ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/08/2020 03:24

Flasin nga LDK, kjo është ministria që kanë synim ta marrin

Flasin nga LDK, kjo është ministria që kanë synim ta marrin
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK-së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK-së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë. Këto deklarata Rexhaj i ...
Zeri | 03-Dec-2019 19:18
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK-së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK-së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë. Këto deklarata Rexhaj i ...

Flasin nga LDK-ja, thonë se e duan këtë ministri
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK-së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK-së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, shkruan Gazeta Express. Këto ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 19:15
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK-së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK-së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, shkruan Gazeta Express. Këto ...

Kosova duhet ta ketë kryeprioritet kombëtar arsimin, thotë Nagavci
Rezultatet e kaluara të testit PISA 2015, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i kishte quajtur të turpshme, ndërsa tani pas rezultateve të fundit, ai ka thënë vetëm se arsimi në Kosovë është gjendje jo të mirë. ...
EkonomiaOnline | 03-Dec-2019 19:12
Rezultatet e kaluara të testit PISA 2015, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i kishte quajtur të turpshme, ndërsa tani pas rezultateve të fundit, ai ka thënë vetëm se arsimi në Kosovë është gjendje jo të mirë. ...

Kosova duhet ta ketë kryeprioritet kombëtar arsimin, thotë Nagavci
Rezultatet e kaluara të testit PISA 2015, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i kishte quajtur të turpshme, ndërsa tani pas rezultateve të fundit, ai ka thënë vetëm se arsimi në Kosovë është gjendje jo të mirë. ...
Koha.net | 03-Dec-2019 19:09
Rezultatet e kaluara të testit PISA 2015, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i kishte quajtur të turpshme, ndërsa tani pas rezultateve të fundit, ai ka thënë vetëm se arsimi në Kosovë është gjendje jo të mirë. ...

Ministri Bytyqi flet për rezultatin e dobët në PISA, thotë se do të gjenden arsyet pse Kosova dështoi
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi në një konferencë për media ku janë publikuar rezultatet e testit “PISA 2018” ka thënë se rezultatet nuk janë ato që kanë pritur. Bytyqi ka thënë se për këtë rezultat nuk duheN ...
Monitor | 03-Dec-2019 16:39
Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi në një konferencë për media ku janë publikuar rezultatet e testit “PISA 2018” ka thënë se rezultatet nuk janë ato që kanë pritur. Bytyqi ka thënë se për këtë rezultat nuk duheN ...

PISA, mësoni se ku është rradhitur Zvicra
Nxënësit zviceranë janë “top” sa u përket rezultateve në matematikë, mbimesatarë në shkencat natyrore ndërsa të dobët në lexim. Këtë gjendje e ka konstatuar studimi i Pisa-s për vitin 2018, të cilin e ka publikuar sot ...
Lajminet | 03-Dec-2019 19:01
Nxënësit zviceranë janë “top” sa u përket rezultateve në matematikë, mbimesatarë në shkencat natyrore ndërsa të dobët në lexim. Këtë gjendje e ka konstatuar studimi i Pisa-s për vitin 2018, të cilin e ka publikuar sot ...

Rezultati i dobët në PISA nuk është lajm, thotë Haradinaj
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, nuk është befasuar me renditjen e Kosovës në testin e vlerësimit në arsim PISA. “Rezultati i dobët nuk është lajm për mua, e dimë gjendjen në arsim, nuk është e mirë”, ka thënë ...
Medial | 03-Dec-2019 18:57
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, nuk është befasuar me renditjen e Kosovës në testin e vlerësimit në arsim PISA. “Rezultati i dobët nuk është lajm për mua, e dimë gjendjen në arsim, nuk është e mirë”, ka thënë ...

Rezultati i dobët në PISA nuk është lajm, thotë Haradinaj
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, nuk është befasuar me renditjen e Kosovës në testin e vlerësimit në arsim PISA. “Rezultati i dobët nuk është lajm për mua, e dimë gjendjen në arsim, nuk është e mirë”, ka thënë ...
Klan Kosova | 03-Dec-2019 18:54
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, nuk është befasuar me renditjen e Kosovës në testin e vlerësimit në arsim PISA. “Rezultati i dobët nuk është lajm për mua, e dimë gjendjen në arsim, nuk është e mirë”, ka thënë ...

Ministria që LDK po synon ta marrë nga marrëveshja me Vetëvendosjen
Këto deklarata Rexhaj i ka dhënë në një intervistë në T7, i pyetur edhe nëse do të jetë ministër i Arsimit, meqë për një gjë të tillë është folur mjaft shumë në publik. “Është orientim i yni që LDK ta ketë ministrinë e ...
Lajminet | 03-Dec-2019 18:43
Këto deklarata Rexhaj i ka dhënë në një intervistë në T7, i pyetur edhe nëse do të jetë ministër i Arsimit, meqë për një gjë të tillë është folur mjaft shumë në publik. “Është orientim i yni që LDK ta ketë ministrinë e ...

Haradinaj: Nuk është e garantuar që vizat liberalizohen për Krishtlindje
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka lënë të kuptohet se liberalizimi i vizave nuk do të ndodhë këtij fundviti. “Nuk e kam të garantuar që liberalizimi ndodh për Krishtlindje”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan ...
Medial | 03-Dec-2019 18:42
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka lënë të kuptohet se liberalizimi i vizave nuk do të ndodhë këtij fundviti. “Nuk e kam të garantuar që liberalizimi ndodh për Krishtlindje”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan ...

Haradinaj: Nuk është e garantuar që vizat liberalizohen për Krishtlindje
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka lënë të kuptohet se liberalizimi i vizave nuk do të ndodhë këtij fundviti. “Nuk e kam të garantuar që liberalizimi ndodh për Krishtlindje”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan ...
Klan Kosova | 03-Dec-2019 18:42
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka lënë të kuptohet se liberalizimi i vizave nuk do të ndodhë këtij fundviti. “Nuk e kam të garantuar që liberalizimi ndodh për Krishtlindje”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan ...

Ish Ministri i Arsimit: Të sakrifikojmë një autostradë për arsimin
Duke folur për rezultatin e ulët që Kosova ka marrë këtë herë në testin PISA, ish ministri i Arsimit në Kosovë, Arsim Bajrami ka thënë se ka pritur një gjendje të tillë. Ai i ftuar në Frontal në T7 ka thënë se pas ...
Gazeta Observer | 03-Dec-2019 18:27
Duke folur për rezultatin e ulët që Kosova ka marrë këtë herë në testin PISA, ish ministri i Arsimit në Kosovë, Arsim Bajrami ka thënë se ka pritur një gjendje të tillë. Ai i ftuar në Frontal në T7 ka thënë se pas ...

Matoshi fajëson institucionet për rezultatet në Pisa
Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit në detyrë, ka thënë se fajtor për rezultatet në testin Pisa janë institucionet e shtetit. Duke i quajtur “Kotësidashës hem PISA” ai tha se shqiptari nga natyra është ...
InFokusi | 03-Dec-2019 18:24
Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit në detyrë, ka thënë se fajtor për rezultatet në testin Pisa janë institucionet e shtetit. Duke i quajtur “Kotësidashës hem PISA” ai tha se shqiptari nga natyra është ...

PISA: Zvicra, në vendin e 11-të në matematikë, e dobët në lexim
Nxënësit zviceranë janë “top” sa u përket rezultateve në matematikë, mbimesatarë në shkencat natyrore ndërsa të dobët në lexim. Këtë gjendje e ka konstatuar studimi i Pisa-s për vitin 2018, të cilin e ka publikuar sot ...
AlbInfo | 03-Dec-2019 18:21
Nxënësit zviceranë janë “top” sa u përket rezultateve në matematikë, mbimesatarë në shkencat natyrore ndërsa të dobët në lexim. Këtë gjendje e ka konstatuar studimi i Pisa-s për vitin 2018, të cilin e ka publikuar sot ...

Flasin nga LDK’ja, thonë se e duan këtë ministri
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK’së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK’së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, shkruan Gazeta Express. Këto ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 18:18
Eksperti i arsimit nga radhët e LDK’së, Xhavit Rexhaj, ka thënë se është synim i LDK’së që në koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje të marrin Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, shkruan Gazeta Express. Këto ...

Rang lista e PISA, ASH i përgjigjet Ademit
Aleanca për Shqiptarët (ASH) i është përgjigjur ministrit të Arsimit, Arbër Ademi lidhur me arsyetimet e tij pas daljes së rezultateve nga testi PISA. “Dëgjuam ministrin e arsimit, respektivisht “docentin” më të njohur ...
Ina-Online | 03-Dec-2019 18:04
Aleanca për Shqiptarët (ASH) i është përgjigjur ministrit të Arsimit, Arbër Ademi lidhur me arsyetimet e tij pas daljes së rezultateve nga testi PISA. “Dëgjuam ministrin e arsimit, respektivisht “docentin” më të njohur ...

Pupovci: Përgjegjësia politike për gjendjen në arsim bie mbi Ministrinë, të rritet llogaridhënia
Njohësi i çështjeve të arsimit në vend, Dukagjin Pupovci ishte i ftuar në “Express Intervistën” në KTV me ç’rast u diskutua për rangimin e Kosovës në PISA. Kujtojmë se nga testimet në PISA në matematikë, lexim dhe ...
Koha.net | 03-Dec-2019 18:00
Njohësi i çështjeve të arsimit në vend, Dukagjin Pupovci ishte i ftuar në “Express Intervistën” në KTV me ç’rast u diskutua për rangimin e Kosovës në PISA. Kujtojmë se nga testimet në PISA në matematikë, lexim dhe ...

Rang lista e PISA, ASH i përgjigjet Ademit
Dëgjuam ministrin e arsimit, respektivisht “docentin” më të njohur se si lavdërohet me rezultatet e testit te PISA. Imagjinoni, Maqedonia e Veriut e zë pozitën e 67 prej gjithsej 79 shteteve që janë testuar dhe ai ...
TetovaSot | 03-Dec-2019 17:57
Dëgjuam ministrin e arsimit, respektivisht “docentin” më të njohur se si lavdërohet me rezultatet e testit te PISA. Imagjinoni, Maqedonia e Veriut e zë pozitën e 67 prej gjithsej 79 shteteve që janë testuar dhe ai ...

PISA 2018, Shqipëria përmirëson aftësitë në matematikë, i përkeqëson në shkencë
PISA një instrument i vendeve në OECD që mat përformancën e 15 vjeçarëve në matematike, lexim dhe shkencë e renditi Shqipërinë në vendin e 61 në mesin e 79 vende që morën pjesë në testimin e vitit 2018. Shqipëria u ...
Monitor | 03-Dec-2019 15:31
PISA një instrument i vendeve në OECD që mat përformancën e 15 vjeçarëve në matematike, lexim dhe shkencë e renditi Shqipërinë në vendin e 61 në mesin e 79 vende që morën pjesë në testimin e vitit 2018. Shqipëria u ...

Kosova është 50 vjet prapa në arsim – mjaftohemi vetëm që shkojmë në shkollë
Rezultatet e testit ndërkombëtar të PISA’s, e kanë renditur Kosovën në fund të “pusit”. Në listën me 79 vende të botës, PISA e rangon Kosovën të tretën nga fundi dhe me një rezultat nën mesataren e vendeve pjesëmarrëse. ...
Gazeta Express | 03-Dec-2019 17:54
Rezultatet e testit ndërkombëtar të PISA’s, e kanë renditur Kosovën në fund të “pusit”. Në listën me 79 vende të botës, PISA e rangon Kosovën të tretën nga fundi dhe me një rezultat nën mesataren e vendeve pjesëmarrëse. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved