ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 03:46

ASH: Shqiptarët dergjen burgjeve pa prova, Katica Janeva pushon në shtëpi

ASH: Shqiptarët dergjen burgjeve pa prova, Katica Janeva pushon në shtëpi
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 16:21
Nga partia opozitare Aleanca për Shqiptarët thonë se po bëhemi dëshmitarë të një realiteti të hidhur dhe të një sistemi gjyqësorë gjithmonë e më të korruptuar. Po bëhemi dëshmitarë të drejtësisë së një anshme dhe të ...

Këshilli Gjyqësor dënon sjelljen e Ruskovskës
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 15:44
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë, përcjell Telegrafi Maqedoni. Nga ...

Bëhen të ditur emrat e tre gjykatësve që i mundësuan Janevës daljen nga burgu
Gjykatësit Jani Niça, Safet Kadri dhe Zoran Dimitrievski janë tre gjykatësit të cilët dje pasdite lëshuan në paraburgim shtëpiak prokuroren speciale Katica Janeva, pasi ajo kaloi 94 ditë në paraburgim për rastin ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:42
Gjykatësit Jani Niça, Safet Kadri dhe Zoran Dimitrievski janë tre gjykatësit të cilët dje pasdite lëshuan në paraburgim shtëpiak prokuroren speciale Katica Janeva, pasi ajo kaloi 94 ditë në paraburgim për rastin ...

Prokuroria Publike: Reagimi i Ruskovskës ka qenë për shkak të dëshpërimit momental
Prokuroria Themelore Publike përmes një komunikate informon se i ndjek reagimet pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që Katica Janevës masa e paraburgimit t’i zëvendësohet me atë të arrestit shtëpiak, në lidhje me rastin ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:23
Prokuroria Themelore Publike përmes një komunikate informon se i ndjek reagimet pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që Katica Janevës masa e paraburgimit t’i zëvendësohet me atë të arrestit shtëpiak, në lidhje me rastin ...

Kamçevit nuk i jepet pasaportë e përkohshme
Gjykata Penale në Shkup informon se gjyqtari nuk ka refuzuar kërkesën për dhënien e pasaportës të përkohshme për të akuzuarit në rastin “Perandoria”, biznesmenit Orce Kamçev dhe Cvetan Pandeleski, pronar i kompanisë ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 14:06
Gjykata Penale në Shkup informon se gjyqtari nuk ka refuzuar kërkesën për dhënien e pasaportës të përkohshme për të akuzuarit në rastin “Perandoria”, biznesmenit Orce Kamçev dhe Cvetan Pandeleski, pronar i kompanisë ...

Reagime partiake për arrestin shtëpiak të Janevës
Një ditë pas vendimit të Apelit që ish shefja e PSP-së, Katica Janeva, paraburgimin ta vazhdojë në shtëpi, Kryeministri Zoran Zaev u thirr në raportin e Pribës dhe nuk u përgjigj për rastin e Janevës. Tha se është për ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:58
Një ditë pas vendimit të Apelit që ish shefja e PSP-së, Katica Janeva, paraburgimin ta vazhdojë në shtëpi, Kryeministri Zoran Zaev u thirr në raportin e Pribës dhe nuk u përgjigj për rastin e Janevës. Tha se është për ...

Këshilli Gjyqësor dënon sjelljen e Ruskoskës
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të prokurorëve publikë. Nga Këshilli Gjyqësor ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:47
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të prokurorëve publikë. Nga Këshilli Gjyqësor ...

Gjykatësit thonë se Ruskovska ju ka thënë “do të jua dridh të brendshmet”
Gjykata e Apelit në Shkup përmes një komunikate e informon opinionin për SMS-mesazhin që mbrëmë prokurorja Villma Ruskosvska, ia ka dërguar njërit nga anëtarët e Këshillit Penal në Gjykatën e Apelit, i cili ka marrë ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 13:46
Gjykata e Apelit në Shkup përmes një komunikate e informon opinionin për SMS-mesazhin që mbrëmë prokurorja Villma Ruskosvska, ia ka dërguar njërit nga anëtarët e Këshillit Penal në Gjykatën e Apelit, i cili ka marrë ...

“Do t’ju shkund nga brekët”, SMS-ja e prokurores ndaj gjykatësve që liruan Katica Janevën
“Do t’ju shkund nga brekët, gjithë Këshillin”, kjo ka qenë porosia SMS e prokurores Vilma Ruskovska, drejtuar ndaj gjykatësve të Apelit që kishin vendosur lirimin nga paraburgimi të ish-kryeprokurores speciale, Katica ...
Ina-Online | 20-Nov-2019 16:38
“Do t’ju shkund nga brekët, gjithë Këshillin”, kjo ka qenë porosia SMS e prokurores Vilma Ruskovska, drejtuar ndaj gjykatësve të Apelit që kishin vendosur lirimin nga paraburgimi të ish-kryeprokurores speciale, Katica ...

(VIDEO) Gjykatësja Dimishkova merret në pyetje për rastin “Zhvatja”
Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit, Vesna Dimishkova, është ftuar në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion të japë njoftime të caktuara, konfirmuan nga Prokuroria. Nga Prokuroria ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:37
Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Penale të Shkupit, Vesna Dimishkova, është ftuar në Prokurorinë për Krim të Organizuar dhe Korrupsion të japë njoftime të caktuara, konfirmuan nga Prokuroria. Nga Prokuroria ...

Këshilli Gjyqësor dënon sjelljen e Ruskoskës
Shkup, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të ...
Medial | 20-Nov-2019 16:30
Shkup, 20 nëntor 2019 (MEDIAL) – Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut rreptësisht e dënon sjelljen e prokurores publike Vilma Ruskoska dhe konsideron se është në kundërshtim me Kodin Etik të ...

Gjykatësja Dimishkova do të dëshmoj për “Reketin”
Gjykatësja e Gjykatës Themelore Penale në Shkup, Vesna Dimishkova do të dëshmoj para prokurores Villma Ruskovska në lidhje me rastin “Reketi”. Gjykatësja Dimishkova përmendet në bisedat mes Boki 13 dhe Orce Kamçevit, ku ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:28
Gjykatësja e Gjykatës Themelore Penale në Shkup, Vesna Dimishkova do të dëshmoj para prokurores Villma Ruskovska në lidhje me rastin “Reketi”. Gjykatësja Dimishkova përmendet në bisedat mes Boki 13 dhe Orce Kamçevit, ku ...

Ruskoska kërcënon gjykatësit: Nëse ju e keni liruar Janevën, do t’ju shkund nga brekët
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 16:21
“Nëse ti dhe Këshilli e keni liruar Katicën, ta dish se do tua shkund brekët të gjithëve në Këshill, me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si ju, kurrë nuk do të hyjmë në BE. Nëse nuk është Këshilli yt, kërkoj ...

(VIDEO) VMRO për Janevën: S’ka xhup që e mbulon këtë turp, reagon edhe ASH
Teatër dhe skenar i përgatitur paraprakisht. Kështu e kanë vlerësuar nga VMRO-DPMNE lirimin e mbrëmshëm të ish kryeprokurores Katica Janeva nga paraburgimi dhe dërgimin e saj për në banesë të mbuluar dhe të maskuar. Nga ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:19
Teatër dhe skenar i përgatitur paraprakisht. Kështu e kanë vlerësuar nga VMRO-DPMNE lirimin e mbrëmshëm të ish kryeprokurores Katica Janeva nga paraburgimi dhe dërgimin e saj për në banesë të mbuluar dhe të maskuar. Nga ...

Qytetarët të revoltuar nga lirimi i Katica Janevës (VIDEO)
Reagime të shumta ka nxitur vendimi i Gjykatës së Apelit për ta ndryshuar masën e paraburgimit me arrest shtëpiak për ish prokuroren Speciale, Katica Janeva, e cila u arrestua më 21 gusht si e dyshuar në rastin “Reket”. ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:14
Reagime të shumta ka nxitur vendimi i Gjykatës së Apelit për ta ndryshuar masën e paraburgimit me arrest shtëpiak për ish prokuroren Speciale, Katica Janeva, e cila u arrestua më 21 gusht si e dyshuar në rastin “Reket”. ...

Video/ E rrethuar nga policia, momenti kur Katica Janeva lë ambientet e burgut
Autoritetet maqedonase kanë liruar nga burgu ish-kryeprokuroren speciale, Katica Janeva, duke e lënë atë në arrest shtëpiak. Një ditë pas vendimit, mediet fqinje kanë publikuar pamjet, që tregojnë momentin kur Janeva lë ...
BalkanWeb | 20-Nov-2019 11:14
Autoritetet maqedonase kanë liruar nga burgu ish-kryeprokuroren speciale, Katica Janeva, duke e lënë atë në arrest shtëpiak. Një ditë pas vendimit, mediet fqinje kanë publikuar pamjet, që tregojnë momentin kur Janeva lë ...

(VIDEO) Lëshimi në shtëpi i Janevës përplasë Prokurorinë dhe Apelin
Pas paralajmërimeve të prokurores Villma Ruskovska se do të ngrejë hetim financiar ndaj gjykatësit e Gjykatës së Apelit, të cilët dje kanë sjellur vendim për paraburgim shtëpiak për prokuroren Katica Janeva, me reagim ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:11
Pas paralajmërimeve të prokurores Villma Ruskovska se do të ngrejë hetim financiar ndaj gjykatësit e Gjykatës së Apelit, të cilët dje kanë sjellur vendim për paraburgim shtëpiak për prokuroren Katica Janeva, me reagim ...

Bashkim Selmani: Lirimi i Janevës, një akt i turpshëm
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...
TetovaSot | 20-Nov-2019 16:08
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...

Këshilli Gjyqësor dënon gjuhën e përdorur nga prokurorja Vilma Ruskovska
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë. Këshilli Gjyqësor i Republikës së ...
Shenja | 20-Nov-2019 16:05
Këshilli Gjyqësor i Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon me forcë sjelljen e prokurores publike, Vilma Ruskovska dhe konsideron se ajo shkel Kodin Etikë të Prokurorëve Publikë. Këshilli Gjyqësor i Republikës së ...

Bashkim Selmani: Lirimi i Janevës, një akt i turpshëm
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...
Alsat-M | 20-Nov-2019 15:53
Lirimi nga paraburgimi i shumë ish funksionarëve shtetëror të akuzuar për vepra të rënda penale hap çështjen se cili është kuptimi i ekzistimit të kësaj mase. Kështu thotë profesori Bashkim Selmani, pasi që mbrëmë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved