ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:24

Angela Merkel: Gjermania e gatshme të rrisë ndihmën për refugjatët në Turqi

Angela Merkel: Gjermania e gatshme të rrisë ndihmën për refugjatët në Turqi
Kancelarja Angela Merkel, deklaroi se Gjermania është e gatshme të zgjerojë ndihmën për Turqinë për strehimin e refugjatëve sirianë. Turqia ka nevojë për ndihmë në shumë aspekte për sigurimin e 3,5 milionë personave. ...
BalkanWeb | 21-Nov-2019 02:36
Kancelarja Angela Merkel, deklaroi se Gjermania është e gatshme të zgjerojë ndihmën për Turqinë për strehimin e refugjatëve sirianë. Turqia ka nevojë për ndihmë në shumë aspekte për sigurimin e 3,5 milionë personave. ...

Merkel: Sa më shpejt negociatat, do të bisedoj me Macron për të krijuar kushtet për Tiranën dhe Shkupin
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 21-Nov-2019 00:14
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Merkel e bën të qartë në Zagreb: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 20-Nov-2019 21:17
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Angela Merkel jep sinjale pozitive: Të krijohen kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
KROACI Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 21:08
KROACI Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa ...

Një propozim i ri francez për Ballkanin Perëndimor
Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 21:25
Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...

Angela Merkel: Do flas me Macron, për ta bindur që të ndryshojë mendim për Shqipërinë e MV dhe të hapen negociatat sa më shpejt
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 20:49
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

Merkel për çelje sa më të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 22:00
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...

VOA: Një propozim i ri francez për Ballkanin Perëndimor
mapo.al Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...
Mapo | 20-Nov-2019 20:06
mapo.al Franca hodhi në qarkullim kohët e fundit idenë e një anëtarësimi më gradual të vendeve të Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Sipas një propozimi jozyrtar të Francës, kushtet për vendet që aspirojnë të ...

PPE aprovon rezolutën: Sa më shpejt vendim pozitiv për negociatat me Shqipërinë
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 19:51
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...

Zgjerimi i BE: Propozimi francez nuk është i vetmi
mapo.al Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në ...
Mapo | 20-Nov-2019 18:53
mapo.al Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në ...

Komisioneri grek mesazh të fortë liderëve të BE: Rishikoni vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Komisioneri grek i Bashkimit Eevropian për emigracionin, Dhimitris Avramopulos, iu bëri thirrje liderëve të BE të rishikojnë vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë Samitit të Lartë të ministrave të ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 10:24
Komisioneri grek i Bashkimit Eevropian për emigracionin, Dhimitris Avramopulos, iu bëri thirrje liderëve të BE të rishikojnë vendimin për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Gjatë Samitit të Lartë të ministrave të ...

BE, Avramopoulos: Mezi pres fillimin e negociatave me Tiranën dhe Shkupin
Komisari i BE për Migrimin, Dimitris Avramopulos ka deklaruar se mezi pret fillimin e negociatave të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai dha një mesazh për kolegët e tij të BE, se rajoni i Ballkanit Perëndimor ...
GazetaTema | 20-Nov-2019 09:11
Komisari i BE për Migrimin, Dimitris Avramopulos ka deklaruar se mezi pret fillimin e negociatave të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ai dha një mesazh për kolegët e tij të BE, se rajoni i Ballkanit Perëndimor ...

Zgjerimi i BE: Propozimi francez nuk është i vetmi
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...
Lapsi | 20-Nov-2019 20:22
Bashkimi Evropian nuk ia ka kthyer shpinën Ballkanit Perëndimor, por ka vend për përmirësime. Propozimi francez nuk do të jetë i vetmi që do të trajtohet. Pas bisedimeve të pasuksesshme maratonë të liderëve në tetor të ...

Merkel kundër Makron: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 01:04
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

PPE aprovoi Rezolutën: Sa më shpejt të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...
Ina-Online | 21-Nov-2019 00:46
Partitë Popullore Europiane (PPE) aprovuan një draft-rezolutë emergjente gjatë Kongresit në Zagreb. Dokumenti fton Këshillin dhe shtetet anëtare të Bashkimit Europian që të marrin një vendim pozitiv sa më shpejt që të ...

Merkel nga Zagrebi: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
Albportali | 20-Nov-2019 22:12
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

Merkel: Duam çelje sa më të shpejtë të negociatave me Tiranën e Shkupin
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...
AlbInfo | 20-Nov-2019 21:52
Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të shpejtë me Francën për reformimin e zgjerimit të Bashkimit Evropian. Këtë ajo e tha të mërkurën në Zagreb, pas një takimi me homologun e saj kroat, Andrej ...

Merkel nga Zagrebi: Do bisedojmë me Francën, të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet që të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo është në kërkim të konsensusit me presidentin francez ...
Politiko | 20-Nov-2019 21:44
Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet që të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ajo është në kërkim të konsensusit me presidentin francez ...

Letra e 6 vendeve të BE: Të hapen shpejt negociatat me Shqipërinë
mapo.al Kryediplomatët e gjashtë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit në ikje të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, ku mbështesin procesin e zgjerimit të BE-së. Austria, ...
Mapo | 19-Nov-2019 20:32
mapo.al Kryediplomatët e gjashtë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit në ikje të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker, ku mbështesin procesin e zgjerimit të BE-së. Austria, ...

Merkel nga Zagrebi: Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 21:37
Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja gjermane Angela Merkel dëshiron konsensus sa më të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved