ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:42

Haxhiu: Debati për stadiumin nacional, përpjekje për ta zhvendos vëmendjen nga ndarja e “kulaçit” LVV-LDK

Haxhiu: Debati për stadiumin nacional, përpjekje për ta zhvendos vëmendjen nga ndarja e “kulaçit” LVV-LDK
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Përmes Facebook-ut ka Haxhiu ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të zhvendosur lokacionin e stadiumit ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 20:26
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Përmes Facebook-ut ka Haxhiu ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të zhvendosur lokacionin e stadiumit ...

MKRS deklarohet rreth ndërtimit të Stadiumit kombëtar
Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka dhënë sqarime rreth vendimit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar.
Top Channel | 20-Nov-2019 15:04
Pas deklarimeve të fundit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka dhënë sqarime rreth vendimit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar.

Bekim Haxhiu: Deklaratat për stadiumin janë vetëm zhvendosje e vëmendjes
Anëtari i PDK’së, Bekim Haxhiu-Kamishi, ka thënë se deklaratat që stadiumi i Kosovës do të ndërtohet në Bërnicë e jo në Drenas është vetëm zhvendosje e vëmendjes. “Është mëse e vërtet që tentativa me zhvendos vëmendjen ...
Arbresh | 20-Nov-2019 23:54
Anëtari i PDK’së, Bekim Haxhiu-Kamishi, ka thënë se deklaratat që stadiumi i Kosovës do të ndërtohet në Bërnicë e jo në Drenas është vetëm zhvendosje e vëmendjes. “Është mëse e vërtet që tentativa me zhvendos vëmendjen ...

Bekim Haxhiu: Deklaratat për stadiumin janë vetëm zhvendosje e vëmendjes
Anëtari i PDK’së, Bekim Haxhiu-Kamishi, ka thënë se deklaratat që stadiumi i Kosovës do të ndërtohet në Bërnicë e jo në Drenas është vetëm zhvendosje e vëmendjes. “Është mëse e vërtet që tentativa me zhvendos vëmendjen ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 23:48
Anëtari i PDK’së, Bekim Haxhiu-Kamishi, ka thënë se deklaratat që stadiumi i Kosovës do të ndërtohet në Bërnicë e jo në Drenas është vetëm zhvendosje e vëmendjes. “Është mëse e vërtet që tentativa me zhvendos vëmendjen ...

Vazhdon debati për Stadiumin Nacional, reagon edhe Tahir Batatina
Debatit për lokacionin e ri të Stadiumit Nacional i është bashkëngjitur edhe Tahir Batatina. Sipas tij, opsioni më i mirë është rritja e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”. Më poshtë komenti i plotë i ...
Zeri | 20-Nov-2019 23:42
Debatit për lokacionin e ri të Stadiumit Nacional i është bashkëngjitur edhe Tahir Batatina. Sipas tij, opsioni më i mirë është rritja e kapacitetit të stadiumit “Fadil Vokrri”. Më poshtë komenti i plotë i ...

Edhe Tahir Batatina reagon për situatën e stadiumit nacional
Edhe gjatë ditës se stome kanë vazhduar polemikat se ku do të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. I fundit që ka reaguar është trajneri i Llapit, Tahir Batatina. Ai përmes një statusi në ...
InFokusi | 20-Nov-2019 22:48
Edhe gjatë ditës se stome kanë vazhduar polemikat se ku do të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, shkruan Gazeta inFokus. I fundit që ka reaguar është trajneri i Llapit, Tahir Batatina. Ai përmes një statusi në ...

Reagon ashpër LVV: Boll ma – Kosova është shëndrruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar
Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka thënë se Kosova është shndërruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar Ai ka thënë se policia dhe prokuroria urgjentisht duhet të identifikojnë rrjetin ...
InFokusi | 20-Nov-2019 22:10
Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka thënë se Kosova është shndërruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar Ai ka thënë se policia dhe prokuroria urgjentisht duhet të identifikojnë rrjetin ...

Zyrtari i VV-së: Boll ma – Kosova është shndërruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar
Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Mefail Bajqinovci, ka thënë se Kosova është shndërruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar. “Boll ma” thuhet në shkrimin e Bajqinovcit, i cili kërkon që të......
Zeri | 20-Nov-2019 22:03
Zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Mefail Bajqinovci, ka thënë se Kosova është shndërruar në strehë të kriminelëve ndërkombëtar. “Boll ma” thuhet në shkrimin e Bajqinovcit, i cili kërkon që të......

VV i reagon MKRS-së për Stadiumin Kombëtar
Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka reaguar në lidhje me debatin për vendin e stadiumit të ri që do të ndërtohet. Sipas tij, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nuk po e thotë të ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:55
Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Kosovës, Mefail Bajqinovci, ka reaguar në lidhje me debatin për vendin e stadiumit të ri që do të ndërtohet. Sipas tij, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, nuk po e thotë të ...

Diskutimet për stadiumin nacional, reagon edhe kryetari i ‘Dardanëve’
Gjatë ditëve të fundit është rikthyer sërish në diskutim çështja se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, transmeton zeri.info Kryetari i grupit të tifozëve “Dardanët” ka dhënë idenë e tij......
Zeri | 20-Nov-2019 20:06
Gjatë ditëve të fundit është rikthyer sërish në diskutim çështja se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, transmeton zeri.info Kryetari i grupit të tifozëve “Dardanët” ka dhënë idenë e tij......

Munishi: Është politizuar çështja e stadiumit, le ta bëjnë stadiumin me rrota, kujna kah t’ja kona le te çon
Ismet Munishi, trajneri i njohur kosovar – i cili aktualisht është në detyrë tek klubi i Ballkanit të Suharekës ka dhënë mendimin e tij për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës. Ditëve të fundit është bërë bujë e ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 19:54
Ismet Munishi, trajneri i njohur kosovar – i cili aktualisht është në detyrë tek klubi i Ballkanit të Suharekës ka dhënë mendimin e tij për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës. Ditëve të fundit është bërë bujë e ...

Mournho çmend mediat britanike: Ja cila pritet të jetë goditja e parë në merkato!
Ismet Munishi, trajneri i njohur kosovar – i cili aktualisht është në detyrë tek klubi i Ballkanit të Suharekës ka dhënë mendimin e tij për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës. Ditëve të fundit është bërë bujë e ...
GazetaBlic | 20-Nov-2019 19:29
Ismet Munishi, trajneri i njohur kosovar – i cili aktualisht është në detyrë tek klubi i Ballkanit të Suharekës ka dhënë mendimin e tij për ndërtimin e stadiumit nacional të Kosovës. Ditëve të fundit është bërë bujë e ...

Stadiumi kombëtar shndërrohet në “luftë politike”, VV-LDK e kthejnë në Bërnicë
Projekti për ndërtimin e stadiumit kombëtar të Kosovës është ende vetëm në letër. Por, për vendin se ku do të duhej të ndërtohet, ka kohë që është nisur një “luftë” politike, raporton KTV. I fundit që e ka ngritur ...
Koha.net | 20-Nov-2019 19:21
Projekti për ndërtimin e stadiumit kombëtar të Kosovës është ende vetëm në letër. Por, për vendin se ku do të duhej të ndërtohet, ka kohë që është nisur një “luftë” politike, raporton KTV. I fundit që e ka ngritur ...

I pari i Dardanëve me një propozim interesant për stadiumin, do të jenë të kënaqur të gjithë
Është rikthyer përsëri tema se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, ku secili subjekt politik i ka preferencat e tyre. Por i pari i Dardanëve, Lulzim Berisha ka dhënë një ide tjetër se si mund të ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 19:00
Është rikthyer përsëri tema se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, ku secili subjekt politik i ka preferencat e tyre. Por i pari i Dardanëve, Lulzim Berisha ka dhënë një ide tjetër se si mund të ...

MKRS: Stadiumi Kombëtar duhet ndërtuar në Korreticë e jo Bërnicë
MKRS-ja, thotë se fillimisht ka planifikuar që Stadiumin Kombëtar të Kosovës ta ndërtojë në Prishtinë. “Kemi analizuar hapësirën në fshatin Bërnicë, e cila ka rezultuar me konteste pronësore, ka pasur hapësira që është ...
AlbInfo | 20-Nov-2019 18:53
MKRS-ja, thotë se fillimisht ka planifikuar që Stadiumin Kombëtar të Kosovës ta ndërtojë në Prishtinë. “Kemi analizuar hapësirën në fshatin Bërnicë, e cila ka rezultuar me konteste pronësore, ka pasur hapësira që është ...

Reagon kreun i ‘Dardanëve” për situatën e stadiumit kombëtarë të Kosovës
Qeverisja në largim kishte vendosur që stadiumin kombëtarë të Kosovës ta ndërtojë në Korreticë të Drenasit, shkruan Gazeta inFokus. Por me ardhjen e Qeverisjes se re ne mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të ...
InFokusi | 20-Nov-2019 18:35
Qeverisja në largim kishte vendosur që stadiumin kombëtarë të Kosovës ta ndërtojë në Korreticë të Drenasit, shkruan Gazeta inFokus. Por me ardhjen e Qeverisjes se re ne mes Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të ...

Haxhiu: Ndërrimi i lokacionit për ndërtimin e Stadiumit nacional do të shkaktojë protesta
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është shprehur kundër ndërrimit të lokacionit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar, duke thënë se vendimmarrja për ndërtimin e tij në Korreticë tani është punë e kryer.
Kosova Press | 20-Nov-2019 18:35
Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu është shprehur kundër ndërrimit të lokacionit për ndërtimin e Stadiumit kombëtar, duke thënë se vendimmarrja për ndërtimin e tij në Korreticë tani është punë e kryer.

Vazhdojnë reagimet nga PDK për stadiumin: Do të ketë protesta kundër vendimit të VV-së e LDK-së
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...
InFokusi | 20-Nov-2019 18:02
Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës, raporton Gazeta Express. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se përpjekja e LDK-së dhe VV-së për të ...

Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin-paralajmëron protesta
Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin – paralajmëron protesta Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 17:53
Reagon zyrtari i PDK-së për stadiumin – paralajmëron protesta Zyrtari i PDK-së, Bekim Haxhiu Kamishi ka reaguar pas debatit se ku duhet të ndërtohet stadiumi kombëtar i Kosovës. Haxhiu përmes Facebook-ut ka thënë se ...

I pari i Dardanëve me një propozim interesant për stadiumin, do të jenë të kënaqur të gjithë
Është rikthyer përsëri tema se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, ku secili subjekt politik i ka preferencat e tyre. Por i pari i Dardanëve, Lulzim Berisha ka dhënë një ide tjetër se si mund të ...
Indeks Online | 20-Nov-2019 17:48
Është rikthyer përsëri tema se ku duhet të ndërtohet stadiumi nacional i Kosovës, ku secili subjekt politik i ka preferencat e tyre. Por i pari i Dardanëve, Lulzim Berisha ka dhënë një ide tjetër se si mund të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved