ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:33

“Kushtetuesja”/ Dvorani: Radha është momenti kur lind vakanca. S’kam bërë kurrë jetë politike

“Kushtetuesja”/ Dvorani: Radha është momenti kur lind vakanca. S’kam bërë kurrë jetë politike
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 21:08
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit ...

“E paparë, 1 kallëzim në 3 prokurori”/ Dvorani për akuzat e Metës: Kam respektuar Kushtetutën
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani i vendosur në qendër të ciklonit të akuzave nga presidenti Ilir Meta, nga emisioni "Top Talk" në Top Channel tha se është e paparë deri më sot që 1 kallëzim presidenca e çon në 3 prokurori.
Top Channel | 20-Nov-2019 20:06
Kreu i KED-së, Ardian Dvorani i vendosur në qendër të ciklonit të akuzave nga presidenti Ilir Meta, nga emisioni "Top Talk" në Top Channel tha se është e paparë deri më sot që 1 kallëzim presidenca e çon në 3 prokurori.

Top Talk/ Dvorani-Metës: Jep shpjegime për Xhaferllarin; Kushtetuta është qartë me radhën
Për Ardian Dvoranin Kushtetuta është e qartë sa i përket anëtarëve që duhet të përzgjidhen në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Dvoranit, gjyqtarët e rinj duhet të përzgjidhen nga Presidenti dhe Kuvendi midis tre të ...
Top Channel | 20-Nov-2019 17:51
Për Ardian Dvoranin Kushtetuta është e qartë sa i përket anëtarëve që duhet të përzgjidhen në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Dvoranit, gjyqtarët e rinj duhet të përzgjidhen nga Presidenti dhe Kuvendi midis tre të ...

Akuzat e Berishës, Dvorani përgjigjet në Top Talk: S’kam bërë kurrë jetë politike
Ardian Dvorani, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, i është përgjigjur në emisionin Top Talk në Top Channel, akuzave të opozitës dhe veçanërisht të ish-kryeministrit Sali Berisha, për lidhje të tij me Partinë ...
Top Channel | 20-Nov-2019 17:51
Ardian Dvorani, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, i është përgjigjur në emisionin Top Talk në Top Channel, akuzave të opozitës dhe veçanërisht të ish-kryeministrit Sali Berisha, për lidhje të tij me Partinë ...

“Kushtetuesja”/ Dvorani në Top Talk: Radha është momenti kur lind vakanca, jo ku përfundon procesi
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, ...
Top Channel | 20-Nov-2019 17:51
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, ...

Kriza e shkaktuar nga Meta, zgjidhet me shkarkimin e dy kukullave të tij!
Nga Spartak Ngjela Meta është President i Republikës, atëherë, përse i duhet këtij populli i ngritur me armë? Nuk ka kolonelë ky president, se ai na tha që është komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë? Në fakt këtu fillon ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 18:46
Nga Spartak Ngjela Meta është President i Republikës, atëherë, përse i duhet këtij populli i ngritur me armë? Nuk ka kolonelë ky president, se ai na tha që është komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë? Në fakt këtu fillon ...

Dvorani flet për akuzat e Berishës: Mora pjesë në aktivitetin e PS
mapo.al “ Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës ...
Mapo | 20-Nov-2019 18:04
mapo.al “ Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e Këshillit për dërgimin e listave te organet e emertesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës ...

Dvorani: Nuk kam parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohet 4 prokurorive
Në studion e Top Talk ka qenë i ftuar kryetari i KED, Ardian Dvorani, i cili është shprehur se nuk kishte parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohej 3-4 prokurorive.
Top Channel | 20-Nov-2019 16:48
Në studion e Top Talk ka qenë i ftuar kryetari i KED, Ardian Dvorani, i cili është shprehur se nuk kishte parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohej 3-4 prokurorive.

Deklaratat e Ballës/ Presidenca: Presione të dhunshme politike ndaj organit të akuzës
Pas deklaratave të socilaistit Taulant Balla, ka reaguar Presidenca.
Top Channel | 20-Nov-2019 15:26
Pas deklaratave të socilaistit Taulant Balla, ka reaguar Presidenca.

Kryetari i KED-së Dvorani: Nuk kam parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohet 4 prokurorive
Kryetari i KED-së, Ardian Dvorani, është shprehur se nuk kishte parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohej 3-4 prokurorive. Ndër të tjera Dvorani thotë: Sigurisht që mund të ketë interes publik dhe njerëzit duan të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 16:33
Kryetari i KED-së, Ardian Dvorani, është shprehur se nuk kishte parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohej 3-4 prokurorive. Ndër të tjera Dvorani thotë: Sigurisht që mund të ketë interes publik dhe njerëzit duan të ...

‘Larg duart nga Kushtetuesja!’ Presidenca reagon ndaj Ballës: Deklaratat, presione të dhunshme dhe të qarta politike ndaj organit të akuzës
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi duhet të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit, si dhe për faktin se ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 14:51
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi duhet të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit, si dhe për faktin se ...

Meta i “vërsul” Blushin-Ballës: Nuk do ju tolerojmë më, te Gjykata Kushtetuese vija është e kuqe flakë
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi duhet të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit, si dhe për faktin se ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 15:02
Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi duhet të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit, si dhe për faktin se ...

Dvorani u përgjigjet akuzave të Metës dhe Berishës: Kam zbatuar Kushtetutën
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e KED për dërgimin e listave te organet e emërtesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, dhe ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 23:56
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e KED për dërgimin e listave te organet e emërtesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, dhe ...

Presidenca paralajmëron: Larg duart nga Gjykata Kushtetuese
Presidenca i ka cilësuar deklaratat e kreut të grupit të PS, Taulant Balla në lidhje me çështjen e kallëzimit penal të presidentit Meta ndaj kreut të KED si presione të dhunshme dhe të qarta politike. Në një postim në ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 16:44
Presidenca i ka cilësuar deklaratat e kreut të grupit të PS, Taulant Balla në lidhje me çështjen e kallëzimit penal të presidentit Meta ndaj kreut të KED si presione të dhunshme dhe të qarta politike. Në një postim në ...

Berisha: Ardian Dvorani, përgjegjës për krizën kushtetuese
“Ardian Dvorani është përgjegjës për krizën kushtetuese” Kështu u shpreh ish kryeministri Sali Berisha në një deklaratë përballë gazetarëve, pas takimit me Presidentin Meta. Ai akuzoi kryetarin e Këshillit të ...
Telegraf | 20-Nov-2019 16:44
“Ardian Dvorani është përgjegjës për krizën kushtetuese” Kështu u shpreh ish kryeministri Sali Berisha në një deklaratë përballë gazetarëve, pas takimit me Presidentin Meta. Ai akuzoi kryetarin e Këshillit të ...

Arsyet e vërteta të Ilir Metës, për padinë penale ndar Ardian Dvoranit
Me padinë ndaj Ardian Dvoranit, Ilir Meta synon që të fusë në ngërç Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ashtu sikurse ndodhi edhe me Gjykatën Kushtetuese. Ky ngërç mund të krijohet në rast se ndaj kreut të KED fillon ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 11:26
Me padinë ndaj Ardian Dvoranit, Ilir Meta synon që të fusë në ngërç Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ashtu sikurse ndodhi edhe me Gjykatën Kushtetuese. Ky ngërç mund të krijohet në rast se ndaj kreut të KED fillon ...

Dvorani u përgjigjet akuzave të Metës dhe Berishës: Kam zbatuar Kushtetutën
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e KED për dërgimin e listave te organet e emërtesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, dhe ...
Lapsi | 20-Nov-2019 21:17
“Radha është një koncept që interpretohet në mënyrë tërësisht të gabuar dhe veprimet e KED për dërgimin e listave te organet e emërtesës është një vendim që nuk ndikon fare në respektimin e Kushtetutës dhe ligjit, dhe ...

KED 2020 në rrezik! Gjykata e Lartë s’ka më anëtar tjetër nëse ndaj Dvoranit ka ndjekje penale
Pas dorëzimit të tre kallëzimeve në tre prokurori, tashmë fati i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që ka mandat deri në datën 31 dhjetor 2019 varet krejtësisht nga organi i akuzës.
Top Channel | 19-Nov-2019 20:43
Pas dorëzimit të tre kallëzimeve në tre prokurori, tashmë fati i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që ka mandat deri në datën 31 dhjetor 2019 varet krejtësisht nga organi i akuzës.

Tedi Blushi: Paralajmërimi është i prerë: Larg duart nga Gjkata Kushtetuese! Deklaratat e z.Balla janë presione të dhunshme
Deklaratat e shëmtuara dhe të dënueshme të z.Balla janë presione të dhunshme dhe të qarta politike ndaj organit të akuzës, për të mos vepruar menjëherë ndaj kallëzimit penal të depozituar dje nga Presidenti i Republikës ...
Telegraf | 20-Nov-2019 14:59
Deklaratat e shëmtuara dhe të dënueshme të z.Balla janë presione të dhunshme dhe të qarta politike ndaj organit të akuzës, për të mos vepruar menjëherë ndaj kallëzimit penal të depozituar dje nga Presidenti i Republikës ...

Berisha: Meta po mbron Kushtetutën, Dvorani mafioz e skllav i Ramës
Berisha doli para mediave pas takimit në Presidencë me Metën, një takim ku sipas ish liderit të PD, u bë për të diskutuar situatën e rëndë që ka kapluar vendin. Ish Presidenti dhe Kryeministri I vendit tha se Presidenti ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 13:34
Berisha doli para mediave pas takimit në Presidencë me Metën, një takim ku sipas ish liderit të PD, u bë për të diskutuar situatën e rëndë që ka kapluar vendin. Ish Presidenti dhe Kryeministri I vendit tha se Presidenti ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved