ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:47

Ngërçi me Kushtetuesen/ Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin

Ngërçi me Kushtetuesen/ Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi.
Top Channel | 21-Nov-2019 14:14
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi.

Meta s’përmbahet sërish: ndërkombëtarë palaço, do mbroj sovranitetin
Në një reagim të fundit, presidenti Meta e ka ashpërsuar akoma më tej gjuhën e tij ndaj ndërkombëtarëve, duke i cilësuar deri dhe “palaço”. Vjen kjo pas shkarkimit nga vettingu të të zgjedhurit të tij për në ...
Tesheshi | 21-Nov-2019 15:19
Në një reagim të fundit, presidenti Meta e ka ashpërsuar akoma më tej gjuhën e tij ndaj ndërkombëtarëve, duke i cilësuar deri dhe “palaço”. Vjen kjo pas shkarkimit nga vettingu të të zgjedhurit të tij për në ...

Ngërçi me Kushtetuesen, Ilir Meta: Rama ka vetëm një zgjedhje, referendumin
“Ka vetëm një zgjidhje për Ramën dhe disa palaço ndërkombëtarë, referendumi. Shqiptarët duhet të marrin në dorë sovranitetin e vendit. Këtë punë e vendosin shqiptarët”, tha Meta. Sa i përket vendimit të marrë sot nga ...
Lajminet | 21-Nov-2019 14:30
“Ka vetëm një zgjidhje për Ramën dhe disa palaço ndërkombëtarë, referendumi. Shqiptarët duhet të marrin në dorë sovranitetin e vendit. Këtë punë e vendosin shqiptarët”, tha Meta. Sa i përket vendimit të marrë sot nga ...

Meta: Ata që duan të pyesin Venecian, janë hipokritë
Në një deklaratë për shtyp, presidenti i vendit, komentoi shkarkimin nga Gjykata Kushtetuese, të Besnik Muçit, ku nuk e quajti një surprizë. Më tej, ai foli edhe për opinionin e Komisionit të Venecias, për Gjykatën ...
Dritare | 21-Nov-2019 14:17
Në një deklaratë për shtyp, presidenti i vendit, komentoi shkarkimin nga Gjykata Kushtetuese, të Besnik Muçit, ku nuk e quajti një surprizë. Më tej, ai foli edhe për opinionin e Komisionit të Venecias, për Gjykatën ...

Meta i quan ndërkombëtarët palaço: Ka vetëm një zgjidhje, REFERENDUM
Presidenti Ilir Meta ka komentuar të gjithë kaosin e krijuar së fundmi me Gjykatën Kushtetuese dhe sidomos shkarkimin e anëtarit të saj, Besnik Muci. “ Jam me deklaratën e Blushit tim, zero surprizë nga vettingu u ...
VizionPlus | 21-Nov-2019 13:33
Presidenti Ilir Meta ka komentuar të gjithë kaosin e krijuar së fundmi me Gjykatën Kushtetuese dhe sidomos shkarkimin e anëtarit të saj, Besnik Muci. “ Jam me deklaratën e Blushit tim, zero surprizë nga vettingu u ...

Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi. “Ka vetëm një zgjidhje për ...
Aktuale.MK | 21-Nov-2019 14:01
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi. “Ka vetëm një zgjidhje për ...

Meta në gjendje të rënduar nervore para mediave, vazhdon e shfryn me fjalor rruge: Disa palaço ndërkombëtarë…
Ilir Meta ka dale sot i shperfytyruar perpara mediave, duke sulmuar me fjalor rruge nderkombetaret. Me nervat e shkaterruara pasi vettingu rrezoi Muçin si anetar te GJK, pasi u shkarkuar per mosdeklarim pasurie, Meta u ...
Lexo | 21-Nov-2019 13:50
Ilir Meta ka dale sot i shperfytyruar perpara mediave, duke sulmuar me fjalor rruge nderkombetaret. Me nervat e shkaterruara pasi vettingu rrezoi Muçin si anetar te GJK, pasi u shkarkuar per mosdeklarim pasurie, Meta u ...

Meta sulmon Ramën dhe ndërkombëtarët
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, duke kërkuar referendum për zgjidhjen e krizës aktuale në vend. “Ka vetëm një zgjidhje për Edi Ramën dhe ...
RTSH | 21-Nov-2019 13:48
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, duke kërkuar referendum për zgjidhjen e krizës aktuale në vend. “Ka vetëm një zgjidhje për Edi Ramën dhe ...

Meta sulmon Ramën dhe ndërkombëtarët
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, duke kërkuar referendum për zgjidhjen e krizës aktuale në vend. “Ka vetëm një zgjidhje për Edi Ramën dhe ...
Medial | 21-Nov-2019 13:46
Presidenti Ilir Meta ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama dhe përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, duke kërkuar referendum për zgjidhjen e krizës aktuale në vend. “Ka vetëm një zgjidhje për Edi Ramën dhe ...

Meta i quan ndërkombëtarët palaço: Ka vetëm një zgjidhje, REFERENDUM
Presidenti Ilir Meta ka komentuar të gjithë kaosin e krijuar së fundmi me Gjykatën Kushtetuese dhe sidomos shkarkimin e anëtarit të saj, Besnik Muci. “ Jam me deklaratën e Blushit tim, zero surprizë nga vettingu u ...
Medial | 21-Nov-2019 13:46
Presidenti Ilir Meta ka komentuar të gjithë kaosin e krijuar së fundmi me Gjykatën Kushtetuese dhe sidomos shkarkimin e anëtarit të saj, Besnik Muci. “ Jam me deklaratën e Blushit tim, zero surprizë nga vettingu u ...

Meta me tone të ashpra: Ka një zgjidhje për Ramën e disa palaço ndërkombëtarë, referendumi
Pas takimit me ish- Presidentin, Bujar Nishani, kreu i Shtetit Ilir Meta foli vetë për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese duke hedhur akuza të forta ndaj ndërkombëtarëve. Duke folur për vendimin e shkarkimit të Besnik ...
Telegraf | 21-Nov-2019 13:32
Pas takimit me ish- Presidentin, Bujar Nishani, kreu i Shtetit Ilir Meta foli vetë për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese duke hedhur akuza të forta ndaj ndërkombëtarëve. Duke folur për vendimin e shkarkimit të Besnik ...

Meta kërkon referendum dhe sulmon ndërkombëtarët: Palaço, larg duart nga Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco. Po ashtu Meta bëri edhe thirrje për referendum për Gjykatën Kushtetuese. Me tone të ashpra kreu i shtetit ...
TetovaSot | 21-Nov-2019 13:33
Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco. Po ashtu Meta bëri edhe thirrje për referendum për Gjykatën Kushtetuese. Me tone të ashpra kreu i shtetit ...

Shpërthen Meta: Ka vetëm një zgjidhje për Ramën e për disa palaço ndërkombëtarë, referendumi. SHBA-të janë si shpirt
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama, “Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. Nuk jam i habitur se që ...
Medial | 21-Nov-2019 13:32
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama, “Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. Nuk jam i habitur se që ...

Debati për Kushtetuesen, Meta me tone të forta: SHBA-të janë si shpirt, referendumi është zgjidhja e vetme
Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra lidhur me debatin e thelluar tashmë pasi KPA vendosi shkarkimin e Besnik Muçit si prokuror, aktualisht anëtar i Gjykatës Kushtetuese, si dhe pas propozimit të ambasadës së ...
Politiko | 21-Nov-2019 13:32
Presidenti Ilir Meta ka folur me tone të ashpra lidhur me debatin e thelluar tashmë pasi KPA vendosi shkarkimin e Besnik Muçit si prokuror, aktualisht anëtar i Gjykatës Kushtetuese, si dhe pas propozimit të ambasadës së ...

Shkarkimi i Besnik Muçit, Ilir Metës i “ikën truri”: Zgjidhja për Ramën dhe palaçot ndërkombëtarë është veç referendumi, do marr në dorë sovranitetin e vendit bashkë me shqiptarët. Diplomatët po na turpërojnë
Pas komunikimit me Palmer dhe shkarkimit të Besnik Muçit, Ilir Meta duket se ka braktisur përfundimisht kostumin presidencial. Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të ...
GazetaTema | 21-Nov-2019 13:22
Pas komunikimit me Palmer dhe shkarkimit të Besnik Muçit, Ilir Meta duket se ka braktisur përfundimisht kostumin presidencial. Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të ...

Meta: Vetëm një zgjidhje për Ramën dhe palaçot ndërkombëtarë, referendumi!
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi. “Ka vetëm një zgjidhje për ...
Gazeta Dita | 21-Nov-2019 13:25
Presidenti Ilir Meta ka deklaruar pak minuta më parë se zgjidhja e vetme për zhbllokimin e ngërçit të krijuar me reformën në drejtësi, veçanërisht në Gjykatën Kushtetuese, është referendumi. “Ka vetëm një zgjidhje për ...

Lajthit Meta, Presidenti flet me fjalor rrugësh dhe kërcënon ambasadorët: SHBA-të janë si shpirt! Ndërkombëtarët janë palaço! (Jep edhe zgjidhjen për largimin e Ramës)
Postuar: 21/11/2019 - 13:23 Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama, “Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. ...
Sot.Al | 21-Nov-2019 13:25
Postuar: 21/11/2019 - 13:23 Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama, “Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. ...

Meta me tone të ashpra: Ka një zgjidhje për Ramën e disa palaço ndërkombëtarë, referendumi
Pas takimit me ish- Presidentin, Bujar Nishani, kreu i Shtetit Ilir Meta foli vetë për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese duke hedhur akuza të forta ndaj ndërkombëtarëve. Duke folur për vendimin e shkarkimit të Besnik ...
Gazeta Express | 21-Nov-2019 13:25
Pas takimit me ish- Presidentin, Bujar Nishani, kreu i Shtetit Ilir Meta foli vetë për ngërçin në Gjykatën Kushtetuese duke hedhur akuza të forta ndaj ndërkombëtarëve. Duke folur për vendimin e shkarkimit të Besnik ...

Meta kërkon referendum dhe sulmon ashpër ndërkombëtarët: Palaço, larg duart nga Gjykata Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco. Po ashtu Meta bëri edhe thirrje për referendum për Gjykatën Kushtetuese. Me tone të ashpra kreu i shtetit ...
ABCNews | 21-Nov-2019 13:22
Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco. Po ashtu Meta bëri edhe thirrje për referendum për Gjykatën Kushtetuese. Me tone të ashpra kreu i shtetit ...

Meta: Referendumi e vetmja zgjidhje për Ramën e disa palaço ndërkombëtarë. SHBA-të janë si shpirt
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. “ Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. Nuk jam i habitur se që ditën ...
Lapsi | 21-Nov-2019 13:22
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur me tone të ashpra pas takimit me ish-presidentin Bujar Nishani duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. “ Vettingu i partisë u shpall para pak ditësh. Nuk jam i habitur se që ditën ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved