhe përplasjet politike nga e kaluara, sipas analistëve politikë, mund të shihen ndër arsyet pse Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...

Vetëvendosje dhe LDK rrezikojnë ta çojnë vendin drejt ngërçit politik
Kanë kaluar gjashtë ditë që nga shpalla e rezultateve nga KQZ dhe ende nuk është arritur një marrëveshje mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 27 nëntor ka certifikuar rezultatin e ...
Albportali | 03-Dec-2019 17:48
Kanë kaluar gjashtë ditë që nga shpalla e rezultateve nga KQZ dhe ende nuk është arritur një marrëveshje mes Vetëvendosjes dhe LDK-së. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), më 27 nëntor ka certifikuar rezultatin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved