ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:30

Kosova ka shansin e fundit për Euro 2020, “Dardanët” njohin rivalët e play-off

Kosova ka shansin e fundit për Euro 2020, “Dardanët” njohin rivalët e play-off
Megjithëse flirtoi me kualfikimin në Grupin A eliminator të Euro 2020, në fund Kosova nuk ia doli. Por “Dardanët” kanë edhe një shans tjetër për të siguruar pjesmarrjen historike në finalet e turneut më të rëndësishëm ...
BalkanWeb | 22-Nov-2019 12:54
Megjithëse flirtoi me kualfikimin në Grupin A eliminator të Euro 2020, në fund Kosova nuk ia doli. Por “Dardanët” kanë edhe një shans tjetër për të siguruar pjesmarrjen historike në finalet e turneut më të rëndësishëm ...

Mësohen vendet ku do të zhvillohen finalet e Ligës së Kombeve, Kosova e pafat
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro 2020, por dështuan të ...
Telegrafi | 22-Nov-2019 12:21
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro 2020, por dështuan të ...

Hidhet shorti, Kosova nuk do të luajë finalen e mundshme në shtëpi
Është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve. Tashmë dihet që 20 skuadra e kanë siguruar pjesëmarrjen në evropianin “Euro 2020”, ndërsa edhe 4 skuadra tjera do të kualifikohen nga playoffi i Ligës së ...
Klan Kosova | 22-Nov-2019 13:04
Është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve. Tashmë dihet që 20 skuadra e kanë siguruar pjesëmarrjen në evropianin “Euro 2020”, ndërsa edhe 4 skuadra tjera do të kualifikohen nga playoffi i Ligës së ...

Hidhet shorti, Kosova nuk do të luajë finalen e mundshme në shtëpi
Është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve. Tashmë dihet që 20 skuadra e kanë siguruar pjesëmarrjen në evropianin “Euro 2020”, ndërsa edhe 4 skuadra tjera do të kualifikohen nga playoffi i Ligës së ...
Koha.net | 22-Nov-2019 13:01
Është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve. Tashmë dihet që 20 skuadra e kanë siguruar pjesëmarrjen në evropianin “Euro 2020”, ndërsa edhe 4 skuadra tjera do të kualifikohen nga playoffi i Ligës së ...

Si funksionojnë play-offs kualifikues për EURO, ku Kosova është në gjysmëfinale
Faza e play-offs kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, ku merr pjesë edhe Kosova, ka shkaktuar huti te tifozët e futbollit për shkak të ndryshimeve që i janë bërë formatit të kësaj faze këtë edicion. Kombëtarja e ...
Gazeta Express | 22-Nov-2019 12:58
Faza e play-offs kualifikues për Kampionatin Evropian 2020, ku merr pjesë edhe Kosova, ka shkaktuar huti te tifozët e futbollit për shkak të ndryshimeve që i janë bërë formatit të kësaj faze këtë edicion. Kombëtarja e ...

Hidhet shorti për finalen e Ligës së Kombeve: A do të luajë Kosova në “Fadil Vokrri”?
Kosova ka marr një lajm aspak të mirë sot. Në Nyon është hedhur shorti për vendin e zhvillimit të ndeshjes finale për Ligën e Kombeve. Kështu, Kosova pas ndeshjes me Maqedoninë, pra në rast fitoreje, do të luajë përsëri ...
TetovaSot | 22-Nov-2019 12:56
Kosova ka marr një lajm aspak të mirë sot. Në Nyon është hedhur shorti për vendin e zhvillimit të ndeshjes finale për Ligën e Kombeve. Kështu, Kosova pas ndeshjes me Maqedoninë, pra në rast fitoreje, do të luajë përsëri ...

“Euro 2020”, hidhet shorti i “play-off”-eve
Është hedhur të premten në Nion të Zvicrës shorti i “play-off-eve” të cilat përcaktojnë skuadrat e fundit që shkojnë në Evropianin 2020. Shorti ka përcaktuar 20 prej 24 skuadrave që do të marrin pjesë në fazën finale të ...
RTSH | 22-Nov-2019 12:48
Është hedhur të premten në Nion të Zvicrës shorti i “play-off-eve” të cilat përcaktojnë skuadrat e fundit që shkojnë në Evropianin 2020. Shorti ka përcaktuar 20 prej 24 skuadrave që do të marrin pjesë në fazën finale të ...

Kosova e pafat, 2 ndeshjet historike për të marrë “vizën” për Evropianin i luan jashtë “Fadil Vokrrit”
Sot u hodh shorti për fazën e Play-off të Ligës së Kombeve ku Kosova nuk pati fare fat dhe nëse kualifikohet tutje në finale do t’i duhet prapë që ta luajë si mysafir atë ndeshje. Për shkak të pikëve më shumë në fazën e ...
Indeks Online | 22-Nov-2019 12:46
Sot u hodh shorti për fazën e Play-off të Ligës së Kombeve ku Kosova nuk pati fare fat dhe nëse kualifikohet tutje në finale do t’i duhet prapë që ta luajë si mysafir atë ndeshje. Për shkak të pikëve më shumë në fazën e ...

Finalja e Ligës D të Ligës së Kombeve, në Tbilisi ose Minsk
Fituesi i përballjes mes kombëtareve të Gjeorgjsë dhe Azarbejxhanit, do të jetë organizator i finales në Ligën D të Ligës së Kombeve, më 31 mars. Përfaqësuesja e Maqedonisë në Shkup, më 26 mars do të përballet me ...
Alsat-M | 22-Nov-2019 12:46
Fituesi i përballjes mes kombëtareve të Gjeorgjsë dhe Azarbejxhanit, do të jetë organizator i finales në Ligën D të Ligës së Kombeve, më 31 mars. Përfaqësuesja e Maqedonisë në Shkup, më 26 mars do të përballet me ...

“Euro 2020”, hidhet shorti i “play-off”
Teksa janë përcaktuar 20 prej 24 skuadrave që do të marrin pjesë në fazën finale të Evropianit 2020, kanë mbetur edhe 4 skuadra për t’u përcaktuar dhe ato do të njihen nga “play-off”-et e Ligës së Kombeve të Evropës. ...
RTSH | 22-Nov-2019 12:44
Teksa janë përcaktuar 20 prej 24 skuadrave që do të marrin pjesë në fazën finale të Evropianit 2020, kanë mbetur edhe 4 skuadra për t’u përcaktuar dhe ato do të njihen nga “play-off”-et e Ligës së Kombeve të Evropës. ...

12:36 Kosova luan si mysafire në finalen e madhe për kualifikim në EURO 2020, nëse e arrin atë Kombëtarja e Kosovës do ta...
Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë finalen e play-offs kualifikues për EURO 2020, ku mund të luajë nëse e fiton gjysmëfinalen kundër Maqedonisë, si mysafire – në Gjeorgji ose Bjellorusi. Kosova e Bernard Challandes e ...
Kosova Sot | 22-Nov-2019 12:43
Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë finalen e play-offs kualifikues për EURO 2020, ku mund të luajë nëse e fiton gjysmëfinalen kundër Maqedonisë, si mysafire – në Gjeorgji ose Bjellorusi. Kosova e Bernard Challandes e ...

Kosova sot mëson fatin për finalen e madhe drejt kualifikimit në Euro 2020
Përfaqësuesja e Kosovës do ta mësojë sot (e premte) se ku do të luajë finalen e madhe të Ligës së Kombeve, nëse fiton gjysmëfinalen ndaj Maqedonisë së Veriut. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për ...
Telegrafi | 22-Nov-2019 10:19
Përfaqësuesja e Kosovës do ta mësojë sot (e premte) se ku do të luajë finalen e madhe të Ligës së Kombeve, nëse fiton gjysmëfinalen ndaj Maqedonisë së Veriut. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për ...

Hidhet shorti për finalen e Ligës së Kombeve: A do të luajë Kosova në “Fadil Vokrri”?
Kosova ka marr një lajm aspak të mirë sot. Në Nyon është hedhur shorti për vendin e zhvillimit të ndeshjes finale për Ligën e Kombeve. Kështu, Kosova pas ndeshjes me Maqedoninë, pra në rast fitoreje, do të luajë përsëri ...
Gazeta Observer | 22-Nov-2019 12:37
Kosova ka marr një lajm aspak të mirë sot. Në Nyon është hedhur shorti për vendin e zhvillimit të ndeshjes finale për Ligën e Kombeve. Kështu, Kosova pas ndeshjes me Maqedoninë, pra në rast fitoreje, do të luajë përsëri ...

Kompletohen çiftet e Play Off në Ligën e Kombeve
Në Ligën A, Islanda do të takohet me Rumaninë, ndërsa Bullgaria me Hungarinë. Finalja e kësaj lige do të luhet në shtëpinë e fituesit të duelit mes Bullgarisë dhe Hungarisë. Në Ligën B, Bosnja do të takohet me Irlandën ...
Lajminet | 22-Nov-2019 12:34
Në Ligën A, Islanda do të takohet me Rumaninë, ndërsa Bullgaria me Hungarinë. Finalja e kësaj lige do të luhet në shtëpinë e fituesit të duelit mes Bullgarisë dhe Hungarisë. Në Ligën B, Bosnja do të takohet me Irlandën ...

Zyrtare: Hedhet shorti për finalen e Ligës së Kombeve në grupin e Kosovës
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro......
Zeri | 22-Nov-2019 12:33
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro......

Mësohet vendi ku do të zhvillohen finalet e Ligës së Kombeve, Kosova e pafat
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro 2020, por dështuan të ...
EkonomiaOnline | 22-Nov-2019 12:33
Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës, ku janë mësuar vendet pritëse të finaleve që do të zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve. Dardanët dhuruan emocione të mëdha gjatë kualifikueseve për Euro 2020, por dështuan të ...

Hidhet shorti, Kosova nuk do të luajë finalen e mundshme në shtëpi
Pak minuta më parë është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve.
Kosova Press | 22-Nov-2019 12:21
Pak minuta më parë është hedhur shorti për finalet e playoffit të Ligës së Kombeve.

Jemi të pafat, finalja e Ligës së Kombeve nuk mund të luhet në ‘Fadil Vokrri’
‘Dardanët’ fillimisht do të jenë mysafir të Maqedonisë së Veriut më 26 mars, dhe në rast kualifikimi në finale, do të ndeshen me fituesin e sfidës tjetër, Gjeorgji – Bjellorusi. Mikpritëse i finales së madhe të Ligës D ...
Lajminet | 22-Nov-2019 12:19
‘Dardanët’ fillimisht do të jenë mysafir të Maqedonisë së Veriut më 26 mars, dhe në rast kualifikimi në finale, do të ndeshen me fituesin e sfidës tjetër, Gjeorgji – Bjellorusi. Mikpritëse i finales së madhe të Ligës D ...

Zyrtare: Finalja e Ligës së Kombeve s’do të luhet në “Fadil Vokrri”
Finalja e madhe e Ligës së Kombeve u vendos që mos të luhet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Në shortin e hedhur në Nyon të Francës sot u vendos që ndeshja finale e grupit D në Nations League të luhet në ...
Indeks Online | 22-Nov-2019 12:19
Finalja e madhe e Ligës së Kombeve u vendos që mos të luhet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Në shortin e hedhur në Nyon të Francës sot u vendos që ndeshja finale e grupit D në Nations League të luhet në ...

Kosova luan si mysafire në finalen e madhe për kualifikim në EURO 2020, nëse kualifikohet
Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë finalen e play-offs kualifikues për EURO 2020, ku mund të luajë nëse e fiton gjysmëfinalen kundër Maqedonisë, si mysafire – në Gjeorgji ose Bjellorusi. Kosova e Bernard Challandes e ...
Gazeta Express | 22-Nov-2019 12:18
Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë finalen e play-offs kualifikues për EURO 2020, ku mund të luajë nëse e fiton gjysmëfinalen kundër Maqedonisë, si mysafire – në Gjeorgji ose Bjellorusi. Kosova e Bernard Challandes e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved